nasiona marihuany

Miejscówka niedaleko drogi

Wyszukiwarka Forumowa:

Squniacz

Member
Rejestracja
Sty 16, 2020
Postów
7
Buchów
0
Siemanko, chciałem się was zapytać czy to mniej więcej dobra miejscówka na tegorocznego spota, podkreślam pierwszego, rok temu były plany, ale tylko na planach się skończyło, ten sezon chciałbym zacząć, wybrałem się do lasu z kumplem, no i znaleźliśmy. Spot jest w takim mini lasku, na pierwszego spota myślę jest okej, z drogi to nie widać, do drogi jest około 250 metrów,(patrzyłem na google earth) dodatkowo na wiosnę lato jak wszystko zakwitnie nie będzie kompletnie nic widać, teraz ledwo co widać przejeżdżające samochody, od mojego domu kilometr z delikatnym zapasem, więc też jest fajnie, do najbliższego domu 300 metrów przez trawe po pas, więc jest też dobrze, na dodatek znalazłem na mapie źródełko wody, oczko wodne, akwen, nwm co to jest, czy ktoś tego używa, ale jest oddalone o 300 metrów, pytanie czy nadaje się taka woda? Jeśli tak to gicior, nie będę musiał dymać z plecakiem pełnym wody, kolejna sprawa jest taka że wiadomo, lasek przy drodze raczej państwowy, 300-400 metrów z prawej wycinają drzewa, konkretnie choinki iglaki, wątpię żeby do lipca wycięli całe choinki z obszaru 300m x 500m dlatego na ten sezon myślę jest git, nasłonecznienie jak dla mnie jest też wyśmienite, jak będzie słonko to się wybiorę i pocykam fotki, jak to wygląda, mam dwie, ale nie wiem do końca jak wrzucić do tematu, ktoś obeznany mógłby mi na pv podpowiedzieć jak? Hah
Jest tam pełno choinek, ale jest dość spory teren wolny od choinek, same chwasty, jakaś trawa, jak będę tam to przy okazji przekopie ziemie, zobaczę jak wygląda i pokaże wam, teraz tylko pozostaje abym rozgryzł jak wrzucić tu zdjęcia to będzie miodzio. ?
 

Saul

Well-known member
Rejestracja
Lis 9, 2019
Postów
704
Buchów
1,502
Odznaki
10
A to nie przypadkiem młodnik? Jeśli tak to musisz być kumplem leśnika bo będzie się tam pojawiał. Jak wycinają ci ten las to też nie ma sensu bo zawsze któryś drwal może nawet pójść dalej z ciekawości/odlać się/czy z wiatrem zapach wyczuje. Masz galerie i tam zdjęcia wrzucasz jest poradnik w FAQ.
 

Squniacz

Member
Rejestracja
Sty 16, 2020
Postów
7
Buchów
0
Ogólne miejsce na spota, gdzieś pomiędzy tymi drzewkami, widać dużo słońca byłoby
normal_received_2561225767449590.jpeg


Tak wygląda to "z ziemii"



Tutaj zdjęcie tego akwenu wodnego, po zmroku myślę że nikt nie zauważy jak przywłaszcze sobie kilka litrów wody


Miejscówka którą na google earth znalazł kumpel


Miejscówka którą ja znalazłem, myślę że jest lepsza od znaleziska kumpla, bo nie jest aż tak odsłonięty teren przez drzewa, tu rosną o wiele gęściej na krańcach lasu


No i to wszystkie zdjęcia, wgl w planach mam 5-6 krzaczków, wszystkie automaty + jedna Sezonówka albo półautomat. W grę wchodzi auto super skunk x3, auto white russian x1 i ak47 2.0 x1 auto wszystkie od bulk oraz niewiadoma (bo nwm czy się zdecyduje ją zasadzić) auto anesthesia od pyramid seeds. Kumpel z tego co mi mówił planuje zasadzić Liberty Haze, czy jakieś inne to nwm, dodatkowo dla eksperymentu znaleźliśmy odmianę na out w przedziale wzrostu 20-40cm więc zdecydowaliśmy się i chyba dla próby kupimy 2 nasionka i zasadzimy gdzieś bliżej, mało widoczne to i spota aż tak nie trzeba szukać. Ogólnie z palonka wyjąłem 2 nasionka, kiełkują się dla testu bo pierwszy raz jak wspomniałem będę coś hodował, zobaczymy jak wyjdzie mi kiełkowanie itp. wlałem do kieliszka wodę, dość ciepłą z kranu, szlo palca oparzyć, chwilę postała, zrobiła się letnia, plum 2 pestki, kumpel trzyma to u siebie na szafie, ciemno, ciepło (26 stopni na oko) jedno z niecierpliwości wrzucił do gleby, rośnie razem z palma, a drugie nadal w wodzie, dziś (tj. piątek) miną 3 dni od kiedy nasionko się będzie moczyć. Ogólnie mam w planie na wege podlewać dwa razy woda odstaną z kranu, bądź z tego bajorka, raz woda + nawóz (wege to raczej biohumus, tanio, dobrze) a na flo myślałem o burzy kwiatów, ale nwm jak z dostępnością tego nawozu u mnie w ogrodniczych, myślicie że większość będzie je posiadała? Dodatkowo jakieś 2x 50kg ziemii, na około 10-12 plantów styknie 100kg ziemii nawiezionej z perlitem i dolomitem, ewentualnie jeszcze podsypane hydrożelem, czy to zda egzamin? Tak jak mówiłem, być może dziś z rana się przejdę na spota jak będzie słoneczko, wezmę saperkę i zobaczę jaka jest tam gleba.
Młodnik czy nie młodnik, myślę że nikomu by się nie chciało cisnąć w głąb lasu 200 metrów zwłaszcza w ciepłą pogodę (raczej wycinki w wakacje) żeby się wylać, poza tym zależy od człowieka - jeden zobaczy pomyśli samosieja, drugi wyrwie, trzeci skuma i zapomni że spotkał czyjeś rośliny, a jeszcze kolejny na psach się rozłoży, mam w planach w obrębie terenu "zagospodarowania" rozwinąć żyłkę jakoś na wysokości butów, kostek, aby każdy mógł zahaczyć i wtedy będę wiedział czy ktoś mi śmiga po terenie czy nie.
Najbardziej wsm martwi mnie policja, ostatnio często jeżdżą u mnie, w ciągu tygodnia 3 razy spotkałem ich, 2 razy kijanka 1 suka, a raz nawet zawinęli mnie bo szedłem po zmroku po poboczu.
Ogólnie dzięki wszystkim za odpowiedź, liczę na wyrozumiałe i mądre odpowiedzi, jak najwięcej informacji chciałbym się dowiedzieć.
 

bananowysong

Well-known member
Rejestracja
Paź 5, 2012
Postów
50
Buchów
0
Miejscówka taka mcno średnia moim zdaniem. Psiarskie na drodze, leśniczy w młodniku.. Ja w sezonie chodzę w podobne miejsca na grzyby. Rydze w mojej okolicy uwielbiają takie zagajniki. Jedyny plus to woda blisko.
 

Saul

Well-known member
Rejestracja
Lis 9, 2019
Postów
704
Buchów
1,502
Odznaki
10
Ja w sezonie chodzę w podobne miejsca na grzyby. Rydze w mojej okolicy uwielbiają takie zagajniki.
Ba rydze, a jakie maślaki w tych sosnach się kryją.

Jak dla mnie to możesz tam ryzykować jakieś auto niskie, wszędzie będą chaszcze to się ukryją, ale sezonówki to tam nie widzę.
Tak z ciekawości miałeś konto na fnk? Tam podobny projekt był.
 

Squniacz

Member
Rejestracja
Sty 16, 2020
Postów
7
Buchów
0
Mam konto na fnk, ale pytałem o inną miejscówkę która już jest spalona, na spacerku byłem w pobliżu to widziałem ludzi, więc odpada. W tym młodniku chcę wrzucić 2-3 automaty rozrzucone po terenie, a na drugim (ten sam typ terenu, trochę chaszczy, choinki) resztę, żeby w razie jakby ktoś wbił mi na spota i zniszczył nie daj Bóg to będę miał w zanadrzu kilka pomidorków. O widoczność z drogi się nie martwię, teraz ciężko dostrzec jak mówiłem jadący samochód, a jak zakwitną drzewa to będzie gicio. Jedynym tak na prawdę zagrożeniem według mnie jest leśniczy. Grzybiarze nie chodzą raczej w lipcu sierpniu, ewentualnie jeszcze zwierzyna może być potencjalnym zagrożeniem, ale w razie czego mam kilka sposobów na zwierzynę, mocz w słoiku, albo po prostu w kątach nasikać, włosy ludzkie, lub ludzki pot, jakąś koszulkę zawieszę na drzewie i po problemie. A co do drzew, outdoor, tak więc suszyć też będę chciał na dworze gdzieś w lesie, jakbym "włożył" w te choinki karton myślicie że by wysuszyło się? Zrobiłbym dziurki dla cyrkulacji powietrza, w środku na linkach zawiesił topy, zdałoby to egzamin? No i gleba, raczej tam jest kwaśna, perlit dolomit, hydrożel i kupna ziemia wymieszana (proporcje ziemii ok. 1:4-1:5) ze spotową byłaby dobrym podłożem?
 

Phnom

#support
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2012
Postów
1,162
Buchów
1,682
Odznaki
3
Na siłe próbujesz nie znaleźć problemu ale jest jeden duży - chujowego masz spota. Znajdź lepszego bo ludzie kręcą się po takich terenach pozatym na jednym zdjęciu widać dom?
 

Saul

Well-known member
Rejestracja
Lis 9, 2019
Postów
704
Buchów
1,502
Odznaki
10
Możesz tak suszyć, albo nawet i bez kartona. Poczekasz na pare dni słońca i lecisz z suszeniem. proporcję w sensie, że 1 część ziemi spotowej na 5 części kupnej, czy na odwrót? Na odwrót nie ma sensu bo to tak jakbyś nic nie dodał. Obstawiam, że tam ziemia jest piaszczysto gliniasta i kwaśna. Tam nic oprócz chwastów i sosen nie rośnie, a te wyrosną wszędzie.
 

autostrada

Well-known member
Rejestracja
Lip 7, 2012
Postów
406
Buchów
654
Odznaki
1
Spot 300m od drogi, a tobie się wody w plecak nie chce wrzucić? Dla mnie to "bieda spot".

I wrzucaj więcej satelitarnych zdjęć to na pewno sukces osiągniesz. Powodzenia.
 

Squniacz

Member
Rejestracja
Sty 16, 2020
Postów
7
Buchów
0
Możesz tak suszyć, albo nawet i bez kartona. Poczekasz na pare dni słońca i lecisz z suszeniem. proporcję w sensie, że 1 część ziemi spotowej na 5 części kupnej, czy na odwrót? Na odwrót nie ma sensu bo to tak jakbyś nic nie dodał. Obstawiam, że tam ziemia jest piaszczysto gliniasta i kwaśna. Tam nic oprócz chwastów i sosen nie rośnie, a te wyrosną wszędzie.

Właśnie chodzi mi o proporcje 5:1 kupna:spotowa, w odwrotnym przypadku wiadomo że nic by to praktycznie nie dało hah. Myślę że wrzuciłbym w karton, karton ochroni przed różnymi sytuacjami nieprzewidzianymi
 

Saul

Well-known member
Rejestracja
Lis 9, 2019
Postów
704
Buchów
1,502
Odznaki
10
Jak już upierasz się przy kartonie to nie rób dziur w nim tylko zastąp ścianki boczne cienką siatką. Wtedy masz maksymalny przewiew i nie ukisisz jej w 35 stopniowym upale.
 

BLVCK HEMP WIZVRD

𝕬𝖗𝖘 𝕳𝖊&#12
Weteran
Rejestracja
Paź 21, 2013
Postów
529
Buchów
4
Odznaki
1
Kolego, czeka Cię jeszcze kilkadziesiąt takich wyjazdów, zwiadowczych. Na pozór miejscówka zawsze wydaje się być spoko na początku, dlatego warto się jej przyjrzeć dokładniej.
Zwracaj uwagę na roślinność widoczną ze zdjęć satelitarnych, podpieraj się warstwami pokazującymi topografię terenu. Kiedy masz już swój typ, obejrzyj miejsce z kilku źródeł ze zdjęciami satelitarnymi, każde zdjęcie satelitarne tego samego miejsca, to dodatkowe informacje o terenie. Ślady ciągników, wycinek łąk i inne charakterystyczne poszlaki, mogą skutecznie wyeliminować typowaną na początku miejscówkę.

Jak pisał autostrada - 300m od drogi to nie dużo żeby przenieść wodę na własnych plecach.

Powodzenia w szukaniu...
:tiphat:
 

ceu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 4, 2015
Postów
1,143
Buchów
1,397
Skończ 18 lat i wróć na forum chłopcze.
 

rapson92

Well-known member
Rejestracja
Mar 15, 2019
Postów
359
Buchów
173
Odznaki
2
ta mapka z google chyba niedaleko mnie więc nie obraź się jak ci cos zetnę
 

Squniacz

Member
Rejestracja
Sty 16, 2020
Postów
7
Buchów
0
ta mapka z google chyba niedaleko mnie więc nie obraź się jak ci cos zetnę

Jeżeli faktycznie te same tereny, to można sie

---------- Post Zaktualizowany 00:48 ---------- Data pierwszego postu 00:44 ----------

Jeżeli faktycznie te same tereny, to można się złapać na jakiegoś lolka hah

Skończ 18 lat i wróć na forum chłopcze.

19 już na karku, nie 18 wariacie <joint>
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół