nasiona marihuany

Budowa panelu Led-czy dobrze wybrałam

Wyszukiwarka Forumowa:

KajaWind

Member
Rejestracja
Sty 13, 2020
Postów
5
Buchów
0
Cześć wszystkim :) Postanowilam sama zbudować panel Led na malutką powierzchnię 0.16m (120 wysokości) . Spędziłam cały dzień na czytaniu różnych artykułów,ponieważ elektronika nie jest moja mocna strona :< Wybrałam wszystko ale proszę o ocene kogoś doświadczonego i ewentualną pomoc.
Dioda Led - CITIZEN CLU48-1211C4-303H7M5-F1 (Diodka ma fajny współczynniki oddawania barw i mam nadzieję wystarczającą moc na moja powierzchnię)
Uchwyt do Led- TE Connectivity 6-2154874-3
Radiator aluminiowy o wymiarach 12x12cm , 2cm wysokości lub 16,5x10x3,5cm
Zasilacz- MEAN WELL XLG-100-H-A ( Dużo czasu zajęło mi ogarnięcie tego ale chyba pasuje ;)
 

KajaWind

Member
Rejestracja
Sty 13, 2020
Postów
5
Buchów
0
Hm dioda która wybrałam wcześniej jest już niedostępna w sklepie :( Czy CLU048-1818C4-353H5K2 + zasilacz ELG-150-54A-3Y będą że sobą grać jak skręce moc na zasilaczu do około 60 % ? Ktoś coś pomoże z wyborem na taka powierzchnię bo sama boję się trochę decydować i to podłączac w ciemno ? :)
 

Phnom

#support
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2012
Postów
1,162
Buchów
1,682
Odznaki
3
Do 2A powinien uciągnąć zasilacz. Będzie się troche grzał na full mocy. Analizuj datasheety diody.
 

KajaWind

Member
Rejestracja
Sty 13, 2020
Postów
5
Buchów
0
Dzięki Phnom za odpowiedź ! Więcej niż 2A chyba mi nie jest potrzebne przy napięciu 56,2×2A będę miała 112,4W. Wiem,że wraz ze wzrostem temperatury spada wydajność diody wiec zasilacz spróbuje umieścić poza ogródkiem. Przeglądałam datasheety ale przyznaję się,że ciężko mi się w tym połapać... Ledziki to taki krok dalej w tej zabawie,szkoda tylko,że gotowce wciąż drogie. Nie ukrywam,że przyprawiają mnie o złość momentami te ledy bo lubię jak już się za coś zabieram zrobić to dobrze a nie byle było
 

KajaWind

Member
Rejestracja
Sty 13, 2020
Postów
5
Buchów
0
Na pełnej mocy ta dioda nie pociągnie długo ,radiator dajesz już za mały a wentylator?Ja bym dał CLU058 i skręcił jej moc o połowę :eek:gn:

Czesc ! Radiator będzie 25x25 no i od góry to wiadomka chciałam dac wentylator taki od kompa. Jeśli chodzi o CLU058 ma gorsze CRI i brak na sklepie :< W takim razie w tym setupie idzie to jakoś wystroic na tą powierzchnię żeby diodka się nie męczyła? :) Już mi tez przeszło przez myśl zrobić panel na diodkach cree xp-e2+epistary (50/50) ale jak przeglądam to teraz wszyscy jadą na tych pojedynczych większych,coś musi w tym być.. ;p
 

Charlito

Zdrowy pacjent
Rejestracja
Gru 10, 2016
Postów
283
Buchów
841
Odznaki
5
Cześć! Podpinam się do pytania odnośnie CLU048-1818C4-353H5K2 i mam nadzieję, że autorka nie ma nic przeciwko. Chciałbym z tej diody uzyskać kolo 90 -100w. Czy zasilacz ELG-200-54A jest do tego odpowiedni? Czy może szukać czegoś innego. Proszę o rady. Pozdrawiam.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół