nasiona marihuany

[LED 400W] [1,44m2] Gorilla Glue, Royal AK, Critical | 1st Indoor by Nebulex

Wyszukiwarka Forumowa:

Nebulex

Member
Rejestracja
Sty 9, 2020
Postów
19
Buchów
0
Witam w fotorelacji mojej pierwszej uprawy indoor, forum śledzę z przerwami już przeszło dekadę, pare lat temu kilka amatorskich outdoorów, uznałem że nadszedł czas na powrót do tematu, tym razem nie na zewnątrz ?

Setup:
- rośliny - 3x Critical [RQS], 3x Royal AK [RQS], 3x Gorilla Glue
- box - DarkRoom 1,4m2

- oświetlenie -
[LED] SolarSystem 550 400W + Kontroler
- medium - 11l, Plagron LightMix
- wentylacja - Wentylator Kanałowy dwubiegowy, 220m3/h + filtr węglowy. Mieszający Monkey Fan 20W + większy wentylator 3-biegowy z oscylacją 50W
- nawozy - Prawie pełny arsenał od Advanced Nutrients, Sensi Grow/Bloom jako baza
- warunki - Namiot w nieogrzewanym otoczeniu, został obudowany z zewnątrz styropianem elewacyjnym + dołożony grzejnik olejowy z termostatem + przewód wentylacyjny podciągnięty do ogrzewanego pomieszczenia żeby nie zasysał do środka zimnego powietrza. Temperatura w boxie oscyluje w granicach 24-28*C
- trening - w planach topping raz lub dwa a potem scrog
- fotoperiod - VEG 24/0, ostatni tydzień VEGu 18/6, potem 12/12
Założenia są takie żeby zebrać przy tej uprawie jak najwięcej doświadczeń, poeksperymentować z treningiem, nawożeniem, oswoić się z growem pod LED'em i dociągnąć ten sort bez niespodzianek aż do ścinki. Nie nastawiam się na jakiś wynik z fajerwerkami bo jest to pierwszy indoor, ale jak uda się zebrać 0,5g/W to będę więcej niż zadowolony ?

Box: rośliny mają około tygodnia, świeciłem im zalecanym przez producenta spektrum dla pestek dopóki nie zaczęły wypuszczać drugiego piętra, po czym przełączone na spektrum pod VEGa. Cykl wegetacyjny liczę im od przełączenia spektrum, tak więc to będzie
4 dzień VEGa.
Rośliny rosną pod przyjemnym różem, ale kontroler daje dostęp do świetnej opcji podglądu gdzie zostawia tylko białe światło i można dokonać przeglądu w naturalnym świetle. Ogólnie lampa w pełnym spektrum daje nieźle popalić, bez specjalnych okularów lepiej nie patrzeć, przy czym praktycznie się nie nagrzewa <3


Sterownik:


Planty:
Od góry - Gorilla, po środku AK a dolny rząd to Criticale, Critical z lewej jest jakoś 4 dni młodszy niż reszta dlatego taki mały.


Ogólnie Gorilla wygląda najbardziej okazale. Nawet zrobiła mi niespodziankę i z jednej pestki wyrosły dwa planty :freak2: Haploid? Zastanawiam się co z nim zrobić, da się to to jakoś rozdzielić? Z tego co wyczytałem to chyba mają wspólny korzeń :albino:


Póki co wszystko było by okej, gdyby nie nieszczęsne Royal AK, nie wiem co się im dzieje, liście powychodziły jakieś pomutowane, powykręcane, słabo rosną, widać na zdj że są o wiele mniejsze niż reszta. Podejrzewam że mogły dostać za dużo wody, albo ten Solar im za mocno świecił, dzwignąłem lampę o 10cm i daje im troche spokoju od wczoraj z wodą żeby medium troszkę przeschło, jeden AK po odstawce wody wydaje jakby się trochę ogarnął, będę obserwował i raportował.



Pozdrawiam :tiphat:
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,839
Odznaki
5
Nie wydaje mi się aby ta wentylacja wystarczyła. Wręcz jestem pewny że będzie za słaba.
 

Gwalbert

#neverendingstory
Weteran
Rejestracja
Lip 23, 2017
Postów
1,712
Buchów
4,451
Odznaki
2
Fajnie przygotowany projekt. Będę obserwował Twoje poczynania, a tymczasem buszek na zachętę.
Powodzenia.
 

Nebulex

Member
Rejestracja
Sty 9, 2020
Postów
19
Buchów
0
Producent namiotu do tego metrażu przy LED'dzie 400W zaleca wyciąg 180m3/h, mój kanałowy na drugim biegu wyciąga 280m3/h, myślisz że to jeszcze będzie mało? Czy chodzi Ci o mieszające? Ten 50W z oscylacją robi niezłe tornado w boxie. Ewentualnie mogę dołożyć jeszcze drugiego albo jakiegoś Tower Fana
 

Księciunio

Active member
Rejestracja
Maj 3, 2019
Postów
35
Buchów
1
Będzie dobrze z wentylacją tylko weź pod uwagę, że filtr węglowy w jakimś stopniu zmniejszy wydajność wentylatora.
Fajnie ogarnięta całość więc będę zerkał jak idzie.
Z fartem i życzę grubiej ponad 0.5g z wata :D
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,839
Odznaki
5
Nie, mówię o wyciągu - jest słaby. Po pierwsze, możesz mieć problem z za wysoką wilgotnością(osuszacz może go rozwiązać) po drugie zapach, ten filtr może by się sprawdził przy 3-4 kwitkach ale przy 9 na 1.44 może nie wyrobić. Na razie pewnie się sprawdza, ale bierz pod uwagę ewentualną podmianę w trakcie flo.
 

Nebulex

Member
Rejestracja
Sty 9, 2020
Postów
19
Buchów
0
Nie, mówię o wyciągu - jest słaby. Po pierwsze, możesz mieć problem z za wysoką wilgotnością(osuszacz może go rozwiązać) po drugie zapach, ten filtr może by się sprawdził przy 3-4 kwitkach ale przy 9 na 1.44 może nie wyrobić. Na razie pewnie się sprawdza, ale bierz pod uwagę ewentualną podmianę w trakcie flo.
Dzięki za rade, będę pilnował wilgotności na flo, szkoda by było wyhodować jakąś pleche zwłaszcza że może być tu później ciasno. Mam jeszcze jeden taki wyciąg, więc jak ten faktycznie nie będzie się wyrabiał to dołożę drugi, wylotów w namiocie na szczęście nie brakuje.


Update, VEG 11 dzień
Planty zaczynają się rozpędzać, Gorilla i Critical (dwa rzędy z tyłu) praktycznie bez problemów, ale wydaje mi się że zaczynają pokazywać niedobory + łodygi zrobiły się trochę fioletowe. AK niestety nadal bieduje, liście żółkną i się wykręcają, łodygi fioletowe.
Ale udało mi się mam nadzieję znaleźć przyczynę :jprd: Medium było dosyć obficie podlewane odstaną kranówą i mineralnym Żywcem od samego początku, oba z PH 7.5+ no i niestety podniosły PH gleby powyżej 7 :jprd:. Zalałem donice wczoraj wodą PH 5 żeby trochę wyrównać i dzisiaj PH metr pokazuje PH gleby ok 6.8. Więc powinno być lepiej.

Cały box dostał dzisiaj pierwszą dawkę nawozów: Sensi Grow A/B + Voodoo Juice, wszystkie w proporcjach 1,5ml/l wody.
Narazie rozcieńczane w zdemineralizowanej, ale to PH Perfect od AN więc będę sprawdzał czy faktycznie same się regulują i jakie PH będzie miał roztwór w kranówie po odstaniu 24h.

No i to by było na tyle na ten moment, następne dni będę obserwował jak planty zareagują na poprawione PH gleby i pierwsze nawożenie, no i czy AK się ogarnie. Swoją drogą strasznie wrażliwy ten AK, wszystkie odmiany miały te same warunki od początku a tylko jego tak powykręcało :confused:

Pare fotek na koniec:
Box:





AK


Gorilla


Critical
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Nebulex

Member
Rejestracja
Sty 9, 2020
Postów
19
Buchów
0
Okej z racji że zamieszałem z tym liczeniem dni cyklu od przełączenia im spektrum, to prostując, licząc veg normalnie od wyjścia z ziemii, dla większości plantów jest to ich 11dzień vega, nie mogę edytować poprzednich postów, więc następne upy będą już podpisywane według tego. A nawozu dostały około połowy tego co zaleca producent na tym etapie, z czego większość to bakterie na stymulacje korzeni.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Napewno jest to 11 dzień życia? Tak serio serio? Od wystawienia liscieni ponad powierzchnie ziemi? Zedytuje, no problem...

Myślę. że warto odpuścić sobie nawozy oprocz tych na korzenie, na tym etapie życia wystarczy jedzonko zawarte w lighymixie. :)
 

Nebulex

Member
Rejestracja
Sty 9, 2020
Postów
19
Buchów
0
Veg 18

Napewno jest to 11 dzień życia? Tak serio serio? Od wystawienia liscieni ponad powierzchnie ziemi? Zedytuje, no problem...

Myślę. że warto odpuścić sobie nawozy oprocz tych na korzenie, na tym etapie życia wystarczy jedzonko zawarte w lighymixie. :)
Tak jest, +/- 1 dzień, dzięki :bounce: Chyba faktycznie troszeczke się pośpieszyłem z nawozami, ale dostały i tak sporo mniejsze dawki niż rozpiska producenta, więc niczego nie popaliło :)

Update, VEG 18 dzień

Rozebrałem troszkę ocieplenie wokół namiotu, bo temp dobijała w środku do 29*C, teraz kręci się około 25-26*C. Do tego jutro wrzucam do środka nawilżacz, wilgotność potrafi spaść w okolice 35%. Planty ładnie się krzaczą pod tą lampą, mega zwarta budowa, odstępy między piętrami naprawdę ciasne. Wszystkie Gorilla Glue i Critical wyglądają naprawdę dobrze, a AK nadal ma problem żeby się ogarnąć ? Możliwe że z pestkami było coś nie tak? Bo wszystkie planty mają od początku te same warunki, a różnica między AK a resztą jest kolosalna...

Nawozy: Cały sort został wczoraj podlany takim mixem - 6ml Sensi Grow A, 6ml Sensi Grow B, 5ml Voodoo Juice, 5ml Carboload na 5 litrów wody. Formuła PH Perfect od AN faktycznie daje rade, rozpuszczane w odstanej kranówie PH 7.6 - po odstaniu 24h PH wyregulowało się do 6.6 ?

Trening: Nadszedł czas na pierwsze cięcia, roślinki miały już po ok. 5 pięter. Zdecydowałem się na FIM na wszystkich oprócz najmłodszego Criticala, tam poszło cięcie Wuja Bena, zobaczymy na dniach co z tego wyszło, zaznaczam że stosowałem obie techniki po raz pierwszy.:bounce:

Okej to teraz pare fotek.
BOX:
AK po lewej, Criticale na środku, prawa - Gorilla Glue






Pierwszy FIM :spalony:
Przed:


I po:



I na koniec Uncle Ben na Criticalu, przed i po:




Pozdrawiam ??
 

Nebulex

Member
Rejestracja
Sty 9, 2020
Postów
19
Buchów
0
Veg 25

Update, VEG 25 dzień

Warunki w boxie:
- temp: 25-28*C
- RH: 60-75%
Nawozy:
6ml Sensi Grow A, 6ml Sensi Grow B, 5ml Voodoo Juice, 5ml Carboload na 5 litrów wody + 1x oprysk CalMagiem
Fotoperiod: 24/0


Box:
Od ostatniego razu do zestawu doszedł nawilżacz powietrza, było bardzo sucho, RH 35%, na ten moment trzymam wilgotność na poziomie ok. 70%, po podlaniu obniżam trochę do 60%, udało się też wyregulować PH w medium i podniosłem lampe o jakieś 20cm do góry, ma moc i zaczynała przypalać górne warstwy młodych liści, wisiała na ok. 50cm.

Trening:
FIM z zeszłego tygodnia udał się tylko na 2 z 7 roślin, podcinałem je za wysoko więc nie wyszedł z tego nawet topping tylko trim listków <rotfl> Tak więc po 2 dniach żeby nie tracić czasu pociąłem pozostałe wedle uznania na wuja bena/zwykły topping. Na ten moment wszystkie mają po 4-8 odrostów, trenowane żeby wszystkie miały dostęp do światła. Planty baaardzo dobrze zareagowały na poprawe wilgotności i regulacje PH. W środku tygodnia dostały oprysk z CalMagu. Po zabiegach nawet Royal AK nabrał wigoru, szczerze to już myślałem że z niego nic nie będzie i wyrzucę wszystkie 3 z boxa żeby nie zabierał miejsca i potrenuje resztę, ale odżył, nabrał kolorów, więc nadal jest :)

Wszystkim plantom powycinałem po pare dużych wiatraków które zacieniały środkowe/niższe partie, AK dodatkowo ogoliłem ze wszystkich zeschniętych żółtych liści. Dałem im po tym dzień przerwy i zacząłem LST.

Powoli je doginam i formuje, ale krzaki są tak gęste pod tą lampą i spektrum, że trzeba naprawdę dużo precyzji i cierpliwości żeby niczego przy tym nie uszkodzić :sunny: Aż się zacząłem zastanawiać czy nie zarzucić im więcej czerwonego światła żeby je trochę bardziej wyciągnąć do góry :jprd: Obecnie stoją pod takim spektrum, jak radzi producent na vega: Czerwone 50, Białe 99, Niebieskie 99



No to trochę fotek, robione w przeciągu ostatniego tygodnia.
Po cięciach, początek LST:




Powrót do pionu, po czym dalsze gięcia:




I stan na dzień dzisiejszy: AK przeniesione z powrotem na lewo pod grzejnik, słabiej piły wode z medium więc chciałem żeby miały cieplej, ładnie nabrały kolorów w porównaniu do poprzednich tygodni :bounce:




Peace ??
 

Nebulex

Member
Rejestracja
Sty 9, 2020
Postów
19
Buchów
0
Veg 34

Up, VEG 34 dzień


Warunki w boxie:
- temp: 25-26*C
- RH: 70-75%
Nawozy: w ciągu 9 dni od poprzedniego wpisu dostały 2x taki mix i tego zestawu trzymam się już do końca vega, nieznacznie zwiększając tylko dawke Sensi Grow. Po czym flushuje wszystko przed przełączeniem na flo -
7ml Sensi Grow A, 7ml Sensi Grow B, 5ml Carboload, 5ml Sensizym, 5ml B52, 5ml Rhino Skin na 5 litrów wody + oprysk CalMagiem też od AN 1ml/l
Fotoperiod: 24/0
Wszystkie okazały już płeć.


No to chronologicznie pare wydarzeń od ostatniego razu, tydzień temu dosypałem troche medium do donic wszystkim plantom, podlałem wszystkie mixem z nawozami, po czym obniżyłem dosyć mocno LEDa i dodałem sporo czerwonego do spektrum, żeby podciągnąć planty na wysokość, no i na drugi dzień na jednym zastałem takie oto pobrązowiałe i pokręcone liście:




I tu pojawił się dylemat, czy to za dużo nawozów, czy popaliłem ją LEDem, czy coś z PH? Podniosłem lampe i zacząłem badać. Problem w takiej formie pojawił się tylko na jednym criticalu, ale na innych też pojawiły się znikome blade/jasne plamki, wyglądające jak lekki objaw zbyt dużych skoków PH lub troche za dużego światła.

Pare dni później przelałem na próbe dwa planty wodą RO + zestaw nawozów - PH - 5,8 TDS - 540 i sprawdzałem co wypłynie do podstawki.
Wyniki:
Runoff po podlaniu jednego z żółtawych AK:
PH - 6,4 TDS - 850
Runoff po podlaniu zdrowego Criticala: PH - 6,4 TDS - 800
Kolejny AK, ten wyglądał najzdrowiej z trzech: PH - 6,5 TDS - 790
No i tutaj zmartwiło mnie troche sporo wyższe PH spływu niż tego co wlałem. TDS wyższy niż to co lałem, więc gleba troszkę zasolona, ale w normie.

Polałem później planty samą wodą z kranu z obniżonym do 5,5 PH i TDS ok. 90 żeby przepłukać i zakwasić troszkę medium i z ciekawości pobadałem następne planty, wyniki:
Trzeci AK: PH - 6,45 TDS - 750
Najzdrowszy Gorilla Glue(środek boxa): PH - 6,6 TDS - 670
Chory Critical, ten od brązowych liście: PH - 6,5 TDS - 570 najniższe stężenie ze wszystkich, więc stawiam że te pokręcone liście to jednak od LED'a, bo plamy pokazały się na środku górnych liści, nigdzie nie ma popalonych końcówek od nawozu, więc poprawiłem plantom PH w dół, do ok 6,4-6,5 i wróciłem do normalnego spektrum i podlewania, od podniesienia lampy nie pojawiły się żadne problemy.
Spadający poziom TDS z wyników to pewnie też kwestia tego że poziomy sprawdzane były w przeciągu 3 dni, więc ostatnie wyniki niżej bo roślina zdążyła zjeść


Wracając do zdjęć, bo się znowu rozpisałem... chronologicznie ostatni tydzień:

Po oprysku CalMagiem, żółtawe AK i Gorilla na środku:


Dzień później, zaczynają nabierać koloru, AK z najbardziej pokrzywdzonych i pochorowanych plantów teraz zaczyna zajmować najwięcej miejsca w boxie :freak2: A miał iść do śmietnika...


Przyszła pora żeby zacząć trenować AK i podoginać/podgolić listki i dolne odrosty na reszcie. AK po treningu i na drugi dzień:



I w końcu stan boxa na dzień dzisiejszy:



I na koniec małe porównanie pojedyńczych plantów i metod treningu przy okazji, najbardziej podoba mi się Critical po cięciu na wuja bena + LST, 4 główne szczyty po bokach i 8 kolejnych na środku, sałata konkret :bounce:


Największy Gorilla Glue, jeden topping i zostawione 3 pary odrostów + LST na boki, 6 głównych szczytów:


Gorila Glue po FIMie i LST, ten ma 10 głównych szczytów ale jest tak gęsty że ciężko go okiełznać :freak2:


Critical, jeden topping, 6 głównych szczytów, powyginane na boki i zrobione miejsce na kolejne odrosty:


Zastanawiam się czy nie przesadziłem z tym treningiem przy tej powierzchni boxa i ilości roślin ?? Jak tak dalej pójdzie to będzie naprawdę mega ciasno... VEGa planuje jeszcze ok. 10dni, razem będzie jakieś 6 tygodnii, ale myślę też czy nie dodać jeszcze tygodnia, zmontować drugiego bliźniaczego namiotu i rozdzielić je na flo na dwa boxy...

Pozdrawiam ??
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Masz jeszcze sporo miejsca na boki, spokojnie je pomiescisz w jednym namiocie. Jak chcesz stawiac drugi to kielkuj nowe pestki i rob tam inne rosliny :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół