nasiona marihuany

DWC - bedzie to dzialac?Co mam zmienic?

Wyszukiwarka Forumowa:

marmar

Well-known member
Rejestracja
Kwi 7, 2011
Postów
86
Buchów
0
Witam.
Skladam dwc 4X20L do boxa 80x80x180cm z hps 250W SL Lumatek.

4 wiadra 20L+pokrywki+koszyka 200mm (3L)
20.jpg


Pompka HAILEA®ACO9610 600l/h (10 l/min)
21.jpg


I takie kamienie DYSK Ø 100 x h18 mm
22.jpg


Co zmienic/co dorzucic?

Dzieki za pomoc.


EDIT :

Czy moze kupic 4 szt takiego czegos i darowac sobie samorobki?

23.jpg


Tylko ze z tymi kwadratowymi zbiornikami jest u mnie pewien problem (nie wiem czy mi tak sie trafilo ale DWC w okraglych pojemnikach rosnie lepiej-moze chodzi o to ze jak roslina buduje system korzeniowy to w oklaglym pojemniku tworzy go jakby "spiralnie/okragle" i lepiej wyksztalca korzenie?W kwadratowych te korzenie byly marne i tym samym plon byl slaby-chyba korzen dobija do scianek roslina "stwierdza" ze ma tyle miejsca na korzenie i slabiej sie rozwija.
Porownujac niektore relacje to te z okraglych pojemnikow lepiej wychodza ale nie zawsze -nie ma reguly.
To tylko moje przemyslenia i dylematy na fazce takze prosze tego nie traktowac zbyt powaznie ale chetnie poczytam co wy o tym sadzicie :) ...


Jeszcze jest taki bajer:
24.jpg

plus jest taki ze nie trzeba otwierac kazdego wiadra osobno tylko dolewki robic do jedego zbiornika.

Tyle tego jest ze sam juz nie wiem.
Im wiecej czytam informacji i ogladam fotorelacji tym wiekszy mam problem z decyzja.
 
Ostatnia edycja:

ganjafarm

Well-known member
Rejestracja
Sty 15, 2012
Postów
297
Buchów
0
Ile jeszcze takich samych tematow bedziesz zakladal?
 

marmar

Well-known member
Rejestracja
Kwi 7, 2011
Postów
86
Buchów
0
Ten jest ostatni w tym temacie-obiecuje :)

Znalazlem w sklepie z papryczkami ostatni zestaw (hydro5) za 219zl i chyba kupie i na wlasnych bledach bede aktualizowal sprzet ale pewnie bedzie tak jak z wentylacja ze teraz lezy z 5 kompletow roznych wiatrakow a skonczylo sie na MDF Box ...
 

ganjafarm

Well-known member
Rejestracja
Sty 15, 2012
Postów
297
Buchów
0
Co ja tam sie znam, ale dla mnie to powinien byc obieg zamkniety wraz z powrotem do głównego tak by wszystko mieszalo sie na bieżąco za pomoca pompy.

Nie mowie ze to na zdjęciu nie zadziala... Ale nie sądzę iż po zmianie parametrów pozywki w glownym błyskawicznie będziesz mial te same warunki w kazdym zbiorniku.
 

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
Według mnie strata pieniędzy na ten zestaw. Wiadra 20L +- 3-5zł za szt. Pompka do napowietrzenia 50-100zł, węże i inne akcesoria liczę 50zł. Koszyczki do hydroponiki to też est kosz rzędu 10 zł od szt zależy jakiej wielkości. Co prawda w każdym będziesz musiał mieć osobno pożywkę, ale to lepiej! Bo będziesz mógł kontrolować każdą roślinę, i reagował na ich potrzeby, gdy połączysz je wszystkie w obiegu to nie każda może być zadowolona, gdyż każda ma swoje zapotrzebowanie. Takie wiadra które sobie sam zrobisz, sprawdzą się tak samo dobrze jak kupne DWC, a ile uciechy jak ci wyjdzie później wszystko! Przemyśl sobie, bo strata pieniędzy wydawać na te zestawy...
 

marmar

Well-known member
Rejestracja
Kwi 7, 2011
Postów
86
Buchów
0
To wrocmy do zestawu z poczatku posta (tego skladanego samemu)
Ta pompka da rade na 4 wiadrach?
I czy te kamienie dadza rade czy lepsze beda kulki/listwy lub cos innego do napowietrzania?
 

ganjafarm

Well-known member
Rejestracja
Sty 15, 2012
Postów
297
Buchów
0
Obczaj kamien AQUANOX, ciekawa sprawa na węglu drzewnym.
 

marmar

Well-known member
Rejestracja
Kwi 7, 2011
Postów
86
Buchów
0
Fajne te kamienie (znalazlem na allegro) ale zastanawiam sie czy nie zmieniaja parametrow. wody.Ale jak ten sprzet jest do akwarystyki to pewnie producent przewidzial zeby ich nie zmienialy.

A takie plaskie dyski jak pokazalem na poczatku posta moga byc?
Bo juz powoli bede konczyl temat i wkoncu wszystko zamawiam :)
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
a coś sie tak uparł na wiadra
jak masz namiot juz 08x08 to wchodzi tam willma lub nft
a z dwc moim zdaniem jest za duzo problemów bo woda stoi i z korzeniami dzieja sie rózne rzeczy jak temp jest za wysoka
 

marmar

Well-known member
Rejestracja
Kwi 7, 2011
Postów
86
Buchów
0
W wiekszosc fotorelacji planty sa zdecydowanie wieksze w DWC niz w Wilmie (wilma to byl moja faworyt ale to przelewanie chyba slabsze jest niz napowietrzanie korzeni w wodzie stojacej)
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
Na pewno nie jest tak jak myślisz
 

marmar

Well-known member
Rejestracja
Kwi 7, 2011
Postów
86
Buchów
0
To z Wilmy sa lepsze planty i wieksze plony niz z DWC?
Porownujac Wilme 4x18L i DWC 4x20L co lepiej wyjdzie?
Wiem ze reszta zalezy od growera ale porownajmy oba sposoby ...
Widzialem sporo relacji i po mojemu lepiej wyglada DWC.
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
opanowanie hydro to głownie stabilizacja parametrow wody
w willmie idzie to łatwiej niz w dwc
i tyle w temacie
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół