nasiona marihuany

[LED 400W] [1,44m2] Gorilla Glue, Royal AK, Critical | 1st Indoor by Nebulex

Wyszukiwarka Forumowa:

Nebulex

Member
Rejestracja
Sty 9, 2020
Postów
19
Buchów
0
Veg 46

Masz jeszcze sporo miejsca na boki, spokojnie je pomiescisz w jednym namiocie. Jak chcesz stawiac drugi to kielkuj nowe pestki i rob tam inne rosliny :)
W takim razie czekam z drugim dopóki pierwszej uprawy nie doprowadze do końca. Podziękował :tiphat:


Up, VEG 46 dzień​


Witam, sporo się działo od ostatniego upa, tak więc postaram się po krótce chronologicznie wszystko opisać. Po ostatnim wpisie cały box zaczął marnieć z dnia na dzień, zaczęły pojawiać się różne objawy, głównie rdzawe plamy na liściach, żółkniejące górne lub dolnie partie, fioletowe łodygi, oklapnięte planty... foty:







Jako że skończyły mi się pomysły, bo wcześniej sprawdzałem już wszystko, od PH do zasolenia gleby, odstawka nawozów itd. i wszystko było w normie, a że i tak miałem płukać medium przed flo, to padła decyzja o FLUSHU. Tak więc 9.02 wszystkie planty zostały przelane ok. 30 litrami wody z wyrównanym PH, podczas flusha sprawdzałem u każdej PH i PPM tego co wlewam, tego co wypływa dołem na początku i na końcu flusha, płukane tak długo dopóki nie zbiłem PPM poniżej 150, (lana kranówa z wyrównanym PH miała ok. 105 PPM) i ostatnie 2litry do każdej były lane z małą dawką papu co by ich nie zagłodzić po wypłukaniu wszystkiego. Po płukaniu podkręciłem temp w boxie o pare stopni + odpaliłem drugi mocniejszy wiatrak mieszający żeby gleba szybciej schła + dzień później dostały również oprysk CalMagiem bo sporo objawów wyglądało jak mocny niedobór wapnia.

Stan zaraz po płukaniu:




1 Dzień po:



3 Dni po:



Jak widać znaczna poprawa, jednak nie na długo... planty nadal zaczęły wyrzucać braki, plamki, żółte liście w dolnych partiach... A minimalna ilość papu, mniej niż 1/4 zalecanej dawki zaczynała palić liście... Przegrzebałem internet i wygląda na to że nareszcie odkryłem w czym rzecz... ROOTBOUND! Za mało miejsca w donicach, korzenie je przerosły i zaczęły się owijać i dusić nawzajem... Wszystkie objawy pasowały + widziałem że korzenie wyglądają przez dziury w spodach donic już ze 2 tygodnie temu, ale nie sądziłem że to jakiś problem... No to ostatnia deska ratunku, PRZESADZAMY.

Przypuszczenia się sprawdziły. Oto co zastałem po zdjęciu pierwszej donicy... A ta wcale nie była najgorsza:





Nie robiłem więcej zdjęć bo przesadzenie wszystkich zajęło mi dwa dni. Rozplątywanie korzeni to był jakiś dramat... 20minut masowania, ugniatania i rozwijania bryły korzeniowej i finalnie taki efekt:



4 planty przesadziłem w taki sposób, po czym poszperałem trochę w internecie i dowiedziałem się że można śmiało a nawet wskazane jest żeby te bryły po prostu usuwać/rozcinać od góry do dołu, żeby przestały formować spirale, więc z następnymi plantami już nie byłem taki delikatny i spora częśc ukorzenienia szła od razu pod nóż i do kosza. Po przesadzeniu zostały podlane wodą z małą dawką stymulatorów korzenii i witamin - Voodo Juice i B-52 od AN i nie widać póki co żeby roślinki się przejęły brakami w korzeniach, ba, nawet bym powiedział że te którym je skróciłem wyglądają nawet lepiej.

Od razu po przesadzeniu i podlaniu:



I 2 dni później, różnice widać gołym okiem... AK (z lewej) jeszcze ani razu tak dobrze nie wyglądały...



I jeszcze pare fotek z dzisiaj, nie widać na plantach żadnego stresu w związku z przesadzeniem lub cięciem korzenii, za to pojawiło się pełno nowych odrostów :oczy: Aha i bym zapomniał, cykl lampy zmieniłem na 20/4 co by ich nie stresować LED'em 24/0. No i siłą rzeczy muszę im dać jeszcze ze 2tyg. zanim przełącze je na kwitnienie.






Yo ??
 

Księciunio

Active member
Rejestracja
Maj 3, 2019
Postów
35
Buchów
1
Super ogarnąłeś sprawę z bryłą korzeniową :dance:
Oby już do końca bez przygód. :tiphat:
 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
Dobrze sobie poradziles, grunt to kombinować az wyjdzie.
 

Nebulex

Member
Rejestracja
Sty 9, 2020
Postów
19
Buchów
0
Veg 51

A mnie ciekawi co z mutantem ?

A widzisz, zapomniałem całkiem o nim wspomnieć, więc mutant od początku bardzo dobrze sobie radził i dostosowywał do warunków, kierował łodyge maksymalnie w bok bo był dużo mniejszy, więc główny plant go przysłaniał i muszę przyznać że jego walka o światło była imponująca. Naprawdę zdrowo rósł jak na swoje warunki, no ale postanowiłem się go pozbyć jakoś w 3 tygodniu życia żeby się nie ukorzeniał dalej (chociaż podejrzewam że bryła korzeniowa była wspólna) i nie zabierał papu bo w cieniu i tak by z niego niewiele było. Niestety nie mogę znaleźć nigdzie jego ostatnich zdjęć :zjarany: Główny plant, ten który urodził mutanta to ten na środku, zdecydowanie większy niż pozostałe GG i Criticale.

To przy okazji wstawie pare aktualnych zdjęć...

VEG 51 Dzień


Bez zbędnego rozpisywania, lana odstana kranówa + minimalne dawki Sensi Grow A+B, Voodo Juice i B-52
Podlewane co 3-4 dni, światło 20/4. Bez większych ekscesów. Za tydzień przełączam na flo.
Foto z dzisiaj/wczoraj:



 

Nebulex

Member
Rejestracja
Sty 9, 2020
Postów
19
Buchów
0
Flo 9

Up, FLO 9 dzień

Planty przez ostatnie tygodnie stopniowo były przestawiane ze światła 24/0, kolejno na 20/4, 18/6 i finalnie od ostatniego dnia lutego przełączone na 12/12 i zmiana spektrum na R-99 W-99 B-50. Bez większych problemów, jeden AK tylko świruje, zatrzymał się, wypuścił liche liście, potem opadł mocno... Nie wiem czy przelany czy korzenie się pozawijały o siebie, bo to jeden z tych którym zostawiłem całą bryłę korzeniową, jedynie ją delikatnie "rozplątując", donica mega ciężka a dawno już nie dostał wody, poprzebijałem mu ziemie żeby poprawić drożność i przestawiłem go pod grzejnik żeby szybciej się pozbyć wody, czekam, nie podlewam go. Przed przełączeniem przetrimowałem planty, wycięte od spodu wszystko to co nie dostawało w ogóle światła + wszystkie mikro odrosty i część wiatraków od góry które mocno ograniczały dostęp światła do "środka" rośliny. Podlewane co 3-4dni, co drugie podlanie dodaje nawozów, czyli mniej więcej wychodzi raz w tygodniu. W pierwszym tygodniu dostają taki zestaw od Advanced Nutrients - Sensi Bloom A+B 2ml/l, Voodo Juice 1ml/l, Carboload 1ml/l, CalMag 1ml/l, Sensizym 1ml/l. Minimalne dawki, brak oznak żeby plantom czegoś brakowało. Solar świeci aż za mocno, musiałem go podnieść bo najwyższe planty zaczęło przypalać na szczytowych liściach. Wszystkie ładnie wyciągają się do góry i zagęszczają szczyty.

Fotki:











:wed::tiphat:?
 

Nebulex

Member
Rejestracja
Sty 9, 2020
Postów
19
Buchów
0
Flo 18

Flo 18 Dzień


Warunki w boxie: Temp 22-31*C, wilgotność ok 35%, po podlaniu dobija do 50% ale odpalam wtedy drugi mieszak.

Ogólnie panny bardzo ładnie rosną, prawie wszystkie, bo dwa AK robią problemy nadal i nie chcą za bardzo kwitnąć, ale 7/9 plantów książkowo się wyciąga i puchnie.

Spektrum przestawione tydzień temu już zupełnie pod flowering -
R-99 W-99 B-40.

Podciąłem wszystkie wczoraj, odcięte wszystko co w cieniu, mini odrosty w dołach oraz troche przytrymowane wiatraki.
Zmieniony już też od tego tygodnia zestaw nawozów, w poniedziałek podlane takim mixem:
Sensi Bloom A+B 2ml/l, B52 1ml/l, Carboload 1ml/l, CalMag 1ml/l, BigBud 1ml/l i SensiZym 1ml/l

Nie wiem co zrobić z tymi dwoma AK... Trzymać i czekać aż zakwitną? Jeden powoli się zbiera, chyba był za bardzo przesuszany bo "wypija" wodę prędzej niż reszta, będę go osobno podlewał z większą częstotliwością i zobaczymy czy się ogarnie. A drugi, ten który był przelany nadal nie może opróżnić medium z wody, donica mega ciężka, podlałem go może ze 2 razy w 2 tygodnie... Nie wiem co z nim czynić..

Trochę zdjęć, głównie z dzisiaj:

















I nie kwitnące AK :jprd:



Pozdrawiam :tiphat: ??
 

THC I Love You

Well-known member
Rejestracja
Lut 11, 2020
Postów
334
Buchów
2
Za***iście idzie ;)

A ja mam pytanie z innej beczki jak sprawują się nawozy od AN, bo też mam Sensi Grow i Bloom na flo i chyba nie bawisz się regulacje PH? :)

Propo tego AKacza to go wywal :) Fajnie się reszta rozłoży i doświetlisz ładnie reszte ;)
 

Nebulex

Member
Rejestracja
Sty 9, 2020
Postów
19
Buchów
0
Dzięki :) Pierwszy indoor, sporo błędów ale przynajmniej wiem już "z czym to się je" :freak2:

Nie mam powodów żeby narzekać na AN, nie lałem jeszcze ani razu więcej niż połowa tego co piszą na opakowaniu, nawozy co drugie podlanie i planty mają dobrze. Na początku mierzyłem wszystko, EEC i PH, próbowałem z kranówą i z wodą demineralizowaną, ale ta druga ma większy bufor i PH Perfect lepiej działa ze zwykłą wodą z kranu, u mnie ma ok. 7,1PH -> Pilnuje tylko żeby była odstana 24h, mieszam nawozy i odstawiam jeszcze na pare godzin przynajmniej, PH zawsze się reguluje samo do przedziału 6,1 -> 6,6 więc już nawet nie trace czasu na pomiary tylko podlewam.

Zobacze jak AK dzisiaj wieczorem będą wyglądały, ale wydaje mi się że tak właśnie zrobie i przynajmniej jeden poleci z boxa.
??
 

THC I Love You

Well-known member
Rejestracja
Lut 11, 2020
Postów
334
Buchów
2
No i potwierdzasz moje doświadczenia z AN ;) Też jadę na nich i narazie się nie zawiodłem :) Może raz na AFach wyskoczyło jakieś przenawożenie ale teraz przy Ananaskach zero problemu :)

Zrób tak jak napisałem Twoje pałki się pod ciężarem ładnie rozłożą i dolne partie dostaną słoneczka ;)
 

Bortek

Uprzejmie Donosze...
Weteran
Rejestracja
Sty 23, 2019
Postów
2,958
Buchów
20,933
Odznaki
5
Co do AN to kiedys dlugo uprawialem na ich wszystkich setach co do regulowania ph to dziala ale tylko z podstawa jak sie doda inne dodatki od AN to trzeba juz regulowac, i co do perfect ph to te nawozy sa zalecane z woda RO. Ale robote robia
 

THC I Love You

Well-known member
Rejestracja
Lut 11, 2020
Postów
334
Buchów
2
To czemu nic na ten temat nie jest napisane że wode RO należy stosować do nawozów :) Dziwne spostrzeżenia mi tam na kranówie idą ostro laski i nie grymaszą że PH jest takie czy owakie musi działać Ph Perfect i nie ma zmiłuj.

Woda odstana 48h i dodaje papu i laski aż kwiczą tak im dobrze :)

Przykład [MENTION=93539]Nebulex[/MENTION]'a obala mit z wodą RO :)
 

Nebulex

Member
Rejestracja
Sty 9, 2020
Postów
19
Buchów
0
Przeglądam z ciekawości notatki z pomiarami roztworów, wstawiam dla porównania:

Woda Demineralizowana Auchan 5L -> PH 5.8, TDS 5
Po dodaniu Sensi Grow A+B 7ml, SensiZym 5ml, CarboLoad 5ml, B52 5ml, RhinoSkin 5ml i odstaniu -> PH 5.8, TDS 540
Inny pomiar tej samej mieszanki innego dnia -> PH 5.9, TDS 520

A teraz 5L kranówy -> PH 6.95, TDS 111 (miękka)
I dodany ten sam zestaw w tych samych proporcjach, po odstaniu -> PH 6.2, TDS 620

Jak widać przy demineralizowanej PH Perfect nie podziałał zbyt wiele, natomiast ten sam zestaw w wodzie z kranu obniżył PH z 6.95 na 6.2.


Inny mix z kranówą:
5L wody z kranu -> PH 7, TDS 111
+ Sensi Grow A/B, VoodooJuice, B52, CalMag wszystkiego po 5ml, zestaw po odstaniu -> PH 6.35, TDS 670

Kolejny mix z wodą z kranu:
5L kranówy -> PH 7.05, TDS 110
+ Sensi Grow A/B 10ml i B52 5ml, odstane -> PH 6.26, TDS 571



Sprawdzę jak ma się PH przy większym zestawie nawozów przy następnym podlaniu , zrobię dla porównania mieszanke na RO i na wodzie z kranu.
 

Bortek

Uprzejmie Donosze...
Weteran
Rejestracja
Sty 23, 2019
Postów
2,958
Buchów
20,933
Odznaki
5
To czemu nic na ten temat nie jest napisane że wode RO należy stosować do nawozów :) Dziwne spostrzeżenia mi tam na kranówie idą ostro laski i nie grymaszą że PH jest takie czy owakie musi działać Ph Perfect i nie ma zmiłuj.

Woda odstana 48h i dodaje papu i laski aż kwiczą tak im dobrze :)

Przykład [MENTION=93539]Nebulex[/MENTION]'a obala mit z wodą RO :)

Po***alem troche chodzilo mi ze z woda RO lepiej mieszac bo przy dodaniu wszystkich dodatków jest wchuj wysokie ec, nawozy od AN sa mocne. Ja uzywalem zawsze z woda z osmozy. A co do ph perfect tak jak mowilem jak dodasz do podstawy jakiekolwiek dodatki to tak czy tak trzeba ph kalibrowac przynajmniej z AN connesieur
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół