nasiona marihuany

Jak zwiększyć wydajność wentylatora?

Wyszukiwarka Forumowa:

Wentyl77

Member
Rejestracja
Gru 26, 2019
Postów
11
Buchów
0
Cześć wszystkim, mam takie pytanie jak w temacie. Mam małego boxa, 0,08m2. Wsadziłem na wyciąg wentylator komputerowy Silentium Zephyr 140 - 80m3/h, wlot pasywny - nawiercone w obudowie dziury. Zasilacz oczywiście 12V tak jak wentylator. Mam wrażenie, że ten wentylator słabo coś miele, temperatura w boxie 30st. Oświetlenie w boxie to 1x chiński led, teoretycznie 120W (ale pobór ok 26W czyli to kłamstwo) i dwie świetlówki cfl osram po 23W. Czy da się jakoś zwiększyć wydajność wentylatora? niby jest 3 pinowy czyli do regulacji obrotów ale nie mam regulatora. Co z takim fantem zrobić?
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,090
Buchów
4,305
Odznaki
2
Zmień wentylatorek na wentylator.
 

Wentyl77

Member
Rejestracja
Gru 26, 2019
Postów
11
Buchów
0
Tak wiem. I boxik na box. I światła choinkowe na hps. I planta na plantację. A tymczasem ludzie sobie jakoś radzą. Skoro da się to w pc boxie ogarnąć to zakładam że i u mnie jakiś sposób się znajdzie, tylko jeszcze nie wiem jaki. Nie mam jeszcze mieszacza, czekam na przesyłkę. Czy mieszacz tu coś pomoże czy nie bardzo?
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,090
Buchów
4,305
Odznaki
2
Mieszacz pomoże i to w znacznym stopniu.
 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
Tak jak dyzma napisal, napewno pomoze, ten led ma jakis wiatrak?
 

Wentyl77

Member
Rejestracja
Gru 26, 2019
Postów
11
Buchów
0
Nie nie ma, ma tylko radiator ale to bez znaczenia, bo zamontowany jest poza boxem, od góry. Nie mam problemu ze stealth więc wyniosłem go ponad box żeby miejsca zaoszczędzić. To spore jest, 12x12cm. W środku są tylko świetlówki i roślina podniesiona do góry

---------- Post Zaktualizowany 18:29 ---------- Data pierwszego postu 16:09 ----------

No i teraz zagadka. Wziąłem od kumpla wentylator komputerowy 8cm, 12v. Jak go podłączyłem to chodzi jak burza, 2x lepiej niż ten mój na wyciągu. Podpiąłem go więc do zasilacza 5V i teraz spokojnie sobie miesza powietrze. Pytanie więc, czemu ten mój tak słabo działa skoro też 12V. Masa wenta? Coś mi się nie chce wierzyć. Przecież to 80m3/h to tego mojego boxa powinno z dużym zapasem oblecieć. Box 26x35x60
 

Phnom

#support
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2012
Postów
1,162
Buchów
1,682
Odznaki
3
Może masz za słaby zasilacz do tych wentków, sprawdz prąd zasilacza i odbiornika
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,997
Buchów
20,013
Mam podobna sytuację, na 7v śmiga mi lepiej niż na 12v. ;p

W takim razie weź użyj tego od kumpla jako wyciagajacego.
 

Wentyl77

Member
Rejestracja
Gru 26, 2019
Postów
11
Buchów
0
Chętnie bym tak zrobił ale dziurę wyciąłem na wielki . Tak czy inaczej doszedłem w czym problem. Wiatrak kupiłem cichutki, 9dB. Ale co za tym idzie ma mało obrotów czyli nie ma czym ciągnąć. Cóż, uczę się i popełniam błędy, teraz wiem na co patrzeć. Coś pokombinuję, albo zaślepię dziurę i wstawię mniejszy albo wiatrak 140 wymienię, w końcu nie dałem za niego jakichś szalonych pieniędzy. Dzięki wszystkim za chęci
 

Phnom

#support
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2012
Postów
1,162
Buchów
1,682
Odznaki
3
Sprawdź wentylatory Arctic lub AAB Silent. Robią fajny przeciąg tylko uważaj bo są właśnie różne warianty RPM :jaraczz:
 

Wentyl77

Member
Rejestracja
Gru 26, 2019
Postów
11
Buchów
0
A powie ktoś mądry jak wygląda sprawa z obrotami? Jeśli w specyfikacji jest podane od 600-1300rpm to jeśli podłączę bezpośrednio do zasilacza bez regulatora to ile obrotów będzie?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół