nasiona marihuany

Lemon haze, russian Ak47 pierwszy raz indoor, proszę o rady

Wyszukiwarka Forumowa:

evads

Active member
Rejestracja
Kwi 28, 2019
Postów
39
Buchów
1
Witam wszystkich
posiadam box o rozmiarach 60x40x80 namiot, do tego lampe MH Cultilite 250w i dwa wiatraki z komputera. Nasionka już wykiełkowały, moim zdaniem to już pora do wsadzania do namiotu. Wrzucę zaraz zdjęcia. Prosiłbym o radę na ile czasu wstawić, czym podlewać i jak o to zadbać. Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji

---------- Post Zaktualizowany 19:44 ---------- Data pierwszego postu 19:36 ----------

MH Cultilite 250W
displayimage.php
[/url][/IMG]

---------- Post Zaktualizowany 19:48 ---------- Data pierwszego postu 19:44 ----------

displayimage.php
[/url][/IMG]

---------- Post Zaktualizowany 19:49 ---------- Data pierwszego postu 19:48 ----------

displayimage.php
[/url][/IMG]

---------- Post Zaktualizowany 19:51 ---------- Data pierwszego postu 19:49 ----------

displayimage.php
[/url][/IMG]
 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
Bedzie ciezko z 250w przy uzyciu tych wiatraczkow. Potrzebujesz 1 wyciągający powietrze gdzies u gory namiotu, a wlot pasywny czyli wolna przestrzen gdzies na dole. No i wiatraki mieszajace powietrze juz w srodku namiotu.

Opisz co tam masz do tych roslin. Jaka ziemia itd daj wiecej szczegolow, chociazby budżet, wiecej o projekcie by można bylo jakos pomoc.
 

evads

Active member
Rejestracja
Kwi 28, 2019
Postów
39
Buchów
1
A nie łatwiej byłoby zmienić lampe ? Nie znam się na tym sprzęcie do tego, jakbyś mógł mi podrzucić jakiś link do tych wiatraków. Ziemia jest, zwykła uniwersalna do kwiatków z biohumusem. Jeśli chodzi o budżet, jestem wstanie zainwestować kilka stów, gdyż byłaby to inwestycja na lata.
Pozdrawiam
 
U

Usunięty 65798

Guest
250W to zdecydowanie za dużo mocy jak na tą powierzchnie i na dodatek ten boks nie jest za wysoki wiec oświetleniem tym popalisz rośliny jak nic.
Wrzuć 150W Hps i jakiś odbłysnik żeby się zmieścił do boxa.
Wiatrak weż sobie kanałowy na wylot taki pasujący do twojego wylotu, i pod ten metraż to tak powinien mieć przepustowość w m3/h o takim zakresie 150-200 i pasujący do niego filtr też o takim samym zakresie m3/h.
A te wiatraczki to wrzuc do środka boksa, jeden skieruj na hps żeby rozpraszał ciepło, a drugi na rosliny żeby im mieszał powietrze.
 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
By nie proszeni goscie nie zabrali cie na przejażdżkę ;)
 

evads

Active member
Rejestracja
Kwi 28, 2019
Postów
39
Buchów
1
zamówiłem Wentylator kanałowy z Filtrem Węglowy 150-165m3h Fi 125mm, oraz lampe 150W Hps z odbłyśnikiem. czekam na przesyłki,skladam i działam. Co powinienem jeszcze wiedziec na starcie ? ile czasu swiatło itd ?
 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
Wiekszosc stosuje veg 18/6 a flo 12/12

Donice lepiej za sucho niz zbyt mokro
 

Nunuhny

Well-known member
Rejestracja
Wrz 1, 2018
Postów
396
Buchów
182
Odznaki
2
Spryskuj je codziennie po zgaszeniu lampy i pamiętaj aby to robić woda o odpowiednim ph chociaż ja robię to woda z kranu co odstała przynajmniej dobę i wszystko było wporzadku.
 

evads

Active member
Rejestracja
Kwi 28, 2019
Postów
39
Buchów
1
displayimage.php
[/url][/IMG]

---------- Post Zaktualizowany 19:11 ---------- Data pierwszego postu 19:09 ----------

displayimage.php
[/URL][/IMG]

---------- Post Zaktualizowany 19:14 ---------- Data pierwszego postu 19:11 ----------

displayimage.php
[/url][/IMG]

---------- Post Zaktualizowany 19:27 ---------- Data pierwszego postu 19:14 ----------

Wsadziłem filtr i wiatrak wyciągający powietrze w górnym prawym rogu. Niewielki odstęp od blachy jest, zostawiłem otwarty w lewym dolnym rogu otwór, wyczytałem gdzieś, ze można zostawić otwór pasywny zamiast montować wiatraka wouszcajacego powietrze. Nie wiem czy to dobrze. Planuje jeszcze zamontować niewielki wiatrak do środka. Czekam na wasze opinie
 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
Pasywny jest ok, wiatrak do srodka niezbędny. Jak temperatura?
 

evads

Active member
Rejestracja
Kwi 28, 2019
Postów
39
Buchów
1
Czekam z wiatrakiem na kuriera, wydaje mi się, ze przydałoby się przesadzić sadzonki. Jaka ziemie polecacie ? Najlepiej jakbym mógł ja dostać w przeciętnym sklepie ogrodniczym

---------- Post Zaktualizowany 19:22 ---------- Data pierwszego postu 18:43 ----------

displayimage.php
[/url][/IMG]

Czas kwitnienia 7-9 tygodni. Co oznacza ta informacja ? Po tych tygodniach przejść z 18/6 na 12/12?
 

J0Di

Well-known member
Rejestracja
Paź 19, 2019
Postów
242
Buchów
349
Odznaki
3
Ojjj stary, zabrałeś się trochę od dupy strony.

7-9 tygodni kwitnienia oznacza, że tyle (według producenta) zajmie Twoim roślinom od wykształcenia preflowerów do zakończenia procesu kwitnienia i zbiorów.
Na 12/12 przestawiasz kiedy chcesz zakończyć okres wegetacji i rozpocząć okres kwitnienia.
A to określasz zwykle po rozmiarze Twojego boxa i tego na jaką wielkość roślin możesz sobie pozwolić.
Poczytaj troche na haszopedii o uprawie indoor i na spokojnie do tego podejdź. Bez podstawowej wiedzy Twoje rośliny mogą nie dojść do 2 tygodni kwitnienia co dopiero 7-8 tygodni.
 

evads

Active member
Rejestracja
Kwi 28, 2019
Postów
39
Buchów
1
Temperatura 31 stopni podczas naświetlania, przy wyłączonych lampach waha się przy 21.5. Przy wyłączonych lampach wszystkie wiatraki powinny działać 24h ? Przyznam ze teraz po prostu wyłączałem cała przedłużkę ze wszystkim podłączonym.
 

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
Wentylacja. Wyciąg jak i mieszający oraz wtłaczający powietrze, powinny chodzić 24h
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół