nasiona marihuany

[0,1m LED CLU048 50W] [COCO] Strawberry Eclair - G13 by Phnom

Wyszukiwarka Forumowa:

Phnom

#support
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2012
Postów
1,162
Buchów
1,682
Odznaki
3
:skul:

Witam szanowne grono!


Kiedyś musiało się to stać. Po pomyślnych testach żal żeby szafka stała pusta :kot: Dlatego odpalamy i ja i Wy bo mam nadzieje, że pomożecie - skromny projekt w którym ugościmy razem jedną femke. Pierwszy raz będę działał w kokosie, za czasów drugiej wojny wystarczała ziemia z ogrodniczego i dolomit no ale świat zmierza do przodu więc dlaczego by nie spróbować czegoś nowego? <joint>Wybór padł na:


Strawberry Eclair od G13


Nasiono jest feminizowane. Trening standardowo LST drutem żeby to pomieścić i topping/fim.


Box

Szafka o wymiarach podstawy 36cm na 26 cm wysokość 100cm. W środku wyłożona folią Mylar Diamond.


Lampa

Dioda CLU048-1212 barwa 3500k postawiona na zasilaczu Meanwell ELG 100-36A. Pobór rzeczywisty ok 48W. Panel aluminiowy 15x20x2. Na flo dojdzie 10x CREE XP-E 660nm Photo Red. Całość pracuje w okolicy 30-35 stopni. Wentylator Arctic F12 120mm na górze.


Wentylacja i filtry

Wlot to filtr węglowy diy bez węgla :sunny: Same maty do zasłonięcia światła i wstępnej filtracji. 2x Arctic F8 80mm.
Wylot to również filtr węglowy tym razem z węglem CTC50. Również 2x Arctic F8 80mm.
Wiatrak mieszający jakby inaczej również Arctic F8 80mm.
Wszystkie śmigła pracują na chińskim zasilaczu 3-12V z potencjometrem.


Doniczki

Jedna prostokątna doniczka zrobiona z pudełek śniadaniowych co daje 4.2l kokosu. Użyto U-GRO Compressed Coco Brick 11l. Zostało na dosypkę jak trochę podrosną :tiphat:


Nawozy, odżywki, woda

Zestaw jest ograniczony. Składa się z multipacku do coco Shogun Nutrients a w nim:

  • 1 x SHOGUN Samurai Coco Nutrients - 1L A + 1L B
  • 1 x SHOGUN Katana Roots - 250ml
  • 1 x SHOGUN Silicon - 250ml
  • 1 x SHOGUN CalMag - 250ml
  • 1 x SHOGUN PK Warrior - 250ml
  • 1 x SHOGUN Sumo Active Boost - 250ml
  • 1 x SHOGUN Dragon Force - 250ml

Za czyszczenie soli z medium odpowie firma Dutch Pro a dokładnie Keep It Clean.
Do podania dolistnego i uzupełnienia braków będzie odpowiedzialny Hesi - Supervit.
Więcej dobroci panny nie dostaną

Trzeba w czymś mieszać te speficiki więc woda to mix odstanej kranówy (pH ~7 i EC~0,4) z wodą destylowaną żeby zbić EC do ok ~0,2. Mix wymaga na logike 50/50. Działa. EC ~0,2. pH regulowane kwaskiem cytrynowym/octem.


Aparatura i urządzenia


W boxie jest zamontowana stacja pogodowa jakaś najtańsza z ***aja. Pokazuje temperature przy doniczkach z wilgotnością oraz stały podgląd na ciepło z diody. Temperatura w boxie oscyluje w okolicy 22-26 stopni i ok 18 przy zgaszonej lampie.

Do podglądu specyfikacji pożywki używam budżetowego pH metru i równie dobrze budżetowego EC metru. Oba skalibrowane płynami. Na razie działają chyba dobrze



Koniec pie****enia. Dziś mamy 21 stycznia i jest to 5 dzień ale zaczniemy od tego dnia bo jeszcze zamula. :sunny: Na początku jak zwykle nic się nie dzieje więc wkleję trochę fotek setupu na jakim będziemy działać. Szczegółowa budowa boxa jest do poczytania pod tym adresem:

https://www.forum.haszysz.com/showt...-1m-LED-CLU048-50W-DIY-prosty-schemat-w-2-dni



Dzięki adminy za odznaki, nie spodziewałem się. Mam nadzieje że razem dotrwamy do spalenia kilku gietów bo to tak naprawde uprawa testowa jak i dla mnie tak i dla roślin! Pozdro i do następnego. UPy będą ładowane ok co tydzień. Dziewczyny narazie nie podlane bo przelałem troche kokos jak robiłem bufor i czekam jak wyschnie i dostaną za kilka dni pierwsze papu.

A teraz kilka fotek





Zestaw do pielęgnacji





Ogólny look na środek



No i machina ruszyła! Mamy dziś (21.01) pierwszy dzień :D







Oby do następnego, trzymajcie się ! Pozdro

 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
Box Kozak!

No Panie ale żeś boxa sklepał.Malina!.
 

Phnom

#support
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2012
Postów
1,162
Buchów
1,682
Odznaki
3
Dzięki panie majster ! :dela:

Boxik został doposażony w redboosta dokładnie ok 9W. Diody standardowo od skośnookiego 10x CREE XP-E 660nm Photo Red. Zasilacz Meanwell APC 12-350.

Plancik daje rade dzień liczmy że 8 dzisiaj. Dostała papu Coco A+B 50% , Katana Roots 100% i Cal-Mag 20%. pH 5.8 ec 0.9. Cisza w temacie bo i roslina mała. Postaram sie wypełnić całe miejsce boxa bo sporo go zostało. Wszystko hula jak należy. Pare fotek

Tak lampa daje z włączonym dopałem na flo :D


Tył boxa praktycznie na gotowo. Przez ściane jest złącza 4 pinowa żeby wyjmować panel np. do transportu.


Miejsca a miejsca :D Będzie co naginać.


Jakaś blada wyszła. Nawilżacza brak więc zakręciła liście :D


Pozdro pany do zaś.
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
Estetyka wykonania 5z+.
Bardzo fajny box !!!
Będę zaglądać.
 

Phnom

#support
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2012
Postów
1,162
Buchów
1,682
Odznaki
3
Siemano! Tydzień minął, roślina rośnie. Dostaje papu Coco A+B 100%, Katana Roots 100%, Silicone 100%, Calmag 100%. Do tego oprysk 2x w tygodniu z Supervit i Calmag. EC 0.9 i pH 5.7-5.8. Powoli podlewam co raz częściej. Tak to wygląda na stan dzisiejszy 28.02. Obniżyć lampe czy zostawić jak jest? Mam wrażenie że sie troche wyciąga i jakoś blada jest :D Dziwne te ledy... :troll:



Pozdro Pany <coolpalacz>
 

Phnom

#support
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2012
Postów
1,162
Buchów
1,682
Odznaki
3
Welcome back ! :D Wielkopomna chwila, roślinka została zglebowana do samego kokosu więc zaczynamy zabawę z LST! Pytanie do Was, ucinać jej łeb (topping) czy zostawić jak jest? W boxie dzień temp 25 stopni wilgotność 50-60% noc 20-22 i wilgotność 60-70%. Podlana dzień po zabiegu Coco A+B 100%, Silicone 100%, Calmag 80%, Katana Roots 80% + Supervit i oprysk dolistnie 15ml/l CalMag + Supervit. pH roztworu 5.6-5.8 i EC tym razem 1.3. Pozdro Pany!



 

BOOM

Stary ale jary
Weteran
Rejestracja
Gru 11, 2012
Postów
1,697
Buchów
466
Odznaki
4
Jak się podniesie trochę do góry to ciachaj łebek bez sumienia:mrgreen:
 

Phnom

#support
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2012
Postów
1,162
Buchów
1,682
Odznaki
3
Yoł


Sytuacja w boxie opanowana. Trening LST przyjął się znakomicie używająć drutu ogrodzeniowego 3mm. Łatwy w obsłudze :lum: Mija 18 dzień rośliny więc pod nożyczki poszedł główny łeb :D Wyszedł chyba FIM - nie wiem poczekamy i ocenimy. Usunąłem podstawkę spod doniczki i zawiesiłem lampę wyżej więc odległość od lampy na tą chwile to ok 80cm żeby się troche bardziej rozkrzaczyła. Mam wrażenie że lampa trochę przy duża na tą powierzchnie a skręcić watów nie ma jak :D Dostaje papu Coco A+B 100%, Katana Roots 80%, Cal Mag 80%, Silicone 100%, Supervit 50% ok 300-400ml dziennie i codziennie oprysk dolistnie z 100% Supervit i 100% CalMag. Keep It Clean czuwa nad usunięciem soli z podłoża cały czas. pH zbijane sokiem z cytryny ale po 20h skacze w góre więc przerzuce się na ocet lub pH-. <joint> W boxie cisza jak widać jak narazie planuje jeszcze z 2 tygodnie powegować i fajnie ponaginać w boki odrosty i przełączyć na flo. Na dolnych liściach wyskoczyły jakieś drobne plamy ale nie ma się co przejmować. :dance: Zaczyna ładnie pachnąć w środku jak narazie filtry DIY dają w zupełności rade. Co tu więcej Wam napisać... Przejdzmy do fotek.


To by było na tyle jak narazie... Czekamy aż się sytuacja rozwinie :troll: Pozdro Pany i Panewy.
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
No teraz puść ją trochę.Niech poczuje przestrzeń i ją ładnie wypełni...sugeruję też delikatną siatkę,mało tego...wygiętą w dość głęboki łuk.
Podejrzyj jak kolega Izak robi.
Rośka śliczna.
 

Księciunio

Active member
Rejestracja
Maj 3, 2019
Postów
35
Buchów
1
A gdzie masz soczewkę do coba?? :D
Dobrze idzie będę zaglądał. pozdro
 

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
Ładny box, umiejętności manualnych i wiedzy z tego zakresu to nie można Ci odmówić.
Ile Cię kosztował, oczywiście pracy i $$$?

Będę obserwował :)
Buszka daje :weed-4:
 

Phnom

#support
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2012
Postów
1,162
Buchów
1,682
Odznaki
3
[MENTION=91698]Księciunio[/MENTION] soczewki brak myśle że zbędna rzecz. Roślina fajnie odbiła. Daje rade bez. Pozdro dzięki.
[MENTION=93830]WeedBaron[/MENTION] Lampa ok 60 funtów boxik z 140 plus nawozy i sprzęt do uprawy. Lepsza sama satysfakcja z budowy 4fun :p Boxik sklepany przy piwku w 2-3 weekendy. Pozdro

Mały UP przy okazji 3 dni później - 8.03 . Roślina rośnie, widać że odbiła po FIM. Chyba jej się spodobało :D Główny szczyt wraca do formy widac że coś się tam formuje. Boczne odrosty dostały powera i lecą w boki. Jest git. Kończy się dwu litrowa butelka rozrobiona z nawozami więc od jutra wleci Ashbeck z Tesch pH 6.2 i zobaczymy różnice. pH przy soku z cytryny skacze co kilkanaście h. Obczaimy. Nie chce zapeszać ale narazie uprawa bezproblemowa - Shogun daje rade. Roślina zdrowa i ładna zielona. Szkoda że wy***ałem dwa automaty które tam siedziały bo było by już srogo. Ale szafa zmieniła domek więc było to wskazane tym bardziej przy automatach dobry start to podstawa a nie chciałem ich niepotrzebnie stresować. Jakieś z***y rady cokolwiek? Puścić już ją wolno z LST czy dalej naginać? Pozdro Pany kilka fotek i lece spać.

Przed podlaniem - schodzi codziennie ok 300-400ml pożywki. Jest akurat.


Główny szczycik zaczyna nabierać tempa :D Czyżby FIM się udał?


I po podlaniu i poprawieniu LST. Robi się gęsto ale narazie nie chce wycinać niepotrzebnie liści.


[MENTION=67053]edi[/MENTION]t dorzuciłem dwa zdjęcia i 40 cm drutu po długości żeby bardziej poodsłaniać odrosty :D plus oprysk dolistny calmag + supervit


Pozdro pany zapraszam do dyskusji i dywagacji. :eek:gl:
 
Ostatnia edycja:

Buzz Astral

The Weed Ranger
Weteran
Rejestracja
Mar 23, 2018
Postów
1,336
Buchów
3,315
Odznaki
10
No nieźle ją położyłeś - wynagrodzi ci to :)
Niecierpliwie czekam na dalszy rozwój wydarzeń i mam nadzieję, że ta truskaweczka obleje się słodziutką żywicą :)
 

Phnom

#support
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2012
Postów
1,162
Buchów
1,682
Odznaki
3
Serwus ***isy!

Szybki upek przy okazji. Dzień chyba 24? Dostała wczoraj papu woda Tesco Ashbeck 6.2 pH z A+B 100%, Katana Roots, Calmag i Silicone po ok 80% dawki. Keep It Clean z Supervitem również po niecałe 100%. EC podjechało do 1.5 ale na klate to przyjęła :D Poprawione "delikatnie" LST i przy okazji jeden szczyt podłamany. Miejmy nadzieje że się zrośnie. Profilaktycznie zlepiony taśmą :D Fajnie się rozrasta na boki co tu dużo pisać... Z dwa tygodnie ją pomęczymy i puścimy powoli w góre. Na flo trzeba będzie troche zaczekać. Oprysk z CalMag i Supervit na poprawe samopoczucia. Pare fot...




Niech troche odbije za kilka dni, potem wleci podlanie wodą skoro producent tak zaleca i reszta wyjdzie w praniu. Pozdro majstry.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół