nasiona marihuany

Lemon haze, russian Ak47 pierwszy raz indoor, proszę o rady

Wyszukiwarka Forumowa:

evads

Active member
Rejestracja
Kwi 28, 2019
Postów
39
Buchów
1
to moj pierwszy projekt. Dlatego traktuje to bardziej jako nauke. popelniam troche blędów ale wyciagam wnioski. musze sie przyznac, ze sadzonki po wykielkowaniu spedziły okolo dwoch tygodni na parapecie, gdyz box niebyl skonczony i dopiero od 18 stycznia sa w boxie. Przesadziłem do 3l doniczek, ale docelowo planuje do kwadratowych 5,7l. ziemia jakiej uzylem terra san do roslin pokojowych z dodatkiem nawozu, ph tej ziemi jest od 5-6.5. Podlewam woda odstana przynajmniej 24h. dzisiaj wymieszalem wode z biohumusem uniwersalnym i podlałem( oczywiscie z zachowaniem proporcji) Czekam na kuriera z miernikiem ph i nawilżaczem powietrza. Temperatura jest w granicach 28 stopni, bez lamp okolo 20-21. Moim zdaniem nadają sie juz do treningu. Mam nieduży box, takze licze na jakas rade.
1b.jpg
2b.jpg

1a.jpg

IMG-1932.jpg

IMG-1933.jpg
IMG-1934.jpg
IMG-1935.jpg
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,600
Buchów
2,366
Odznaki
1
Jak często podlewasz i ile im lejesz strasznie blade są
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Wyglądają jak by się zbliżał ich koniec.
 

evads

Active member
Rejestracja
Kwi 28, 2019
Postów
39
Buchów
1
podlewam 2-3 razy w tyg. Być może zbyt nadgorliwie. Tą woda odstana podlewam dopiero od paru dni. Przesyłam lepsze zdjecia. Fakt niektore liscie sa zoltawe. szczegolnie te na dole
g1.jpeg
g2.jpeg
g3.jpg
g4.jpg


---------- Post Zaktualizowany 16:39 ---------- Data pierwszego postu 16:37 ----------

wydaje mi sie, ze brak nawilzacza powietrza tez tu robi swoje
 

harvester69

rozrzutnik obornika
Weteran
Rejestracja
Sty 25, 2010
Postów
1,077
Buchów
3,401
Największym problemem był słaby start - 2 tygodnie na parapecie, co o tej porze roku oznacza głodówkę. Teraz trzeba cierpliwie czekać aż odbiją, nie przelewaj donic, "waż" je. Dopóki nie wydadzą ci się lekkie to nie podlewaj. To nie są odmiany automatyczne? Jak tak to już "po ptakach".
 

evads

Active member
Rejestracja
Kwi 28, 2019
Postów
39
Buchów
1
Nie, to nie są automaty. Zdaje sobie sprawę, ze te pierwsze dwa tygodnie to był strzał w kolano. Dam im jeszcze trochę ponad tydzień czasu i zobaczymy co z nich wyjdzie. Właśnie ostatnie dni zastanawiam się czy to ma jeszcze sens i w co pójść tym razem. Jeden automat i jeden regular. Takie myśli mi krążą po głowie. Da się pogodzić je w jednym boxie jednocześnie ?
 

harvester69

rozrzutnik obornika
Weteran
Rejestracja
Sty 25, 2010
Postów
1,077
Buchów
3,401
Nie doczytałem. Twój box ma 80 cm wysokości. W tak niskim boxie utrzymanie dobrych warunków przy lampie hps/mh 250w jest wg. mnie niemożliwe. Przy takiej lampie odległość od czubków roślin przy dobrej wentylacji nie powinna być mniejsza jak 25 cm. Załóżmy że donica ma 25 cm to na rośliny przy tak niskim boxie zostaje b. mało miejsca. Ja miałem 250w na powierzchni 85x50x160 i miałem przy wydajnym wentylatorze problemy z utrzymaniem temp. (szafa była w pomieszczeniu w temp. 20st.). Tak więc albo zmienisz lampę na led , albo ogarnij wyższą szafkę pod tą lampę co masz - tą opcję ja bym wybrał.
 

evads

Active member
Rejestracja
Kwi 28, 2019
Postów
39
Buchów
1
Na początku była 250w, ale nawet sekundy pod nią żadna nie spędziła. Kupiłem 150 i temperatura nie jest problemem. Moim zdaniem jedyne co brakuje to nawilżacz powietrza bo trochę sucho tam maja. 250 zostawiam na nowy większy box.
 

evads

Active member
Rejestracja
Kwi 28, 2019
Postów
39
Buchów
1
Wyczytałem ze potrzebuje dolomitu keramzyt. Potrzebuje jeszcze czegoś niezbędnego ?
 

evads

Active member
Rejestracja
Kwi 28, 2019
Postów
39
Buchów
1
Moje krzaki umierają, mam kermazyt, dolomit i perlit. Większe doniczki 7l i 5,6l. Jeszcze nie wybrałem która mi się bardziej przypasuje. Ziemia ta sama, do roślin doniczkowych z nawozem 5.5-6.5ph. Miernik pH tez mam i biohumus uniwersalny. Jakieś rady w jakich proporcjach wszystko zmontować ? Jeśli się ich nie odratuje będzie już podłoże pod nowy projekt.
 

evads

Active member
Rejestracja
Kwi 28, 2019
Postów
39
Buchów
1
Nowy projekt: laughting budda w boxie od 18 lutego.
866294E6-E922-49C1-A93C-0664418B051A.jpeg

Dolne liście zaczynaja mi żółknąć. Nie wiem czemu, woda jaka podlewam ma 6.5 ph, podlewam mniej więcej dwa razy w tygodniu.
Moim zdaniem powinienem już zaczac trening. Co wy na to ?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół