nasiona marihuany

#5 Mi sie nie uda? Potrzymaj mi piwo! [12 femek] w [0,32m2][LED COB/DIODY+E27 max 350W?][BubbleGummer, WhiteWalker, SkunkSpecial, HazeBerry]

Wyszukiwarka Forumowa:

jack_kirito

Well-known member
Rejestracja
Paź 20, 2017
Postów
262
Buchów
18
Witam serdecznie starych I nowych wyjadaczy. Czas rozpocząć nową przygodę, tym razem moją piątą (#5).


Poprzednim razem (New Game #4)
udało mi się zmieścić 8 panienek w 0,25m2 i było to owocne posunięcie :D Żonę udało mi się namówić na kolejne duże grow, więc tym razem staram się wykorzystać całą pojemność szafy, w której siedzi nowy box Więc mamy growbox 0,32m2 i 12 panienek w środku - mi się nie uda? Potrzymaj mi piwo! :D Istny harem :D

Jaki cel? Dotrwać do końca :D Fajnie byłoby powtórzyć wynik z poprzedniego grow, tj. 42g/roślinę. Ciekawe czy się uda?

Pestki:
7x Bubble Gummer (Female Seeds)
1x Haze Berry (Royal Queen Seeds)
3x White Walker (Holly Seeds Bank)
1x Skunk Special (Female Seeds)

Box:
Growbox RoyalRoom Classic C80SH 80x40x160cm

Światło:
Lampa QKWIN (z Alie) (model z 2018) Led Cob max 107W/160W (cob/cob+leds) [2x cob 3590 90° + 32 diody (11W-71W chips leds)]
Lampa QKWIN (z Alie) (model Musa z 2019) Led Cob max 55W/107W (cob/cob+leds) [1x cob 3590 120° + 30 chips leds]
Żarówki led e27 (świecą od dołu) (koło 20w poboru) 3000K

Medium:
ziemia BioBizz Light Mix
kokos kostka Plagron cocos brix 9l substrat kokosowy (wg mnie na oko 6-7l wyszło po dolaniu wody wg miarki w wiadrze)
keramzyt na dnie docelowych doniczek
Eazy Plug do kiełkowania

Doniczki:
docelowe doniczki 11,5l zrobione z 9l 23x23x24 wentylowane (porobione dziurki wiertarką) i podwyższone (górną częścią tego samego rodzaju doniczek, więc rzeczywiście jest ok. 11,5l pojemności, czyli 5,75l na roślinę). Doniczki są podzielone w środku przedziałką (przedziałka zrobiona z boków doniczek z poprzedniego grow 11l)
Kubki 200ml (na start)
Doniczki 0,5l (9x9x10) (zaraz po starcie)

Wentylacja:
wentylator wyciągający: Wentylator kanałowy ML 100/300 max 315 m3/h (218/251/315 m3/h)
wentylator cyrkulacyjny: Monkey Fan oscylacyjny 20W (oscylacja włączona w tym grow, bo jest miejsce)

Nawozy/dodatki:
nawozy Biobizz (Root-Juice, Bio-Grow, Fish-Mix, Bio-Bloom, Top-Max, Bio-Heaven, Acti-Vera, Alg-A-Mic)
dodatki Plagron (pk 13-14, Bio Supermix, Sugar Royal, Bat Guano, Seed Booster)
mikoryza Great White
dodatki Biotabs (Startrex, Mycotrex, Bactrex)
popiół palmowy Guanokalong Palm tree Ashes
Cal-Mag Xtra od Sensi
Tytanit Intermag

Treningi:

Cięcie wuja bena
może superscropping – chyba na pewno :D
trening korzeni
naświetlanie 2D (ponieważ tylko ja tak robię i mi się to nawet sprawdza, więc nadałem temu nazwę – 2D, bo świecę od góry i od dołu)

Plan działania:
Jako, że dostałem zielone światło od żony :D Postanowiłem pójść na całość i zwiększyć lekko metraż, żeby wykorzystać w całości moją szafę; więc zmieniamy box 0,25m2 50x50x140 na 0,32m2 80x40x160. Łatwiej będzie też dzięki zmianie sięgnąć ręka do ostatnich roślinek, żeby je jako tako popieścić, kiedy będzie trzeba :D
Powierzchnia zwiększa się o 28%, zaś objętość o 46% (0,512m3 wobec poprzedniego 0,35m3), dlatego postanowiłem zwiększyć ilość roślin o 50%, czyli z 8 szt. do 12 szt.
Postanowiłem też bardziej zadbać o korzenie, dlatego teraz 2(3) razy przesadzam -€“ najpierw wysiewam w eazy plug, potem one trafiają najpierw do kubków 200ml, 2 tyg. później do doniczek 0,5l a następnie do docelowych doniczek 11,5l (5,75l na roślinę).
Rośliny muszą mi wyżej niż poprzednio wyrosnąć, więc weg przedłużam o ok. 1 tydz. (poprzednio było 36dni).
Zaczynam też już w czasie weg doświetlać żarówkami od dołu (poprzednio zacząłem od momentu indukcji).
Mikoryzy Great White zostało mi mało, więc tym razem dokupiłem dodatki do ziemi Biotabs.
Eksperymentuje też z guano nietoperzy i popiołem palmowym.
Po treningu wuja bena docelowo będzie po 4 główne szczyty ale z doświadczenia wiem, że 2 szt. się wybiją do góry a 2 inne zastopują swój wzrost gdzieś po środku – taka natura tak dużej ilości roślin na taką powierzchnię -€“ dominować będą najsilniejsze. Wilki poniżej tych głównych 4 szczytów (czyli 1, 2, 3 piętro głównej łodygi) uciąłem nad 1 piętrem i zostawiłem – one też mi zakwitną i dadzą plon dzięki dolnemu naświetlaniu.
Najpierw świeciłem 1 cobem 45W, potem zmieniłem lampę i uruchomiłem 2 coby 90W, później dołożyłem coba i świeciłem gdzieś 135W, zaś obecnie świece od góry ww. cobami 135W a od dołu zarówkami 51W, więc łącznie 186W mocy/zużycia światła/pradu.
W kubkach najpierw podlewałem po 30ml, później po 50ml, w doniczkach 0,5l najpierw po 50ml, aż w ostateczności po 100 lub po 150ml wody. Teraz we właściwych doniczkach podlewanie zacząłem od 250ml wody, obecnie leję po 400ml (butla 5l na 12 roślin) a w ostateczności będę podlewał po 1-1,5l na głowę. Póki co podlewam bez regulacji ph – Bio-Heaven obniża ph do ok. 6,5ph więc styknie. Będę podlewał raz wodą z Bio-Heaven, raz wodą z wszystkimi nawozami; lub nawozami raz na 3 podlania – docelowo nawozami raz na tydzień (przy podlewaniu co 3-4 dni). Bio-Grow jeszcze nie lałem - cały czas leje Fish-mixem :p ale nie ryzykowałem cierpliwości żony pryskając rybką :D i chyba nie chcę ryzykować :D

Czas na fotorelkę:

Tak wyglądają lampy - ta mniejsza to ta nowa.


Nasionka do kostek trafiły 7 grudnia a od 13 grudnia (od piątku trzynastego :D) liczę im dni życia.
Zasiane było 15 roślinek -€“ 7 szt. Bubble Gummer, 4 szt. Haze Berry, 1x Skunk Special, 3x White Walker -€“ wszystkie się wybiły z ziemi ale jedna zaraz po odpadła. Czyli od 19 grudnia wszystkie były w kubkach 200ml (sama ziemia Lightmix z poprzedniego roku + mikoryza Great White), następnie 11 dnia przesadzone do doniczek 0,5l (stara ziemia lightmix + kokos + Bio supermix + guano + mikoryza Great White), aż w ostateczności dnia 27-ego przesadzone do docelowych kombinowanych doniczek mojego autorstwa :p 11,5l (świeża ziemia lightmix + kokos + Bio supermix + guano + popiół + Startrex + mycotrex + mikoryza Great White) i podlane wodą z bactrexem (śmieszny kolor tej wody :D). Przesadzanie całe popołudnie mi zajęło :p

1 dzień (miałem więcej zdjęć z pierwszych tygodni ale przypadkowo skasowałem :jprd:):


20 dzień:





24 dzień:


27 dzień (dzień przesadzania do docelowych):








Taki ładny 27-dniowy do wy***ki:



34 dzień (tydzień później):





38 dzień:




Dziś mamy 40 dzień wegetacji panienek i tak oto one wyglądają:




CDN.
 

jack_kirito

Well-known member
Rejestracja
Paź 20, 2017
Postów
262
Buchów
18
White Walker zachowuje mi się jak automat - zaraz po przesadzeniu do docelowych, kiedy wystrzeliły wszystkie do góry - one zaczęły już kwitnąć ale kwitną na moje oko, jakby były w fazie rewegetacji (wniosek z obserwacji), ponieważ nowe pietra tworzą najczęściej 1-3palczaste cienkie liście. Po ostatniej nocy tez chyba wyhamowały z rośnięciem.




W poprzednim grow wcześniej ucinałem szczyty ale tak samo White Walker zaczął szybko kwitnąć - dzień po przełączeniu na flo, czyli 37 dnia; więc taka chyba ich natura. Dodatkowo jeden z moich White Walker wypuścił jajca na uciętym piętrze ale tylko na nim, wiec też się skłaniam ku tezie, że się mocno wystresowały; ponieważ jednocześnie je przesadzałem do docelowych donic i ciąłem. Jajka wyrwałem i nigdzie indziej ich nie zaobserwowałem - na wszystkich innych piętrach właściwe żeńskie genitalia(kwiaty).


W poprzednim grow Walkery dały całkiem dobry wynik 44g/roślinę mimo mniejszej wysokości niż inne, więc tym razem tez pokładam w nich dużo dobrej nadziei �� Dlatego też postanowiłem pozostawić 3szt. White Walkerów a Haze Berry tylko 1 szt., a wybór był trudny przy odrzucaniu roślin. Dodam jeszcze, że White Walker to gratis do innych pestek i to ten sam, co półtora roku temu był rozdawany jako os od pestkomani.

Skunk Special to też gratis - mimo, że rośnie najmarniej ze wszystkich - postanowiłem go pozostawić, bo jestem ciekaw smaku :) i prowadzony jest na 2 szczyty.

Na koniec szczyt Bubbla:


Dziekuję wszystkim za uwagę i zapraszam do oglądania <lol> i czytania <lol><lol>


Pozdro dla wszystkich i z fartem
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
o panie nieźle lecisz, obyś zgarnoł dużo więcej niż ostatnio, podrapałem się aż pogłowie :freak: serio na wuja bena tniesz ? będzie 12x 4
 

jack_kirito

Well-known member
Rejestracja
Paź 20, 2017
Postów
262
Buchów
18
o panie nieźle lecisz, obyś zgarnoł dużo więcej niż ostatnio, podrapałem się aż pogłowie :freak: serio na wuja bena tniesz ? będzie 12x 4

Zgadza się, dokładnie 11x4+1x2 (Skunk special na 2 szczyty leci) Ale okaże się, ile pędów zdoła urosnać pod sufit a ile zatrzyma sie w połowie. Będzie gęsto ;) W sumie już jest :p
 

jack_kirito

Well-known member
Rejestracja
Paź 20, 2017
Postów
262
Buchów
18
Czas na aktualizację ✌️

Dziś mamy 52 dzień życia i 10 dzień indukcji.
Wegetacja trwała 42 dni, czyli tyle ile chciałem (ok. tydzień więcej niż poprzednio, bo wysokość nowego boxa wieksza o 20cm)
Panienki rosną i rosną i co jakiś czas podnoszę lampy. Teraz mi zostało zamontować je centralne do sufitu na stałe. Ale do tego muszę się zaopatrzyć w kable zasilające z kątową wtyczką - to na dniach.
Roślinki planuje mieć do wysokości 20cm poniżej lamp, poprzednio wyciąganie na indukcji trwało 2 tyg., więc niewiele zostało do flo. Po zakończeniu indukcji planuje wszystkie topy powyżej 20cm pod lampami połamać i obniżyć jednocześnie dodając tyczki bambusowe.
Pierwszego dnia indukcji zwiększyłem moc lampy na górze po prawej i swieciłem łącznie 246W (góra 196W, dół 50W).
5 dnia indukcji wymieniłem na dole żarówki na 22W 300K (zużycie 20W), przerobiłem też kabel, żeby wszystki 4 żarówki były na jednym kablu. Od tego momentu na górze świeci 186W a na dole 80W, więc łącznie 266W. Czyli już świece większą mocą, niż poprzednio. Moc zwiększam zważając na temperaturę i kondycję roślinek - do ilu finalnie podniosę, to się okaże.
Wraz ze wzrostem mocy światła wyciąg przełączyłem na II bieg (z 218 na 251m³/h) a mieszający też na II bieg.
Niestety wczoraj rano mieszający mi się spalił i wywalił korki ale mam na szczęście jeszcze innego słabszego monkey 16W, więc ogarnąłem kryzysową sytuację ale ten słabiej jednak kręci, więc chwilowo na kilka dni zmniejszyłem na górze moc lamp do 146W (łącznie 146+80=226W - tyle ile przy poprzednim grow.
Teraz zastanawiam się, czy nie dokupić drugi Secret Jardin 16W i przyczepię je po obu stronach do sufitu (do góry nogami). Ten 16W wentylator mniej miejsca zajmuje niż 20W i nie zasłania tak światła, więc tu widzę zaletę tego słabszego.
Filtr węglowy mam już założony od jakiegoś czasu ale niestety już sprzed indukcją przepuszczał minimalnie zapach, więc dokupiłem nowy, tym razem kanałowy i na dniach, kiedy zakończy się indukcja - dołączę go do wentylacji. O tym w przyszłych aktualizacjach :,-)
Wraz z indukcją zacząłem też dodawać Plagron Royal Sugar - ciekawy jestem efektów :cool:
Po zakończeniu indukcji zrobię też fryzjera (bo za dużo tych wiatraków :p) i popryskam Topsinem prewencyjnie - w czasie indukcji póki co niczym nie pryskam.

To by było na tyle - pozdro dla wszystkich i poniżej wklejam fotki :)

Dzień 43 / Indukcja 1




Dzień 50 / Indukcja 8






Kwitnący White Walker:



Póki co z roślinek jestem zadowolony :)
 

Bortek

Uprzejmie Donosze...
Weteran
Rejestracja
Sty 23, 2019
Postów
2,932
Buchów
20,634
Odznaki
5
Zaraz wyjda sufitem
 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
Sprawdz czy ktoras z roslin nie ma bananow. Dziwnie brązowe koncowki na topach badz przypalaja sie od lampy / temperatury. Za malo masz tam swiatelka chyba ze tak ci porosly. Zamiast doswietlac te doly z ktorych nic nie bedzie to wez wytnij w cholere wszystko co zbedne.
 

Eustachy

Trawą Palę Stresy
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2015
Postów
1,953
Buchów
956
Odznaki
3
Ciekawe jak Ty to ogarniesz. Bez łamania się nie obejdzie...
 

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
Łoo baben!! Ja nie chce wiedzieć co ja będę mieć z 9 paniami na takim namiocie, a co dopiero 12 :skul: Szacun:jocolor:
Ale tak samo jak wyżej piszą, też mi się wydaje że bez łamania się nie obejdzie. Jeszcze wybiją do góry jak nic
 

jack_kirito

Well-known member
Rejestracja
Paź 20, 2017
Postów
262
Buchów
18
Dzięki [MENTION=91326]Yogiel[/MENTION] wcześniej miałem 8 szt. w 0,25m2 i się udało, więc tu też musi się udać ✌️

1. Na pewno będę łamał, także superscropping wjedzie. Tu już mam doświadczenie, więc już mam w głowie, jak po polamaniu je rozłożę - ponieważ na środku są White Walkey, które kwitną i się zatrzymały i jest miejsce nad nimi, to topy z prawej i lewej strony przesune na środek, żeby je tam rozrzedzić ? ale to zaraz, kiedy skończy się indukcja a już widzę, że powoli zawiązują się kwiaty.

2. Odratowalem wentylator. Przewód się przetarł od oscylacji, więc go skróciłem. Teraz mam 2 mieszadła w środku - 20W na górze i ten słabszy na samym dole skierowany pod ukos w górę, także wiaterek w środku/dole powinien im wyjść na dobre.



3. Kwitnący White Walker ogólnie od początku kwitnie jak po***any, tzn. zmutowane liście wypuszcza zamiast 5-palczaste 1,2,3- palczaste cienkie a zjarane końcówki włosków też już wcześniej zauważyłem. Na razie się nie rozszerza. Przyglądam się. Bananów też nie zauważyłem.
 

jack_kirito

Well-known member
Rejestracja
Paź 20, 2017
Postów
262
Buchów
18
Siemka,
czas coś opowiedzieć o postępach.

Mamy dziś 79 dzień życia i 25 dzień kwitnienia.

W międzyczasie 3 razy rewegowałem panienki po 36h światła (12h+24h - jednodniowa rewegetacja). 2 pierwsze razy w 9 i 11 dniu flo.
Potem parę dni później wyjąłem z szafy wszystkie donice, zrobiłem porządnego fryzjera, wbiłem tyczki, połamałem łodygi i obniżyłem wszystkie do równego poziomu ok. 20cm poniżej lamp (wcześniej dotykały już lamp). I ponieważ zrobiłem to zbyt późno, to środkowe White Walkery, które już wcześniej miały po***ane liście (i z ich powodu nie przyswajały nawozów i topy się paliły) itp to im z powodu braku światła trochę pomarniały topy ale byłem okrutny i uciołem 2/3 roślin i postanowiłem zachować do końca te White Walkery - tym razem nie jestem zbytnio z nich zadowolony ale nie łammy się - mamy jeszcze 8 roślinek , które ładnie rosną.
Więc teraz krzaki w boxie tworzą literę U - i może nawet lepiej, bo dużo światła z góry pada teraz na dolne partie.
Po fryzjerze zrezygnowałem póki co z dolnego oświetlenia, więc ja górze świeci im łącznie ok. 250W.
Po fryzjerze, później 19 dnia flo zrobiłem ostatni reweg 36h i teraz mogę uznać, że ładnie się zalesiły krzaczki i trochę urosły topy w górę.

Topy też widzę że ładnie budują masę. Na początku flo stosowałem Plagron Royal I chyba widzę efekty. Teraz w najbliższym czasie też zastosuję.

Zdjęcia sprzed tygodnia z ok. 20 dnia flo, tuż po fryzjerze i łamaniu:








Pozdro.
 

jack_kirito

Well-known member
Rejestracja
Paź 20, 2017
Postów
262
Buchów
18
Ostatni kawałek Tangilope z poprzedniego grow. Codziennie skubię i zaraz się skończy. Ale polecam serdecznie :) Smak lasu :)


Na pewno wrócę do tej odmiany. Bardzo energicznie rosła, topy mocno żywiczne i wyjątkowy zapach i smak lasu, jakby mchu :)
 
Ostatnia edycja:

jack_kirito

Well-known member
Rejestracja
Paź 20, 2017
Postów
262
Buchów
18
Mamy 90. dzień życia ogółem i 36. dzień flo.

Luka po środku po ścięciu środkowych felernych roślin się zapełniła bocznymi odrostami tych zerowych a topy dzięki rewegetacji 36h którą łącznie zastosowałem 4 razy - topy ładnie się wydłużyły jednocześnie budując masę }:‑)

ps. policzyłem u siebie 16 wysokich łodyg na 100cm (gdyby dodać 20cm łamania, to wyjdzie 120cm) i na każdym piętrze dłuższe i krótsze odnogi - i część z nich zapełniła mi lukę po środku.

Jeżeli chodzi o świecenie lampami - kiedy stosowałem rewegetacje, to zmniejszałem moc do 200W łącznie a w innych sytuacjach zwiększam do 300W lub ponad.


 

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
Istna masakra, nigdy nie widziałem tylu roślin na takim metrażu, pochwal się później ile Ci wyszło.
Na takim metrażu to ciężko coś krytykować, żyją sobie bardzo dobrze.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół