nasiona marihuany

PH wody po przelaniu przez ziemię?

Wyszukiwarka Forumowa:

JestemTuNowy

Member
Rejestracja
Gru 11, 2019
Postów
10
Buchów
0
Witam. Dzisiaj pierwszy raz sprawdziłem PH wody po przelaniu przez ziemię.
Podlałem roślinki i przelaną wodę sprawdziłem testem kropelkowym. Wyszło ph ok 4-4,5 dokładnie ciężko powiedzieć.
Czy ktoś może mi powiedzieć o co chodzi? Tak powinno być? Robić szybko flusha?
Roślinki kiepsko mi rosną. Topy nie puchną. Kilka liści musiałem wcześniej uciąć bo były żółte.
Niby 2-3 tygodnie do żniw a to kiepsko wygląda.
Mi się wydaje, że wyglądają na zdrowe. Czy się mylę?
Czym je karmię? Głównie to woda z kranu, na zmianę woda plus nawozy Canna vega, flores, pk13/14.
Woda ma zawsze wyregulowane PH w okolicy 6, czy z nawozem czy bez - używam do tego specjalnego preparatu ph down
Dzisiaj zrobiłem pierwszy raz mieszankę TERRA FLORES ok 80% dawki + PK13/14 ok pół dawki i ten test ziemi był przeprowadzony właśnie na tej mieszance.

Rośliny to OG Kush auto i AK 47 2.0; AK był posadzony 4 grudnia a og jest kilka lub kilkanaście dni młodszy.
Z og też jest problem bo krzaczy się niesamowicie, ale nie rośnie! Zobaczcie jakie ma piękne gęste liście, ale praktycznie nie odstaje od ziemi. Wiadomo robię im LST żeby zmieścić się w szafce, ale trochę to dziwne, że jest taki mały.
Światło to 4x Philips Tornado 32W = 128W
Dzisiaj również dałem im dodatkowy wentylator mieszający 120mm 0,25A i daje bardzo mocno fajny wiaterek.


Zobaczcie topy AKACZA:
Mają włoski ale zero objętości!




Bardzo Was proszę o rady. Pozdrawiam serdecznie!
 

TALIB

افتح العين الثالثة
Rejestracja
Mar 16, 2019
Postów
524
Buchów
1,338
Odznaki
3
Do kosy to jeszcze kawałek drogi Ci został.
Aby podnieść ph gleby wymieszaj wapna z wodą i tym podlej, ewentualnie możesz użyć popiołu drzewnego, a przy okazji zasilisz nim podłoże o potas i fosfor.
 

Eustachy

Trawą Palę Stresy
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2015
Postów
1,953
Buchów
956
Odznaki
3
Kto Ci powiedział że 2-3 tygodnie do zbiorów?

PS. Na co Ci tyle otworów w boxie na wlot powietrza?
 
Ostatnia edycja:

JestemTuNowy

Member
Rejestracja
Gru 11, 2019
Postów
10
Buchów
0
Pewnie producent :D
To mój pierwszy box i pierwsze panny dlatego myślałem, że producent nie kłamie. Jest tam napisane 75dni.
Waszym zdaniem ile zostalo?

Czy woda, która się przelała z doniczki o tak niskim ph może mieć kolor lekko brązowy? Warto w takim przypadku sypać wapno?
Flusha nigdy nie robilem roślinom.
 

Eustachy

Trawą Palę Stresy
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2015
Postów
1,953
Buchów
956
Odznaki
3
To mój pierwszy box i pierwsze panny dlatego myślałem, że producent nie kłamie. Jest tam napisane 75dni.
Waszym zdaniem ile zostalo?

Czy woda, która się przelała z doniczki o tak niskim ph może mieć kolor lekko brązowy? Warto w takim przypadku sypać wapno?
Flusha nigdy nie robilem roślinom.

Nigdy nie wierz w to co producent piszę, jak już wybierzesz jakąś odmianę to pogoogluj, poszukaj na forum - pewnie już ktoś na świecie prowadził FR z tą odmianą i sam ocenisz ile naprawdę jest prawdy w tym co piszą producenci.

Na forum masz samych ponad 800 zakończonych FR z AFami:

https://www.forum.haszysz.com/forumdisplay.php?462-Zakończone-INDOOR-AUTOFLO

To doskonała skarbnica wiedzy.

Na moje oko to przynajmniej drugie tyle AK zostało - ile ona na flo jest, ogarniasz to? OG przechodzi już na flo? Widać już włochy? Daj lampę wyżej, niech trochę pójdą za światłem ;)
 
Ostatnia edycja:

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,600
Buchów
2,366
Odznaki
1
Podnieś lampę to się wyciągną i niebeda takie krzaczowate, nie ma objętości bo dopiero zaczyna kwitnąć z czasem będą większe
 

GRUZ

Morda
Rejestracja
Gru 4, 2017
Postów
472
Buchów
11
Nie zmierzysz wypływu bo przeszkadza jego kolor właśnie, tylko miernik. Właściwie to krzaki ładne tylko światło za nisko.
 

uciulanygiecik

Well-known member
Rejestracja
Mar 28, 2014
Postów
71
Buchów
5
patrząc na wentyl wyciągający z boxa - nie zgadzam się z tym że lampa za nisko. dziewczyny i tak do góry jeszcze wyskoczą a domniemuję że tam dużego zapasu wysokości nad lampą już nie ma.
 

JestemTuNowy

Member
Rejestracja
Gru 11, 2019
Postów
10
Buchów
0
Nigdy nie wierz w to co producent piszę, jak już wybierzesz jakąś odmianę to pogoogluj, poszukaj na forum - pewnie już ktoś na świecie prowadził FR z tą odmianą i sam ocenisz ile naprawdę jest prawdy w tym co piszą producenci.

Na forum masz samych ponad 800 zakończonych FR z AFami:

https://www.forum.haszysz.com/forumdisplay.php?462-Zakończone-INDOOR-AUTOFLO

To doskonała skarbnica wiedzy.

Na moje oko to przynajmniej drugie tyle AK zostało - ile ona na flo jest, ogarniasz to? OG przechodzi już na flo? Widać już włochy? Daj lampę wyżej, niech trochę pójdą za światłem ;)

Przeglądałem i czytałem już bardzo dużo tematów, artykułów i oglądałem sporo fotorelacji. Niektórzy kończą bardzo szybko. Martwię się jednak, że gdzieś dałem ciała. Dlatego powstał ten temat.
Każdy box jest inny, każda panna też, każdy ma inne warunki, światło itd.
Na flo już jest dość długo, włoski były bardzo szybko, ale właśnie się martwię, bo tak jakby AK47 stanął w miejscu. Aktualnie widzę delikatną poprawę. Uchylam im teraz drzwiczki dla większej ilości świeżego powietrza oraz dałem 120mm wentylator mieszający. Dwa małe dmuchają na OG a ten duży dmucha na AK od boku.
I tak OG przechodzi już na FLO. Zaraz zaczynam mu lać nawóz na flo, Aktualnie go trochę przesuszyłem, bo podlewanie robię na zmianę sucho/mokro. Chyba to już minęły 3 dni od ostatniego podlania, więc już czas.
Dzisiaj mu wleję CANNA Flores. Powinien dostać już wcześniej bo płeć pokazał jakiś czas temu.

Podnieś lampę to się wyciągną i niebeda takie krzaczowate, nie ma objętości bo dopiero zaczyna kwitnąć z czasem będą większe

Lampę mam już na maxa do góry. Pomyślałem o tym już wcześniej, aby ją podnieść.
Oba krzaki dzięki temu trochę urosły. OG nie będę na razie ruszał bo ma fajne 4 szczyty. Odrzucił aktualnie 3 średniej wielkości liście z dołu (zaczęły się robić żółte) oderwałem je bo nie ma tam światła, więc mnie to nie dziwi.

Ak ma ok 12 szczytów, nie liczyłem dokładnie. Bardzo mi się podoba ta roślina. Liczyłem na topki rozmiarów pięści haha a jak będę miał rozmiarów kciuka to będzie dobrze ;)

Box ma wymiary:
70x33x55
szer/dł/wys

Pozdrawiam Was serdecznie :D
 

JestemTuNowy

Member
Rejestracja
Gru 11, 2019
Postów
10
Buchów
0
Witajcie. Minęło sporo czasu...
AK47 2.0 już dawno sobie palę, wszystko się udało :D Uzyskałem 30g suchego, ważone całe topy razem z dość długimi i grubymi łodygami.
OG kush okazał się full sezonem. Po ponad 3 miesiącach vega (kiedy ak już był ścięty) przełączyłem na 12/12
Zrobiłem jej SCROG bo inaczej nie zmieściłby się do tego boxa (32x70cm)
Jestem mega podjarany tym OG kush - jest ogromny! Jadę z nim na "czuja" bo straciłem poczucie czasu. Dzisiaj dostał pierwszy raz pk13/14 w dawce 1ml/1,5L
Obie rośliny dostają sporadycznie dolomit - dodaję do wody.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Pewnie pije hektolitry z takim wegiem i w tak małej donicy. Nie rozniósł Ci boxa jeszcze? Poka foty :D
 

JestemTuNowy

Member
Rejestracja
Gru 11, 2019
Postów
10
Buchów
0
20200414_154730.jpg

Ideału pewnie nie ma, ale ja jestem z niej bardzo zadowolony oraz z siebie, że coś tam mi rośnie :D
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Za***iście. Jak na pierwszy raz tyle doświadczenia za jednym grow. :brawo:
 

JestemTuNowy

Member
Rejestracja
Gru 11, 2019
Postów
10
Buchów
0
Mam pytanie przy okazji. Ten OG ze zdjęcia powyżej ma pełno takich małych odrostów, takie mini topki na łodygach. Mam je zostawić, czy obcinać te małe odrosty i skupić się na największych topkach? Zdjęcia nie dam, bo próbowałem zrobić i nie dało rady.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół