nasiona marihuany

[AF][250W MH/HPS][0,36m2] WW & Critical 2.0

Wyszukiwarka Forumowa:

Grande Sergio

Active member
Rejestracja
Sty 24, 2020
Postów
36
Buchów
5
Cześć, chciałbym podzielić się moim pierwszym grow'em, nie jestem wielkim fanem MJ traktuje to raczej jako zabawę i eksperyment. Lubię konstruować i rozwiązywać problemy. Jak widzicie większość rzeczy jest zrobiona przeze mnie (szafa wzmocniona, uszczelniona przerobiona na growboxa, domowej roboty filtr węglowy - tuba z siatki stalowej, prowizoryczne nawilżacze ewaporyzacyjne i tak dalej...)

Loga zdecydowałem się prowadzić dopiero po jakimś czasie (tj. 13-14 dni od wsadzenia nasion do ziemi).

Rośliny: 3x AUTO WHITE WIDOW X-TREME oraz 1x Critical+ 2.0 Autoflowering Dinafem
Medium: Ziemia Plargon lightmix + keramzyt w warstwie drenującej, Doniczki 4x11L
Box: szafa 47x75x180 (około 0,36m2)
Oświetlenie: 250W MH / HPS (24/0)
Wentylacja: TD Silent 350/125
Warunki: temperatura 26-29 st. RH=55-65%
Trening: LST (więcej w opisie niżej)
Nawozy: Biobizz Try-pack Indoor

Kilka fotek zestawu aby wprowadzić Was w temat oraz roślinki (obecnie 14 dzień od wsadzenia do ziemi).

normal_1_1.jpg

normal_1_2.jpg

normal_1_3.jpg

normal_1_4.jpg

normal_1_6.jpg

normal_1_7.jpg

normal_1_8.jpg

Sytuacja na razie wygląda dobrze, nie było żadnych problemów, po wykiełkowaniu nasiona poszły na kilka dni do małych doniczek (~400mL), w donicach 11L są od tygodnia i już korzenie wychodzą przez dziurki. Na samym początku miałem trudności w utrzymaniu odpowiedniej wilgotności (było ~40%) - zrobiłem kilka nawilżaczy ewaporyzacyjnych tak aby miały największą powierzchnię parowania, dodatkowo utrzymuję większą wilgotność na zewnątrz boksa i dzięki tym zabiegom udaje mi się utrzymać te 60-60% RH. Dwa dni temu (w 11-12 dniu życia) rośliny dostały pierwszą porcje BioGrow`a (2mL/1L).

Korzystając z tego, że prowadzę loga mam już pierwsze pytanie: Chcę wprowadzić trening LST (nawet już poczyniłem pierwsze zabiegi co widać na zdjęciach) ale tutaj pojawia się przeszkoda - rośliny są bardzo krzaczaste mają duże liście, szybko nabierają masy ale są niskie (to lepiej niż miały by się wyciągać) ale nasuwa mi się pytanie - ta odmiana jest taka karłowata? jeszcze urosną? czy coś je blokuje przed wzrostem wertykalnym? Są tak niskie i rozłożyste, że położenie szczytów do ziemi jest niemożliwe, ostatecznie naciągnąłem tylko rośliny w bok ale nie daje to zamierzonego efektu. Czekam na Wasze opinie.
 

Gwalbert

#neverendingstory
Weteran
Rejestracja
Lip 23, 2017
Postów
1,712
Buchów
4,452
Odznaki
2
Podnieś lampę to powinny pójść w górę...
 

Rajski żniwiarz

Well-known member
Rejestracja
Gru 13, 2019
Postów
325
Buchów
1,471
Odznaki
7
Fajnie wszystko opisane na temat treningu lst, zerknij https://www.forum.haszysz.com/showt...-zanim-obejrzysz-różne-zdjęcia-The-Art-of-LST

Ja wywaliłem nawilżacz powietrza bo tylko miejsce zajmował i trzeba było co dwa dni uzupełniać go wodą, Twoje nawilżacze pewnie jeszcze więcej potrzebują uwagi, przemyśl sprawę zakupienia zwykłego zraszacza do roślin,tylko takiego pompowanego bo ci przedramię spuchnie od tego zwykłego jak dla mnie jest o wiele praktyczniejszy i lepiej rośliny po nim wyglądają,nie bój się przypalenia roślin bo to mit, i tak skoro masz automaty to pewnie za dwa- trzy tygodnie wyrzucisz swoje nawilżacze.
 

Phnom

#support
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2012
Postów
1,162
Buchów
1,682
Odznaki
3
Fajnie to ogarnąłeś, co to za regulator obrotów masz w tym TD Silent? Buczy na niskich biegach?
 

Grande Sergio

Active member
Rejestracja
Sty 24, 2020
Postów
36
Buchów
5
Podnieś lampę to powinny pójść w górę...

Rzeczywiście, wczoraj podniosłem lampę o 5-6cm i już po 12h widać efekt, dzisiaj poszła kolejne 3-4cm w górę. Dzięki ;)

Fajnie wszystko opisane na temat treningu lst, zerknij https://www.forum.haszysz.com/showt...-zanim-obejrzysz-różne-zdjęcia-The-Art-of-LST

Ja wywaliłem nawilżacz powietrza bo tylko miejsce zajmował i trzeba było co dwa dni uzupełniać go wodą, Twoje nawilżacze pewnie jeszcze więcej potrzebują uwagi, przemyśl sprawę zakupienia zwykłego zraszacza do roślin,tylko takiego pompowanego bo ci przedramię spuchnie od tego zwykłego jak dla mnie jest o wiele praktyczniejszy i lepiej rośliny po nim wyglądają,nie bój się przypalenia roślin bo to mit, i tak skoro masz automaty to pewnie za dwa- trzy tygodnie wyrzucisz swoje nawilżacze.

Mniej więcej wiem o co b w LST, tylko roślinki na ten moment są zbyt niskie. Co do nawilżaczy to raczej nie mam miejsca na kupny model, musiałby być dość cienki i podłużny np 10x30cm w podstawie. To raczej temat na przyszłość, szczególnie, że na flo nie będę już potrzebował takiego RH.

Fajnie to ogarnąłeś, co to za regulator obrotów masz w tym TD Silent? Buczy na niskich biegach?

Regulator raczej zwykły, nie pamiętam co to za model, jeśli chodzi o sam regulator to nie buczy, ale sam wentylator TD silent, raczej silent nie jest xD. Dzięki temu, że szafa jest dobrze wygłuszona i na wylocie zrobiłem coś w rodzaju tłumika to na razie na niskich obrotach jest cicho. Teraz filtr węglowy nie jest jeszcze wypełniony węglem i nie ma oporów przepływu powietrza, ale obawiam się, że gdy zacznie się flo i wsypie wsad do filtra to wentylator będzie musiał pompować na wyższych obrotach i będzie głośno.
 

Valinothar

Member
Rejestracja
Sty 25, 2020
Postów
22
Buchów
0
Cześć,
Chętnie się przysiądę jeśli mogę i poobserwuję nieco... :D

Kolega wyżej napisał, że przypalenia od zraszania są mitem, ja bym mitem nazwał posiadanie nawilżacza. Jak dla mnie odchodzą do lamusa przez brak ekonomii oraz słabą efektywność. Wilgotnością się znacznie nie przejmuj (wiem, niektórzy mnie teraz za to zjedzą) ale Panowie, pierwsze nauka czytania roślin, a później utarta teoria. Jeśli listki zaczną się podwijać zraszasz i tyle wystarczy do wzorowej uprawy.

Co się tyczy wentylacji, słowa typu: super cicha praca, ultra cichy itp., to slang marketingowy i nic poza tym. Wszystko co w opisie produktu ma oznaczenie powyżej 25-30 decybeli będzie głośne, a raczej odczuwalne, kwestia przywyknięcia. Warto też się zastanowić jak wiele dźwięku wydają łopatki wentylatora, a jak wiele przepływ powietrza. Gdybym miał cokolwiek poradzić na szum, to radziłbym abyś nieco wyprostował przepływ powietrza kanałami. Masz tam srogą literę "S", nie da się tego zmontować tak, aby było jak najmniej zakrętów? To powinno nieco uciszyć pracę obiegu.

Wysokość roślin jedynie świadczy dobrze o Tobie i Twoim przygotowaniu, światełko na tę powierzchnie masz nader optymalne. Im roślinka niższa i bardziej krzaczasta tym więcej pięter wyprodukuje przed indukcją, a to już plus. Masz automaty więc przesadnie bym ich nie stresował treningiem.

Jak na osobę, która się słabo interesuje przygotowanie masz wysokiej srogości :D

Pozdrawiam
V.
 

Grande Sergio

Active member
Rejestracja
Sty 24, 2020
Postów
36
Buchów
5
Sieemanoo, wjeżdża UP (dzień 19)


Od ostatniego razu dziewczyny sporo podrosły, dzięki kolego [MENTION=85788]Gwalbert[/MENTION] za radę. Podniosłem wtedy lampe o 5-6cm i przez kolejne 2 dni o następne 1-2cm.

Jak będzie widać na zdjęciach idzie jakieś LST, roślinki się rozkrzaczają. Podlewane są raczej mało, co 3 dni 1L wody + 2ml BIOGROW'a (1L na 4 rośliny!) Ale oprócz tego 2x dziennie są zwilżane mgiełką na podłoże oraz na korzenie, które wychodzą na podstawki.


Od początku wszystko szło praktycznie idealnie, aż do dzisiaj. Na 2 krzaczkach wypatrzyłem żółte końcówki górnych liści (fotki poniżej). Na forum wyczytałem, że może to być przenawożenie. Ale tak jak pisałem u góry nawozy dostają dopiero od 2 tygodnia życia w bardzo małych ilościach (na roślinę wychodzi 0.5mL BIOGROWA 2-3x tydzień) ziemia to lightmix od Plargona więc raczej też nie powoduje popalenia. Dzisiaj dostały normalną dawke 2mL/1L wody (na 4 rośliny) i zobaczymy... Jak ktoś wie co może być grane to zapraszam do wypowiedzi.



Oprócz w/w problemu moim moim zdaniem wszystko jest cacy, powiem wam, że nie spodziewałem się, że uprawa daje tyle radości <peace>
Powoli robi się gąszcz, poniżej wrzucam pare fotek jak to wygląda. Pozdro i z fartem.


Co się tyczy wentylacji, słowa typu: super cicha praca, ultra cichy itp., to slang marketingowy i nic poza tym. Wszystko co w opisie produktu ma oznaczenie powyżej 25-30 decybeli będzie głośne, a raczej odczuwalne, kwestia przywyknięcia. Warto też się zastanowić jak wiele dźwięku wydają łopatki wentylatora, a jak wiele przepływ powietrza. Gdybym miał cokolwiek poradzić na szum, to radziłbym abyś nieco wyprostował przepływ powietrza kanałami. Masz tam srogą literę "S", nie da się tego zmontować tak, aby było jak najmniej zakrętów? To powinno nieco uciszyć pracę obiegu.

Hałas w znacznej mierze wytwarzają łopatki wirnika, silnik i być może łożysko wentylatora, szum powietrza w przewodach ma raczej marginalny wpływ na poziom dB. Went jest luźno podwieszony, nie przenosi żadnych drgań, szafa wygłuszona, ... a ja już się przyzwyczaiłem i nawet nie słyszę już tego dźwięku więc jest luzik. Dzięki za odpowiedź, pozdro.
 

Valinothar

Member
Rejestracja
Sty 25, 2020
Postów
22
Buchów
0
Cześć,

Rośliny rosną aż miło popatrzeć, ładnie zapełniają powierzchnię, ciekawe jak to będzie wyglądać przy kwitnieniu :D

Co do końcówek, ciężko stwierdzić bo to dopiero początkowe stadium, obstawiam: przypalenie od lampy (jako, że końcówki żółkną na wierzchołku rośliny), przenawożenie (lecz to wykluczasz przez wzgląd na dawkę, chociaż ja bym się nad tym mocno zastanowił) lub niedobór magnezu (podobnie się objawia).

Teraz kwestia chyba tylko obserwacji jak to dalej postępuje. Mierzysz EC?

Pozdrawiam :)
V.
 

Grande Sergio

Active member
Rejestracja
Sty 24, 2020
Postów
36
Buchów
5
Mały update (dzień 27 / 1 flo )

Zapraszam do magicznej szafy :gan:




Dziewczyny powoli wchodzą w fazę kwitnienia, pierwsza już 3-4 dni temu, ostatnia dzisiaj zaskoczyła więc załóżmy dla ułatwienia, że dzisiaj mamy 1 dzień flo.





Po 3 dniach suszy dostały dzisiaj standardowo BIOGROW oraz pierwszy raz BIOBLOOM i TOPMAX w zalecanych dawkach. Pierwszy raz wystawiłem je poza boxa i zauważyłem że rośliny, które stały z tyłu (na zdjęciu te z lewej) są o wiele słabsze od tych, które stały z przodu (prawa strona) tył został mocno zdominowany, widać, że marnie wyglądają a na dodatek ledwo stoją na tych łodygach. Miejsca mało to ze sobą konkurują...
Zamieniłem je w boxie miejscami, może teraz wyrównają się różnice.




Z racji tego, że blooming zaczął się już na całego to dzisiaj wymontowałem metalohalogena i wleciała żarówa HPS, zrobiło się żółciutko. :uff:





Teraz kwestia chyba tylko obserwacji jak to dalej postępuje. Mierzysz EC?

V.

EC i PH nie mierzę, nie mam sprzętu..., ale jak widać nowe odbarwienia się nie pojawiają, podnosiłem lampy o 1-2 cm dziennie, równo z tempem wzrostu, wiec to chyba były przypalenia od temperatury.

Pozdro i do następnego up'ka, byle bez przypału, czego wam i sobie życzę, peace.
 

Grande Sergio

Active member
Rejestracja
Sty 24, 2020
Postów
36
Buchów
5
Panowie, potrzebuje porady, planty mi się przypiekają a lampa wisi już prawie na maksymalnej wysokości. To dopiero początek flo więc podejrzewam, że topy wyjadą jeszcze w górę i będzie jeszcze gorzej. Naginać nie za bardzo jest miejsce, spróbuje ogarnąć jakieś wentyle od PC i zamontować jako mieszaki. Może ktoś podsunie jakiś pomysł...

Tak to teraz wygląda.



A przy okazji mały update, raczej techniczny. Zaczęło się flo więc na stelaż filtra wjechała mata do okapów. A jak zacznie mocniej capić to mam w zanadrzu jeszcze 5kg węgla aktywnego jako wsad.



 
U

Usunięty 11382

Guest
Możesz spróbować zmontować sobie szybe pod odbłyśnik, żeby tak mocno ich nie paliło, albo kupić cooltube, gorzej troche rozprowadza światło, ale na pewno dziewczyny będą mogły sobie spokojnie rosnąć w miare blisko lampy, poozdro i powodzonka :p
 
Z

z\G/esio

Guest
Musisz pomyśleć nad jakiś wentylatorem mieszającym, który by wiał powyżej roślin (mocniejszym niż wiatraki PC). Ta szafa jest zamykana w trakcie? Jeśli tak to masz tam wlot pasywny? Bo nie widać na zdjęciu...
 

Grande Sergio

Active member
Rejestracja
Sty 24, 2020
Postów
36
Buchów
5
Możesz spróbować zmontować sobie szybe pod odbłyśnik, żeby tak mocno ich nie paliło, albo kupić cooltube, gorzej troche rozprowadza światło, ale na pewno dziewczyny będą mogły sobie spokojnie rosnąć w miare blisko lampy, poozdro i powodzonka :p

Chciałbym obejść się bez cooltuby, o szybie już myślałem, tyle, że sama szyba beż dodatkowego nawiewu po chwili też się nagrzeje i sama będzie promieniowała ciepłem więc może być jeszcze gorzej :/


Musisz pomyśleć nad jakiś wentylatorem mieszającym, który by wiał powyżej roślin (mocniejszym niż wiatraki PC). Ta szafa jest zamykana w trakcie? Jeśli tak to masz tam wlot pasywny? Bo nie widać na zdjęciu...


Tak szafa jest zamykana, szczelnie. Są 4 wloty pasywne na dole, za doniczkami. Niestety z powodu ograniczonego miejsca postawie jednak na wiatraki PC.

Czy łamanie łodyg w fazie flo wchodzi w gre? lub mniej inwazyjnie - doginanie topów do poziomu, co się wtedy z nimi dzieje? odrosty idą w górę czy top dalej rośnie poziomo?
 

Grande Sergio

Active member
Rejestracja
Sty 24, 2020
Postów
36
Buchów
5
Update dzień 38/12 flo

Szafa się wypełnia.



Ze spraw technicznych:

1. Zmontowałem zestaw 4 wiatraków mieszających na listwie z możliwością regulacji wysokości, nie robią tam wichury ale jest przyjemny chłodny powiew, myślę, że dziewczynom się podoba :odlot:

2. HPS skręcony na 175W, są 3 powody:
- szczyty się podpiekały
- pow. to tylko 0,36m2 więc i tak sporo światła
- i tak wale im 24/0


Mój wentylo-wynalazek, ważne że działa i za darmo.




Jest dość gęsto, jest tu jakiś kozak, który odróżni criticala od ww? (mi się po***ały nasiona przy kiełkowaniu) są 3ww i 1critical ale ja nie dostrzegam różnic.



Cały czas jest problem z wysokością roślin, najwyższa ma 110cm a to dopiero 12 dzień flo, kiedy one przestaną iść w górę. To w dużej mierze moja wina, cackałem się z tymi chwastami przy LST, jeśli będę robił kolejny grow to będzie hardcore LST ryjem do gleby, rozważam też siatke.

Tu kilka zbliżeń na topy, na ostatnim zdjęciu widać roślinkę, która najszybciej się rozwija ale widać, że ma jakieś niedobory (?)



Pozdro
 

Total Kozak

Buja taka muza!
Weteran
Rejestracja
Lip 5, 2015
Postów
3,175
Buchów
6,583
Odznaki
2
Elegancki system wentylacji. Czym zasilasz te 4 wiatraki? Generalnie spoko bo sznurek dobrze niweluje drgania . A jak z hałasem!?
:perk:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół