nasiona marihuany

Kontrola temperatury w boxie

Wyszukiwarka Forumowa:

ZieLooo

New member
Rejestracja
Sty 18, 2020
Postów
4
Buchów
0
Siemanko, mam pytanie odnośnie temperatury. Otoczenie w którym będzie stał box zbyt ciepłe nie jest (ok. 5-10°C). Myślałem żeby boxa-szafe obić w termoizolację (wełna mineralna - dość dobrze go uszczelni i zmniejszy woń). W co mogę się zaopatrzyć żeby dziewczyn nie zamrozić? Sama lampa 20x20cm LED 2000lm + 2xled 20W coś podniesie, ale ile? Jakieś maty grzewcze, grzałki itp? Na razie nie mam możliwości zautomatyzowania tego procesu i po prostu będę musiał na bieżąco kontrolować warunki - średnio raz dziennie. Oczywiście, pytanie które automaty najłatwiej wybaczą błędy początkującego nazwijmy to "growera"?<br>
 

Gangus

Well-known member
Rejestracja
Mar 3, 2018
Postów
83
Buchów
1
siema, mam podobne warunki w boxie i dogrzewam farelką... Mam taki czujnik chyba za 50zł który włącza grzejnik jak temp spada poniżej 23st. Ale znowu jak grzejnik wali to jest sucho więc dodatkowo nawilżacz chodzi non stop. Co do odmian nie pomogę...
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
siema, mam podobne warunki w boxie i dogrzewam farelką... Mam taki czujnik chyba za 50zł który włącza grzejnik jak temp spada poniżej 23st.

RT-2 na nim pisze? Pisałem post niżej o takim samym tylko odwrotnie pracuje nazywa się RT-2o o= to odwrotność. Dajesz taki na wiatrak i jak ci się zrobi za gorąco towłączy wentyle. zaoszczędzisz na prądzie z tej falerki
 

Gangus

Well-known member
Rejestracja
Mar 3, 2018
Postów
83
Buchów
1
RT-2 na nim pisze? Pisałem post niżej o takim samym tylko odwrotnie pracuje nazywa się RT-2o o= to odwrotność. Dajesz taki na wiatrak i jak ci się zrobi za gorąco towłączy wentyle. zaoszczędzisz na prądzie z tej falerki

nie kumam, my tu z zielooo za zimno mamy i 3ba dogrzać. Jak uruchomie went out to bedzie jeszcze zimniej
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Jak ci zapie****ają wentylatory cały czas to masz chłodniej. Jak byś je wyłączał interwałowo to farelka nie musiała by grzać tyle czasu. Jeśli chcesz zaoszczędzić na prądzie bo farelka trochę pobiera to możesz zrobić taki myk. Grzeje farelka a wentylatory są wyłączone. Kiedy osiąga 30 stopni i jest za gorąco wyłącza się farelka a odpalają wentylatory co by zbić, kiedy temp. spada do powiedzmy 22 wtedy znowustartuje farelka a gasną wentylatory.
 

FakeFarmer

Well-known member
Rejestracja
Paź 4, 2017
Postów
191
Buchów
5
RT-2 wytrzymuje do 1000Watt. Nie radzę za długo używać tego z takim ociążeniem, lubi zwierać.
Jest to fajny bajer dla akwarystów amatorów, grzałka 150-250Watt.
Lepszym rozwiązaniem będzie np Sonoff TH 20, 1000-1500Watt ciągłego obciązenia łyka na zimno.
Jak już nie będziesz potrzebował termolegulatora to tym samym TH 20 możesz sterować nawilżacz czy oświetlenie.
Do tego ustawiasz histereze, czasy i takie tam ;)
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
[MENTION=86437]FakeFarmer[/MENTION] masz rację z tymi watami ale widzę że uratowałeś sytuację i temat się rozkręca. :freak2:
[MENTION=76521]Total Kozak[/MENTION] nie martwisz się że zagrzeje strefę korzeniową za bardzo ? Kiedyś miałem przy kaloryferze sadzonki w kubkach, zapomniałem o nich i jak wróciłem po 3 dniach to urosły w hooj :freak: ale nie polecał bym takie do manewru na dłuższą metę
 

ZieLooo

New member
Rejestracja
Sty 18, 2020
Postów
4
Buchów
0
Czyli po prostu jakiś termoregulator i dmuchać we wlot powietrza od boxa farelką. Co z wylotem? Ma być "spięty" z farelką (farelka grzeje = out wyciąga, farelką nie grzeje = out nie pracuje)? Przy okazji dodam, jakiś (jaki?) filtr powietrza w to stosowac czy przerost formy nad treścią?
 

Total Kozak

Buja taka muza!
Weteran
Rejestracja
Lip 5, 2015
Postów
3,175
Buchów
6,582
Odznaki
2
[MENTION=87004]emceero[/MENTION] masz rację, miałem kiedyś sadzonki na out i matę pod spodem i tam gdzie było za gorąco to pozdychały, dałem pomiędzy donice na sztorc. Pójdę skontrolować czy faktycznie donica za bardzo sie nie nagrzewa.
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
owiń donicę takimi ekranami zagrzejnikowymi może pomoże, w końcu ciepło i tak pójdzie do góry i może nie zdąży zagrzać
[MENTION=93595]ZieLooo[/MENTION] to już musisz pokombinować bo dużo zmiennych jest, przesuniesz farelkę 20 cm w bok i będzie inna temp. Ustaw odpal lolka poczekaj, sprawdź, przesuń i tak w kółko, wiem że nudne ale nikt tego za ciebie niezrobi:freak:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół