nasiona marihuany

[LED 100W] [0.36m2] [BLUE DREAM - BIO KUSH]

Wyszukiwarka Forumowa:

larysmce

Well-known member
Rejestracja
Maj 14, 2017
Postów
273
Buchów
104
Witam witam i o zdrowie pytam. Fajnie bedzie jak pomożecie doradzicie bo jestem nowy w te namioty :)


Box:
60x60x160

Oświetlenie:
Spectrolight Starter 100W 120° (ogólnie pierwszy raz jadę na ledzie zawsze był hps. lampa wisi 110cm od szczytów kolega mi doradził żeby ona wisiała jak najwyżej przez całą uprawę nawet na flo, to dobrze ? )

Wentylacja:
Wentylator kanałowy Axial Quiet DUO K, Średnica i przepustowość: fi 125mm/145-197m3 plus Filtr węglowy Economy PK FLAT, Średnica i przepustowość: fi 125mm/200-250m3 i mieszak na klipsie 5w
wlot na dole otwarty w połowie, wyciąg chodzi cały czas, max na 120m3 bo skręciłem go na regulatorze. Mieszak cały czas działa


Donice:
Hortigarden doniczka kwadratowa materiałowa , Pojemność i rozmiar: fi 29 x h24cm 11L

Medium:
BioBizz Light•Mix

Nawozy:
BioTabs zestaw startowy
Też pierwszy raz te nawozy, pisałem tu na forum bactrex trafił mi sie taki twardy i pisali żeby go dodać normalnie tez dzwoniłem do producenta i mówił ze zadziała wiec mam nadzieje ze nie zrobi im to hujni. Skruszyłem to i zmieszałem z wodą (zrobiłem tak jak na tabeli zmieszałem 2 tabsy na donice i sama woda ).

Fotoreproid:
18/6 weg [4tyg] flo 12/12 [9-10 tyg]

Trening:
fim albo uncle bena plus naginanie lamanie

Piękne panie:
2x blue dream 2x bio kush
Są to klony ze sklepu, miałem wcześniej lemon tree zabijaka wbija w fotel i serious kush taki bardziej lajtowy dla kobiet :)

pierwszy od góry serious, na dole lemon




Wiec przechodzimy do tego co jest teraz na moje oko maja gdzie z 2 tyg bryła była ładna, bio kush maja 3 pietra idzie 4, blue dream maja 2 pietra idzie 3. Od 10.01 2020 liczę pierwszy dzień.

WARUNKI :
dzień 25-26C wilgotność 56%
noc 18-19C wilgotność 65%

Pierwszy dzień: dostały całą mieszankę biotabs tak jak w tabeli, plus oprysk z boom spray






Blue dream




Bio kush



---------- Post Zaktualizowany 13:23 ---------- Data pierwszego postu 12:57 ----------

zapomniałem dodać to tabele to sa wysokości lampy tym sie sugeruje kolega
 

larysmce

Well-known member
Rejestracja
Maj 14, 2017
Postów
273
Buchów
104
Witam mam pytanie czy one się nie za bardzo wyciągają ? Jak tak to ile zjechać lampa dziękuję


 

Ambap56

Active member
Rejestracja
Sty 2, 2020
Postów
26
Buchów
8
Daj niżej lampę i obserwuj powinna być raczej bardziej zbita :p To tylko moja opinia pozdrawiam :)
 

Hazik85

Member
Rejestracja
Sty 3, 2020
Postów
15
Buchów
0
Rano to czytalem i dalem swoja lampe 15 cm wyzej. Roslinka ma tylko tydzien ale po 15h widac pozytywna reakcje. Pooozdro
:mar:
 

larysmce

Well-known member
Rejestracja
Maj 14, 2017
Postów
273
Buchów
104
witam, dzięki za buchy. wiec tak co do panienek jest moim zdaniem ok, były dziś na treningu lst i bede kontynuował trening za trzy dni,chce prowadzić w koło donicy później dojdą małe tyczki bambusowe. lampę mam tak gdzieś koło 85cm od szczytów. kontaktowałem sie z producentem twierdza ze jak sie wyciagaja to musze bardziej naginać lub hamować siatką, bo za blisko to blokuje aparaty szpartkowe czy cos tam mowił


Jest to 1 tyg. weg


WARUNKI :
dzień 25-26C wilgotność 60%
noc 18-19C wilgotność 70%



razem.


Bio kush

1




2



Blue dream

1



2

 
Ostatnia edycja:

larysmce

Well-known member
Rejestracja
Maj 14, 2017
Postów
273
Buchów
104
witam mamy aktualnie 16 dzien co 3 dni naginam główny szczyt, przed podlaniem. planuje zmienić światło na 12/12 jak beda miały, 26 dni to bedzie 3,5 tygodnia myślę ze starczy bo boksa ma 160 cm nowa lampa a boje sie zeby sie to pomieściło. zapraszam do oglądania


16 dzien warunki caly czas stałe

razem



bio kush


fim




drugi bio kush



blue dream





2



lamanie




---------- Post Zaktualizowany 17:25 ---------- Data pierwszego postu 17:12 ----------

Może ktoś ogarnięty ocenić do radzić ile na tym węgu ?
 
Ostatnia edycja:

Valinothar

Member
Rejestracja
Sty 25, 2020
Postów
22
Buchów
0
Cześć,

Ciężko ocenić jak to będzie wyglądało 26-tego dnia. Póki co naginaj tak, aby utrzymać w miarę równy poziom szczytów, ponaginaj szczególnie do wewnątrz growboks'a bo obecnie widać, że tam sporo miejsca masz, a naginasz tylko na zewnętrze strony.

Oczyść łodygę ze zbędnych liści wiatrakowych tak, aby możliwie odsłonić ukryte szczyty i zapewnić roślinie bezstresowe wejście w fazę indukcyjną. Póki co wygląda to wzorowo, a na samej indukcji rośliny przybiorą na wysokości około 15-20 cm, więc mając tą zależność w głowie przełącz światło wedle uznania.

Pozdrawiam
V.
 

larysmce

Well-known member
Rejestracja
Maj 14, 2017
Postów
273
Buchów
104
Cześć,

Ciężko ocenić jak to będzie wyglądało 26-tego dnia. Póki co naginaj tak, aby utrzymać w miarę równy poziom szczytów, ponaginaj szczególnie do wewnątrz growboks'a bo obecnie widać, że tam sporo miejsca masz, a naginasz tylko na zewnętrze strony.

Oczyść łodygę ze zbędnych liści wiatrakowych tak, aby możliwie odsłonić ukryte szczyty i zapewnić roślinie bezstresowe wejście w fazę indukcyjną. Póki co wygląda to wzorowo, a na samej indukcji rośliny przybiorą na wysokości około 15-20 cm, więc mając tą zależność w głowie przełącz światło wedle uznania.

Pozdrawiam
V.

Dzieki. Ale przecież jak na wegu będzie mieć 40cm to na flo 80 coś koło tego zależy od odmiany. A nie że tylko urośnie 20cm się
 

Valinothar

Member
Rejestracja
Sty 25, 2020
Postów
22
Buchów
0
To się rozumie, jednak napisałeś że masz growbox'a 160 cm wysokości, więc skalkulujmy średnią:

160 cm - 20 cm oświetlenie,
140 cm - 25 cm filtracja (chyba, że masz na tym samym poziomie co oświetlenie w co wątpię),
115 cm - 30 cm podłoże,

Pozostaje Ci 85 cm wolnej przestrzeni, przy czym zachowując minimum 15-20 cm odległości od oświetlenia pozostaje i tak masa miejsca jak dla roślin po treningu LST. Jeszcze w zależności od genetyki jedne odmiany rosną mocniej przy indukcji, a niektóre nawet nie zmieniają wysokości, jakkolwiek uważam, że z takim przygotowaniem spokojnie ogarniesz wysokość.

Ja ostatnio robiłem projekt przy wysokości namiotu 200 cm, odejmując osprzęt pozostało mi jakieś 120 cm wolnej przestrzeni, a rośliny i tak wyrosły na około 60 - 70 cm maksymalnie od powierzchni podłoża.

Ps. Spokojnie, w razie czego zawsze masz super cropping w zanadrzu :D
 

Kacperro

Member
Rejestracja
Sty 19, 2020
Postów
12
Buchów
0
Siema. Zasiadam kibicować. U mnie pierwszy grow w ogóle, tak więc zamierzam poduczyć się na tematach innych growerow. Już widzę że przy namiocie 120cm - lampa, doniczki i filtr- zostaje mi jakieś 60cm- czyli będzie trenowane :)
Trzymam kciuki za uprawę. Piona!
 

larysmce

Well-known member
Rejestracja
Maj 14, 2017
Postów
273
Buchów
104
To się rozumie, jednak napisałeś że masz growbox'a 160 cm wysokości, więc skalkulujmy średnią:

160 cm - 20 cm oświetlenie,
140 cm - 25 cm filtracja (chyba, że masz na tym samym poziomie co oświetlenie w co wątpię),
115 cm - 30 cm podłoże,

Pozostaje Ci 85 cm wolnej przestrzeni, przy czym zachowując minimum 15-20 cm odległości od oświetlenia pozostaje i tak masa miejsca jak dla roślin po treningu LST. Jeszcze w zależności od genetyki jedne odmiany rosną mocniej przy indukcji, a niektóre nawet nie zmieniają wysokości, jakkolwiek uważam, że z takim przygotowaniem spokojnie ogarniesz wysokość.

Ja ostatnio robiłem projekt przy wysokości namiotu 200 cm, odejmując osprzęt pozostało mi jakieś 120 cm wolnej przestrzeni, a rośliny i tak wyrosły na około 60 - 70 cm maksymalnie od powierzchni podłoża.

Ps. Spokojnie, w razie czego zawsze masz super cropping w zanadrzu :D

Wiesz co ja liczę tak
Box 160cm -20cm donica - lampa wisi na samej górze 150 więc 130cm zostaje - odległość od lampy 60cm więc zostaje 70cm na pannę od czczytow do lampy 60cm. Filtr mam z boku nie przeszkadza
 

larysmce

Well-known member
Rejestracja
Maj 14, 2017
Postów
273
Buchów
104
witam szybki up.
Dzień 20 za 4 dni przełączam na 12/12. Co do panienek idą jak wściekłe dziś zostały po łamane, tyczki i spryskane asahi sl,






 

larysmce

Well-known member
Rejestracja
Maj 14, 2017
Postów
273
Buchów
104
3 dni od połamania od dziś 12/12. w piątek up pełny pozdrawiam

 

larysmce

Well-known member
Rejestracja
Maj 14, 2017
Postów
273
Buchów
104
witam mamy obecnie 4 tyg. od posadzenia. panny mają około 45cm wysokości cały czas przeplatam, lampa wisi na samej górze maksymalnie, czyli 90cm od szczytów do lampy muszę im zostawić minimum 40cm wiec tak do samej góry bambusów zostało z 10cm i jak urosną wyżej to myślę nad siatką i zawieszę siatkę nad bambusami to im zostanie okolo 40cm. idą jak szalone a są cały czas łamane i przeplatane, moze ktos doradzi jak z tym miejscem i siatką pozdrawiam



WARUNKI :
dzień 24-25C wilgotność 52%
noc 18-19C wilgotność 58%


5 dzień indukcji / 3,5 tyg weg



przed przeplataniem



po przeplataniu



widok z góry




lampa maksymalnie wisi



doły




indukcja



 

larysmce

Well-known member
Rejestracja
Maj 14, 2017
Postów
273
Buchów
104
witam szybki up, sory za fotki następnym razem będą lepszej jakości pozdrawiam wszystkich zaglądających


:dancee::dancee::dancee:

weg/ 3,5 tyg. indukcji 13 dni

od dnia dzisiejszego liczę pierwszy dzień kwitnienia

1 dzień kwitnienia

foki

całość




doły




kwiotki






ważne
mam pytanko zostało od lampy do szczytów około 68cm starczy ?? moga jeszcze max podrosnąć 25 cm zeby zostawić to minimum 45 jak myślicie starczy miejsca ???
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół