nasiona marihuany

Problem z wentylacją - Załamka!

Wyszukiwarka Forumowa:
R

Rodzilla

Guest
Witam,
Mam pokój 40x30x70 cm. Na boku u góry wypuszczone na zewnątrz kolanko 90 stopni z kanałem z izolacją ok 80cm długości i na końcu do kanału włożony wentylator vents Quietline DUO 100 mm / 75-100 m3/h i do niego podłączony filtr Can Original 1500PL 75-100 m3/h 100/125mm. Cały zestaw pięknie filtruje ale niestety na noc muszę go wyłączać ponieważ szum zasysanego powietrza ze środka jak i sam wentylator szumi strasznie. Pokój mam w sypialni :/.

Zastanawiałem się nad wyciszeniem, i zakupiłem 3 warstwy mat wygłuszających ( każda od innych dzwięków) Kanał wentylacyjny z izolacją zamieniłem na rurę pcv 100m którą okleiłem matami razem z kolankiem. Nic to nie dało a kasa nie mała.

Dodatkowo od środka przy wylocie zamontowałem kawałek maty węglowej dzięki czemu szum zasysanego powietrza jest trochę mniejszy. Ale spać jest ciężko.

Macie jakieś sposoby na wygłuszenie tego. Nie mam za dużo miejsca na wkładanie w pudełka filtra itd

Myślę o zakupie normalnego namiotu i umieszczenia wszystkiego w środku żeby zasysane powietrze przechodziło najpierw przez filtr i później na zewnątrz z wentylatora. Ale nie wiem czy to rozwiązanie będzie cichsze.
Sam pokój z szafki miał być nisko budżetowy a już poszło z 8 stówek i powoli się załamuje.

Martwię się że dotychczas ten system który mam przy wyłączaniu wentylacji na noc ok 6h przyniesie mi same szkody.
 

szalony_baklazan

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 14, 2012
Postów
671
Buchów
529
Odznaki
2
Niewielki masz ten pokój :D Wyłączanie wentylacji na noc to proszenie się o pleśń... Myślałeś o regulatorze obrotów do tego wentylatora? U mnie świetnie się sprawdza. Dodatkowo wentylator mam zabudowany w skrzyni dodatkowo wypchanej wełną mineralną, a sam boks jest wpakowany w dostosowaną pod niego szafę. Niestety rozmiary Twojego boxa są niewielkie i raczej ciężko będzie o wpakowanie tam jakiegoś tłumika.





Tak to u mnie wygląda
 
R

Rodzilla

Guest
Zmontowałem Diamond Box 40/40/120. Filtr w srodku, wentylator na końcu kanału z izolacją. Wentylator podłączyłem rura do starego boxa i tak powietrze wylatuje wiec jest odrobinę ciszej. Ale szum zasysanego powietrza dalej jest i przeszkadza w spaniu :(. Myślę o tych tłumikach elastycznych. Ale nie wiem czy się jeszcze w to pakować kasę.
 

szalony_baklazan

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 14, 2012
Postów
671
Buchów
529
Odznaki
2
Masz na myśli taką rurę spiro owiniętą wełna mineralną i jeszcze jedną warstwą folii? U mnie niewiele to dało. Pozostaje chyba przyzwyczaić się do szumu w nocy ;)
 

DarkExpress

Głupich nie sieją, sami wschodzą.
Rejestracja
Sty 17, 2020
Postów
142
Buchów
101
Ja długo używałem zatyczek do uszu podczas snu. Człowiek jest jak szczur przyzwyczaji do wszystkiego.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół