nasiona marihuany

HUMUS Active Papka

Wyszukiwarka Forumowa:

zielonylas

Well-known member
Rejestracja
Cze 21, 2009
Postów
70
Buchów
0
Witam znalazłem taki preparat jak w tytule zastosowałem do tej pory raz i zastanawiam się czy będzie spełniało
taką samą role co bakterie od biotabs tylko w tym wypadku dużo dużo taniej i standardowe pytanie czy ktoś stosował i ma już jakąś wiedze na ten temat jak to się sprawuje?


PS. Tak sobie pomyślałem czy nie wystarczy taki zestaw jak tabletki od biotabs Humus Active i na kwitnienie pk bost od biotabs herbatka aktywowana bo te bakterie i mikoryzy od biotabs są troche za drogie jak na mój gust i cena lekko przesadzona
[h=1][/h]
 
U

Usunięty 65798

Guest
ja używam humus active, sprawuje sie za***iscie, przejrzyj sobie moje fr.
 
U

Usunięty 65798

Guest
cena jest za duża to prawda, dlatego komponuje swoje zestawy od róznych producentów, wszystko śmiga jak się wie jak to skompletowac, a następnie używać :)
mykoryza: uniwersalna biopon/ lub lepsza: great white granular one/ lub jeszcze lepsza: great white shark.
do tego humus active na aktywacje ziemi przed wysianiem 10ml na litr wody, i utrzymywanie jej wilgotnej, nie suchej, nie mokrej tylko wilgotnej ziemi w takim stanie przez chociaż tydzień, temp 20-22*C żeby bakterie zaczeły hulać... potem przez cały veg dodaje do każdego podlania 1ml na litr wody, a na flow co każde/ lub drugie podlanie 5ml na litr do ostatnich tygodni nawożenia kiedy uznam ze nastepne 3 tyg to juz tylko sama woda. Jak mi się popalą rośliny nawozem NPK to też odstawiam humus active tak dla sprostowania - samym humusem cięzko przedawkować...
Generalnie najważniejsza jest aktywacja przed wysianiem lub chociaż zasilanie nim podczas vegu żeby te bakterie się pojawiły. W takiej suchej ziemi prosto z worka raczej próżno ich szukać....
Po przesuszeniach też mozna próbować odratować rośliny raz pomoże raz nie to juz zależy jak bardzo póżno będziemy reanimować...
 

Powidok

Well-known member
Rejestracja
Maj 26, 2020
Postów
316
Buchów
89
Cześć, czy jest ryzyko zarażenia roślinki tymi skaczącymi łotrami podgryzającymi korzenie jak w przypadku biohomusa ? Rok temu dolałem biohomusa w domowe roślinki doniczkowe i skało mi to cholerstwo nawet na biurku...
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
Jak pojawi się robactwo w ziemi to znaczy, że już tam było. To nie kwestia nawozów
 

Powidok

Well-known member
Rejestracja
Maj 26, 2020
Postów
316
Buchów
89
No ale dziwne bo roślinki parapetowe mam od lat a skaczące cholerstwo pokazało się po zapodaniu biohomusa... a humus activ ma w sobie biohomusa, chce aktywować moją ziemię w docelowej doniczce, nim przesadzę do niej 2 tygodniową roślinkę, mam jeszcze jedno pytanie... czy aktywacja ziemi tym humus activ nie sprawi że biobizz light mix stanie się zbyt bogatą mieszanką ? Rzecz w tym że musze rego light mixa wstępnie przelać bo spaliło mi 2 małe roślinki, EC wylewu z podstawki pokazywało blisko 3.0 a niby ziemia powinna mieć EC 1.2, nie wiem co jest przyczyną tego stanu rzeczy, może właśnie brak aktywacji życia w glebie ? A może zwyczajnie trafiła mi się mocno nawożona partia ?
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
Nie mogę znaleźć nigdzie info o npk tego humusa papka.
Generalnie sam biohumus to nie jest nawóz, on tylko uszlachetnia medium i pomaga różnym mikroorganizmom w niej funkcjonować. Na upartego można wlac butle czystego* biohummsa pod roślinę i nic nie powinno się stac.
*czystego, znakomita większość nawozów z nazwą biohumus jest z domieszka nawozów mineralnych.

3.0 to zdecydowanie za dużo. Flora nic tutaj nie zmieni, trzeba wypłukać/zwrócić do sklepu albo po prostu kupić nową ziemię.

Edit: sumi-alpha służy do wybijania robactwa w ziemi,
 
Ostatnia edycja:

Powidok

Well-known member
Rejestracja
Maj 26, 2020
Postów
316
Buchów
89
No ja się przekonałem że EC 3.0 to za dużo przez popalone tygodniowe roślinki, mam EC metr i wypłukałem małą doniczkę aż woda z odpływu osiągnęła EC ok 0.7, niby ciut za mało ale... lepiej żeby mi pokazała niedobór niż kolejne poparzenie, obecnie czekam na efekty tego zabiegu. Odsyłać ziemię, bawić się... nie chce mi się, stąd myslę o tym humus activ i żeby mikroorganizmy zabrały się za poprawę tej ziemi, vo o tym myślisz ? Mogę też jakąś część tej ziemi lekko przepłukać i zrobić mieszankę, mam perlit, mam kokos z canny i odżywki z biobizz tak więc mogę kombinować.
 

Powidok

Well-known member
Rejestracja
Maj 26, 2020
Postów
316
Buchów
89
Czy humus activ można traktować jako herbatkę do aktywacji podobną np do PK Booster Compost Tee od biotabs ? Czy kupując humus activ warto kupic PK booster ? Czy to są praktycznie takie same produkty i warto w zamian dokupic tylko melase dla mikroorganizmów ?
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Stary, z takim podejściem, to nie wróżę ci wielkiej kariery w uprawie. Ja kupuję zwykłą ziemię w ogrodniczym i do wczesnego flo praktycznie w ogóle nie daję nawozów, bo nie ma takiej potrzeby. Rzeźbisz i rzeźbisz, a potem będziesz tematy zakładał czemu tu żółte, tam brązowe, gdzie indziej spalone i oczywiście zdiagnozujesz pierdylion niedoborów, przy***iesz jeszcze więcej nawozów i będzie dobrze jak roślin nie zamęczysz na amen.
Kup ziemię, posadź rośliny i dopóki nie zobaczysz, że jest potrzba nawozić, to nic im nie dawaj.
 

Powidok

Well-known member
Rejestracja
Maj 26, 2020
Postów
316
Buchów
89
A powiedz mi Panie Kot bo czytalem jakiś czas temu że używasz zwykłej ziemi ogrodowej, czyli olewasz ziemie typu biobizz, canna, plagron ? Zwykła ziemia choćby z biedrony i totalnie żadnych dodatków typu perlit, kokos ? Zwykła ziemia o kranówa ?
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Nigdy nie miałem ziemi Canny ani żadnej z "firm konopnych".

Nie wiem jaka ziemia jest w Biedrze, raczej bym podjechał do Castoramy i wybrał coś, co nie jest najtańszym chłamem.
 

BZK

Konopny Świr!
Weteran
Rejestracja
Kwi 29, 2007
Postów
2,040
Buchów
5,934
Odznaki
12
.
Kup ziemię, posadź rośliny i dopóki nie zobaczysz, że jest potrzba nawozić, to nic im nie dawaj.


Święte słowa i jednocześnie jedna z najważniejszych złotych zasad growera - póki nie widać niedoborów nie lej nawozów npk i innych pierwiastków!

Łatwiej jest coś dodać do czegoś niż odjąć, czy to mowa o nawozach, czy o ku**a laboratorium Dextera i niebezpiecznych reakcjach chemicznych... albo nawet o życiu Grażyny która przesoliła zupę.
LATWIEJ DODAĆ NIŻ ODJĄĆ! ŁATWIEJ!

Identyfikując początki deficytu danego pierwiastka łatwo jest bezstresowo uzupełnić niedobór. Podlewasz roślinkę odpowiednim skladnikiem czy to roztwór h2o i nawozu mineralnego/organicznego, czy jakkolwiek inaczej np. opryskiem... I patrzysz jak roślina cieszy się po pożywieniu, które dostała. Lubi się odwdzięczać.

Niestety bezstresowo dla rośliny nie da się pozbyć nadmiaru. Nawet jak wypłukasz glebę.. czy co tam trzeba będzie zrobić.. to plant będzie potrzebował czasu na dojście do siebie i ruszenie z miejsca.. Dodatkowo sam zabieg ratunkowy typu flash czy nowa gleba - również jest dla panny stresujący. W końcu jakoś ruszy o ile uda się go uratować. Ale taki plant będzie pamiętał o wszystkim, na pewno o tym żeby obdarować słabszym plonem hehe.

Kurde no ja nie czaje tej nadgorliwości i przekonania, że trzeba lać nawozy a będzie lepiej .. jak nieraz czytam, że ktoś sobie "tak o" polał pół dawki nawozu w 5dniu życia rośliny i że luźno, nie powinno jej zaszkodzić... No to nie wiem czy się śmiać w oczekiwaniach na nowy post pt. POMOCY, czy się rozpłakać nad ludzką rządzą z***anych zachcianek. Świadome robienie czegoś źle -mimo wiedzy odnośnie dobrego wykonania- z nadzieją, że będzie dobrze.. to jest na prawdę choroba naszych czasów. Planty nie lubią ludzi zarażonych tą zarazą.
Planty lubią cierpliwość i zdolność obserwacji.

P.S Także nigdy nie używałem takich "konopno markowych" a tegoroczna partia ziemi z biedry jest git, dodaje do niej tylko biomasę ale w ch*j skromnie, jak sknerus. Dodaje próchna mniej i bardziej rozkruszonego i gra.

A żem się rozpisał haha.
ELOOOOO!:skr:
 

harvester69

rozrzutnik obornika
Weteran
Rejestracja
Sty 25, 2010
Postów
1,077
Buchów
3,401
Odnośnie ziemii "dedykowanej" konopiom.
Żyjąc na Wyspach, kupiłem w jednym z growshopów, na jednym z okalających Londyn, Industrial Estates, ziemię. Nazywała się bodajże "Miracle Grow". Sprzedawca ją zachwalał, że to nowość , że "będziesz Pan zadowolony". Była najdroższa ze wszystkich. Była to moja 1 uprawa in. Pod 250w Mh/Hps. Rośliny automaty Easy Ryder od Joint Doctors. Z pod lampy 250w zebrałem 272 g suchych topów. Jeden z nich widać w moim awatarze... Do uprawy używałem nawozów organicznych BioBizz (BioGrow i BioBloom) + później Pk13/14 canny. Nigdy więcej, jak do tej pory, nie udało mi się zbliżyć do tego samego wyniku a używałem również ziemii Canny i innych BioBizzów. Tak więc mimo wszystko warto eksperymentować.
 

BZK

Konopny Świr!
Weteran
Rejestracja
Kwi 29, 2007
Postów
2,040
Buchów
5,934
Odznaki
12
Rośliny automaty Easy Ryder od Joint Doctors. Z pod lampy 250w zebrałem 272 g suchych topów. Jeden z nich widać w moim awatarze... Do uprawy używałem nawozów organicznych BioBizz (BioGrow i BioBloom) + później Pk13/14 canny. Nigdy więcej, jak do tej pory, nie udało mi się zbliżyć do tego samego wyniku

Oooo Gratulacje wyniku!
Pamiętasz może jaka była powierzenia/wymiary boxa w tym debiucie in pod to 250w?

Wgl szacuneczek za jointdoctors, uprawiałeś jeszcze kiedyś w przyszłości te izi rajdery z tej samej partii od joint doktorka? Ten breeder miał swoje czasy świetności po pierwszych automatach LR.
Tak jak Lr i lr2 były chu**we jak nie wiem tak później pojawiło się parę kozak strainów od Joint dokrorka.
:lisc:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół