nasiona marihuany

Roślinka 2 dni. Porada dla początkującego

Wyszukiwarka Forumowa:

maruhanen

Member
Rejestracja
Sty 24, 2020
Postów
24
Buchów
0
Witam, pierwszy raz hoduję. Odmiana Auto Lemon Zkittles, box 50x50 cm w szafie. 2 roślinki tam są. Mars Reflector 48 lampa. Roślinka ma dwa dni odkąd wyszła z ziemi. Jedna wygląda chyba spoko, druga natomiast jest jakaś przyklapnięta. To efekt przelania? Podlewałem raczej jednakowo obydwie. I podlewając to podlewałem bardzo mało, tak że nigdy dołem woda nie spływała. Zamieszczam foto. (klik aby powiększyć) Ta chyba spoko: Ta oklapnięta:
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

maruhanen

Member
Rejestracja
Sty 24, 2020
Postów
24
Buchów
0
Siemanko. Jest to obecnie 5 dzień roślinek odkąd wyszły z gleby. Jak jeden z was radził, przesuszyłem trochę roślinki. Ta jedna co miała oklapnięte liście nadal jednak ma te dolne liście oklapnięte. Mam jej nie podlewać aż liście powstaną czy one raczej już nie powstaną. Te nowe co wypuszcza nie są niby oklapnięte.

Aha, i ta co ma oklapnięte liście jakby szybciej się rozwija, co mnie dziwi.

Niestety obie zaczynają jakby opadać. Co jest winą? Brak wiatraka mieszającego powietrze? Wiatrak mieszający to mus? Czymś je podtrzymać aby się nie połamały?

Ta oklapnięta:

(to co zaznaczyłem czerwoną strzałką, te podwinięcie to przelanie?)





Ta bardziej spoko:



 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,555
Odznaki
11
nic tam nie jest ochlapniete,spokojnie to dopiero 5 dzien

podlewaj ale tak żeby blota nie robić,ziemia ma być wilgotna i lekka ,nie przesuszaj i daj jej rosnąć
 

maruhanen

Member
Rejestracja
Sty 24, 2020
Postów
24
Buchów
0
No niestety, ta co oklapnięta była od początku, teraz już całkiem oklapła. I jest do wyrzucenia.

Jakieś pomysły czemu tak się stało? Takie same warunki miała jak ta obok, takie samo podlewanie. Wadliwe nasiono? Uszkodzony kiełek przy wkładaniu?

11 dzień






 

rapson92

Well-known member
Rejestracja
Mar 15, 2019
Postów
359
Buchów
173
Odznaki
2
Moze to mutant ja bym zostawił bo czasem umieją zaskoczyć :eek:mn:
 

maruhanen

Member
Rejestracja
Sty 24, 2020
Postów
24
Buchów
0
16 dzień

Korzenie zaczęły mi wychodzić przez Keramzyt. Czyli za mała donica? 7 litrów ma. Mam ją przesadzić? Czy lepiej nie ruszać skoro to automat.

Aha. I automata też się nawozi co drugie podlanie? Nie co każde?



I dolne liście jakoś się kładą.





 

Haron

Active member
Rejestracja
Gru 26, 2019
Postów
36
Buchów
0
Jeśli masz miejsce to możesz przesadzić do większej. To że korzenie wychodzą dołem to normalka. Wszystko dobrze idzie, daj jej spokoju a efekt zobaczysz :D
Co do nawożenia to na spokojnie, też zależy czego używasz. Ale jak juz to warto zaczynać od małych dawek.
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,555
Odznaki
11
nie przesadzał bym,możesz dosypać ziemi lub kokosa(czy mieszanke) na ful

z nawozami uwaga,dawaj co drugi raz po niecałej dawce i patrzaj jak wyglądają,dodawaj foty

nie znam się na ledach ale czy nie za nisko je masz?
 

maruhanen

Member
Rejestracja
Sty 24, 2020
Postów
24
Buchów
0
Siemanko. Mija dziś 32 dzień od wyjścia z ziemi. W 19 dniu zaczęła kwitnąć. Co drugie podlewanie wjeżdża obecnie Canna Terra Flores 5ml na 1 litr wody. W Boxie na dole jest 25-26 stopni. Przy szczycie około 28 stopni. Wilgotność 30 procent.

Kilka listków mi się takich dziwnych porobiło. To normalka jest?





Ogólnie ta gęstwina liści na dole mnie denerwuje i wydaje mi się, że blokuje mi światło dla topków bo tam na dole takie malutkie rosnął. Czy można odciąć kilka liści by te topki światła więcej miały? Czy lepiej nie ruszać bo to automat i sie zaraz zestresuje?







O tu takie malutkie topki w gęstwinie liści:





nie znam się na ledach ale czy nie za nisko je masz?

ze 20 cm jest od szczytu
 

LucjanOG

Tetra Hydro Cannabinol %
Rejestracja
Maj 30, 2019
Postów
3,766
Buchów
9,012
Odznaki
3
Ona chce jesc wyjada z siebie azot ewidentnie , poniewaz liscie sa cale pożółkłe i to jest tego powodem , wez cos na wega z duzo iloscia azotu , i alej porzadnie po wyschnieciu ziemi , przelej i daj scieknac wodzie gdzies na podstawne przed wlozeniem do boksa , pozdro amigo
 

maruhanen

Member
Rejestracja
Sty 24, 2020
Postów
24
Buchów
0
Ona chce jesc wyjada z siebie azot ewidentnie , poniewaz liscie sa cale pożółkłe i to jest tego powodem , wez cos na wega z duzo iloscia azotu , i alej porzadnie po wyschnieciu ziemi , przelej i daj scieknac wodzie gdzies na podstawne przed wlozeniem do boksa , pozdro amigo

Dzięki, zrobię tak jak mówisz. Na wega to mam tylko Canna Terra Vega. Zapodać podwójną dawkę tego? Czyli 10 ml /1litr zamiast 5ml ?
 

LucjanOG

Tetra Hydro Cannabinol %
Rejestracja
Maj 30, 2019
Postów
3,766
Buchów
9,012
Odznaki
3
Jaki masz roztwor ? npk? ile jest (N) azotu w Terra Canna Vega ?
 

maruhanen

Member
Rejestracja
Sty 24, 2020
Postów
24
Buchów
0
Jaki masz roztwor ? npk? ile jest (N) azotu w Terra Canna Vega ?

NPK jest 3-1-3

---------- Post Zaktualizowany 23:26 ---------- Data pierwszego postu 23:20 ----------

Sory za double post, ale nie da się edytować poprzedniego.

Canna Terra Vega skład:

Azot N – 2,60% w tym NH4 0,60% oraz NO3 2,00%

Fosfor P2O5 – 1,10%

Potas K2O – 3,10%

Magnez MgO – 1,00%

Siarka SO4 – 0,70%

Mikroelementy: żelazo (0,014%), mangan (0,01%), cynk (0,005%), bor (0,005%), miedź (0,001%), molibden (0,001%)
 

LucjanOG

Tetra Hydro Cannabinol %
Rejestracja
Maj 30, 2019
Postów
3,766
Buchów
9,012
Odznaki
3
daj cos z przewaga azotu np -7-2-5
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół