nasiona marihuany

[LED 400W] [1,44m2] Gorilla Glue, Royal AK, Critical | 1st Indoor by Nebulex

Wyszukiwarka Forumowa:

Nebulex

Member
Rejestracja
Sty 9, 2020
Postów
19
Buchów
0
Czym mierzysz PH wody ?

Zwykły chiński miernik z AliExpress za pare dyszek, byłem sceptyczny co do jakości, ale używam już trzeci miesiąc i nie mam mu nic do zarzucenia, powtarzalne wyniki, sprawdzam i kalibruje go raz w miesiącu w roztworze do kalibracji i odchył od PH roztworu rzędu 0.0x po miesiącu przy tej cenie to nie ma o czym nawet mówić. Na moje potrzeby w zupełności wystarcza.

 

Quaker

Terrorysta
Rejestracja
Paź 11, 2019
Postów
1,825
Buchów
4,554
Odznaki
5
Dzięki za krótką recenzję, rozejrzę się :]
 

Nebulex

Member
Rejestracja
Sty 9, 2020
Postów
19
Buchów
0
Flo 22

Flo 22 dzień od przełączenia.


Szybki up bo troszkę się w boxie podziało. Po pierwsze wyrzuciłem jednego AK, tego który nie pił wody, nie kwitnął, zabierał tylko mnóstwo miejsca. Drugiego poobcinałem i podwiązałem łodygi żeby nie zasłaniał reszty i jeszcze go trzymam, daje mu tydzień bo coś tam zaczął zawiązywać topy.

Cała reszta podlana wczoraj tym samym zestawem nawozów co wcześniej, sprawdzam po ciężarze donic czy już mają sucho i zacząłem je ogólnie troszeczkę częściej podlewać, mniej więcej co 3 dzień.

Co istotne jeszcze - Wszystkim plantom zaserwowałem ostatnią już mocną przycinkę liści, poprzednia była przed przełączeniem na flo, druga wczoraj. Obcięta została większość wiatraków poniżej 3 piętra, góra też podocinana jak któryś wyjątkowo zasłaniał, zostawiłem jedynie mniejsze młode wiatraki na samym szczycie i do kosy nie planuje już żadnego agresywnego wycinania, może jakieś pojedyncze liście jak mi się rzucą w oczy.

I tyle z mojej strony, wrzucam trochę świeżych zdjęć:













Gorilla Glue







Critical





AK, kwitnący i nie do końca :jprd:




Pozdrawiam :tiphat:
 

Nebulex

Member
Rejestracja
Sty 9, 2020
Postów
19
Buchów
0
Flo 29

Flo 29 dzień od przełączenia.​

Warunki w boxie:
- temp: zależnie czy "noc" czy "dzień" waha się w zakresie 21-32*C
- wilgotność: 30-50%, generalnie stoi w granicach 40% ale przez ok. 24h po podlaniu podbija powyżej 50%, dlatego jak podleje to odpalam wiatraki na wyższy bieg od razu.
- lampa: 50-60cm nad szczytami

Bez większych niespodzianek od zeszłego tygodnia, panny przestały się już wyciągać i teraz powoli puchną. Zaczęły bardzo mocno szronić liście przy szczytach od paru dni. :pop:
W piątek podlane zestawem nawozów jak wcześniej + dodałem Bud Factor X, więc finalnie dostały ->
Sensi Bloom A+B 2ml/l; SensiZym, B-52, Carboload, CalMag, BigBud i Bud Factor X każdego po 1ml/l.

Wszystko od AN. Parametry mieszanki na wodzie z kranu: PH -> 5,90 TDS -> 726.
Troszkę za późno dorzuciłem Factor X, źle to policzyłem, bo powoli powinienem zaczynać dodawać Overdriva w tym tygodniu, ale zobaczę jak będą rosły i dostosuje zestaw tak żeby zdążyć z flushem w dwóch ostatnich tygodniach.


Przyciąłem dzisiaj kilka oszronionych liści które ewidentnie zawadzały, palce posklejane po jednym dotknięciu, ogólnie szczyty sklejają sie same ze sobą dłuższymi liśćmi jak wiatraki nimi bujają heheh + wydzielają niesamowicie słodki aromat, zapach kozak w ch*j. :wal:


Tyle w temacie, teraz świeże fotki z dzisiaj:​






Gorilla Glue:​






Critical:​




Royal AK:​

ten drugi :bash-head::jprd:

Pozdrawiam ??​
 

Nebulex

Member
Rejestracja
Sty 9, 2020
Postów
19
Buchów
0
Flo 45

Flo 45 dzień od przełączenia.​

Sorki za laga, ale za dużo na głowie było i nie znalazłem czasu żeby wrzucić upa prędzej. Przy boxie nie ma za dużo do roboty oprócz obserwacji i podlewania. Warunki podobnie jak poprzedni up. Topki ładnie puchną, mega dużo "szronu", sporo też już pomarańczowych trichomów się pojawiło na większości plantów, zapach coraz bardziej intensywny. :uff:
Drugi royal też zaczął kwitnąć w końcu i puchnie powoli, dorzuciłem mu wczoraj dawke azotu, dzięki [MENTION=89777]BioFarmer[/MENTION]

Jedyna zmiana to nawozy, ostatnio dostały taki skład:
Sensi Bloom A+B 2ml/l; SensiZym, B-52, Carboload, CalMag, Bud FactorX, Overload - każdego po 1ml/l.

Foto:​




Gorilla Glue:​









Critical:​









Royal AK:​


Pozdro ??
 

THC I Love You

Well-known member
Rejestracja
Lut 11, 2020
Postów
334
Buchów
2
Za***iście idzie :) Pozdrowionka

A mam pytanie ;) Nie zwiększałeś dawki Sensi Bloom powyżej 2ml/l ? :)
 

Nebulex

Member
Rejestracja
Sty 9, 2020
Postów
19
Buchów
0
Dzięki :tiphat:

Nie zwiększałem powyżej 2ml/l, za to lałem np. dwa podlania z rzędu po czym dopiero sama woda.
 
M

Mr.f

Guest
Hej, nie wiem czy dobrze doczytałem ale 11 litrowe donice były powodem Twoich problemów ? :O 11 litrów i za mało ? To 5.7 Litra na automata też może wygenerować takie problemy jak u Ciebie ? W życiu bym nie pomyślał o jakimś splątaniu korzeni.... Co do ph metru też go mam i jestem zadowolony chociaż bardziej jestem zadowolony z jego uboższej i tańszej wersji, posiadam je oba i ten tańszy ( za 27zł ) daje mi pomiar szybciej, mam oba żeby jeden kontrolował drugi, tak dla pewności xD
 

Nebulex

Member
Rejestracja
Sty 9, 2020
Postów
19
Buchów
0
Flo 50

Hej, nie wiem czy dobrze doczytałem ale 11 litrowe donice były powodem Twoich problemów ? :O 11 litrów i za mało ? To 5.7 Litra na automata też może wygenerować takie problemy jak u Ciebie ? W życiu bym nie pomyślał o jakimś splątaniu korzeni....
Ogólnie to nie 11litrowe donice były problemem samym w sobie, do przerostu korzenii przyczyniło się kilka czynników: Zaczynając od początku, wykiełkowane nasiona wrzuciłem od razu do docelowej (11litrowej) donicy, zamiast stopniowo je przesadzać, lub przynajmniej zacząć od jakiegoś kubeczka, więc korzenie od początku rozrastały się przez całe medium. Następnie planty dostały boostery/nawozy na korzenie, co dodatkowo przyśpieszyło ich rozrost, no i to by jeszcze może było w porządku, ale jak dodatkowo przedłużyłem wega o 2tygodnie to już dało im wystarczająco dużo czasu żeby korzeniom brakło miejsca przy tych 11litrach :lol:


Flo 50 dzień od przełączenia.​

Szybszy up bo niestety zostałem zmuszony dotrzeć i zająć się z bliska każdym plantem, więc mogłem zrobić kilka lepszych ujęć z bliska. Stety niestety topy tak zaczęły puchnąć po boosterach że w końcu zastałem złamaną łodygę w namiocie, gdy przyjrzałem się bliżej to okazało się że u wszystkich roślin jest sporo rozgałęzień które już ledwo utrzymują pion. Jednak przesadziłem z treningiem ? Albo inaczej, nie przewidziałem w ogóle takiej opcji że szczyty będą za ciężkie. Zostawiłem za dużo mniejszych rozgałęzień, wyciągniętych na zbyt cienkich łodygach. No i musiałem spędzić pare godzin podwiązując i podpierając to wszystko z chirurgiczną precyzją żeby dotrwały do końca ?
Oprócz tego to szczyty ładnie "dochodzą", powoli czas na obserwacje trichomów pod mikroskopem :dance:


 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
Widać poprawę z tym azotem ale dalej bym ja karmil i obserwował.
 

THC I Love You

Well-known member
Rejestracja
Lut 11, 2020
Postów
334
Buchów
2
Za***iście idą ;) Długo jeszcze bedą trzymane? ;)

Ja na next Indoor chyba zrobie cięcie na V6 ale to dopiero we wrześniu, bo w wakacje to nie ma opcji 40 stopni + w boxie to nie są warunki jakie bym chciał. ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół