nasiona marihuany

4x Hydro DWC vs Rainforest 2.

Wyszukiwarka Forumowa:

marmar

Well-known member
Rejestracja
Kwi 7, 2011
Postów
86
Buchów
0
Witam.
Zastanawiam sie miedzy DWC
4x20l (np. hydro dwc x1 doniczka 20L) a Rainforest 2 - 6 donic (od GHE).
Wolalbym zamiast kilku osobnych wiader jeden wiekszy zbiornik w ktorym bedzie kilka plantow i tutaj mam pytanie.

Korzenie nie placza sie bedac w jednym zbiorniku z pozywka?Duzo lepsze reultaty sa jezeli kazdy plant ma swoj zbiornik?
W sumie tylko to mnie blokuje od kupienia tego Rainforest 2 (boje sie ze beda gorsze rezultaty przez placzace sie korzenie).

 

ganjafarm

Well-known member
Rejestracja
Sty 15, 2012
Postów
297
Buchów
0
(boje sie ze beda gorsze rezultaty przez placzace sie korzenie).

Nie no stary nie pisz takich glupot :)

Zrob sam zestaw do hydro jest to proste bardzo. Sluze pomocą.

A rainforest fajna sprawa natomiast w hydro planty rosna jak po***ane wiec moze z 3 donicami a nie 6? Zeby sie to wszystko pomiescilo jak wystrzelą w górę.
 

marmar

Well-known member
Rejestracja
Kwi 7, 2011
Postów
86
Buchów
0
Czyli nie bedzie problemu z placzacymi sie korzeniami?
Jezeli mozesz odpowiedz mi (sadzac w DWC 2 planty w 30l mialem slabsze wyniki niz z 2 osobnych gdzie kazdy byl w 15l zbiornikach-takie mam obserwacje i sie zastanawiam czy to nie przez ze placzace i przeszkadzajace sie korzenie).
Czy z hydro to nie jest tak jak w glebie ze nie powinno sie dawac kilku plantow do jednego zbiornika a wiekszosc osob robi tak z wygody?

Niechce zadnej samorobki-chce kupic gotowy, dzialajacy sprzet.
Takie cos juz mialem (jakies marketowe wiadra,pompki z akwariow i tego typu szroty)
Mam juz dosyc druciarstwa i domowych kombinacji.
Ten Rainforest2 jest ciekawy (martwi mnie jeszcze to polaczenie na dole rurka-zbiornik-nie zacznie to wkoncu przepuszczac?)
Mozna wrzucic rozne ilosci (6-18-36)-tacki sa wymienne.

Ma ktos Rainforest i jest zadowolony?
 

ganjafarm

Well-known member
Rejestracja
Sty 15, 2012
Postów
297
Buchów
0
W czym to przeszkadza korzeniom ze obok sa inne? Jedynie bedzie problem gdybys chcial wyciągnąć z zestawu jednego planta... Bedzie ciezko przez splatane korzenie. Taki problem jedynie widze.

Ilosc plantow w jednej kuwecie hydro to dowolność. Natomiast zmieniajac parametry pozywki zmieniasz wszystkim plantom, bo kazda korzysta z tego samego medium.

Z hydro jest wszystko TAK jezeli trzymasz parametry PH, Ec oraz temp. pozywki na wlasciwym poziomie.

Jak zacznie cieknac to wymieniasz uszczelke.... Jaki to problem dla faceta?
 

marmar

Well-known member
Rejestracja
Kwi 7, 2011
Postów
86
Buchów
0
Jakby to strzelilo i przez kilka godzin cala woda by wyleciala to sasiedzi by mnie zniszczyli.Trzeba to wsadzic bedzie w jakas kasterke/kuwete/zbiornik.

Lepiej chyba zamiast kombinowac z Rainforestem wstawie 4xDWC kazde po 20l i bedzie spokoj, dolewanie i wymiana pozywki to nie problem zawsze lecialem z pompki do wody-moment wylana stara i wpompowywalem nowa.Ten Bubble DWC to chyba najlepszy i najprostszy sposob ...
 

ganjafarm

Well-known member
Rejestracja
Sty 15, 2012
Postów
297
Buchów
0
Zazwyczaj takie polaczenia najpierw ciekna i idzie to zauwazyc i naprawic zanim ***nie tak jak piszesz.

Gdybym wychodzil z takiego zalozenia to bym z domu nie wychodzil bo przeciez samochod cie moze przejechac na ulicy....

Obczaj moj zestaw na jedna rosline ktory latwo rozbudowywujesz o kolejne donice a zbiornik główny na pozywke masz jeden.

Nie musisz zaglądać w pozywke z korzenieniami (stresujac roślinę) tylko wszystkie operacje robisz w zbiorniku glownym:



Pompa tloczy wode do gornego zbiornika i grawitacyjnie splywa do dolnego. System jest wielofunkcyjny tzn ze mozesz w tym wyprobowac prawie wszystkie metody uprawy w hydro, nawet aeroponika w tym jest smiesznie prosta. Co ty na to?
 

marmar

Well-known member
Rejestracja
Kwi 7, 2011
Postów
86
Buchów
0
Tutaj masz aparature podobna do Twojej ale gotowca:
10.jpg


Jak to oceniasz?Lepszy taki sprzet jak na powyzszym foto czy Rainforest2 lub Booble DWC?

Własnie chce cos podobnego tylko gotowego.

Cos takiego jak na zdjeciach.
9.jpg


PS. Pompki i wiatraki (ogolnie wszystkie urzadzenia dzialajace i mogace robic halas podwieszam na gumowych linkach-halas spada do min).


Jeszcze jest ostateczna opcja ktora z 5 razy mialem kupic ale rezygnowalem bo jakos nie mialem przekonania.
Chodzi mi o Wilme 4x18l.
Zastanawiam sie czy poprostu przestac sie bawic w te rozne wiaderka i zbiorniczki i kupic ta Wilme 4x18L.


A co myslicie o takim patencie Wilma 4x18L+pompka napowietrzajaca?Ktos tak robi?Jest tam sens dodatkowo ladowac pompke czy nie kombinowac i wstawic normalnie sama firmowa Wilme?

Jak wyglada wymiana calej pozywki w Wilmie.Mozna jakos pompka ktora jest w zestawie to wylac podlaczajac wezyk i wlac wczesniej przygotowana czy dokupic dodatkowa pompke tylko do wymiany?
 
Ostatnia edycja:

ganjafarm

Well-known member
Rejestracja
Sty 15, 2012
Postów
297
Buchów
0
Kup zestaw, zacznij hodować, a na pytania sobie sam odpowiesz bogatszy o doswiadczenia. Dodam tylko ze pompka napowietrzajaca jest wskazana w kazdym systemie hydro jezeli chcesz miec zdrowe korzenie. Taka pompka nie musi bezposrednio "bąbelkowac" w korzenie, moze byc w zbiorniku glownym bo tlen sie dobrze rozpuszcza w wodzie jezeli nie przekraczasz 22 - 24 stopnie celsjusza pozywki. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

marmar

Well-known member
Rejestracja
Kwi 7, 2011
Postów
86
Buchów
0
Jednak biore Wilme 4x18L z dorzucona pompka powietrza.
Dzieki za pomoc :)
 

marmar

Well-known member
Rejestracja
Kwi 7, 2011
Postów
86
Buchów
0
Dzieki.

Jakby pojawil sie ktos kto ma podobne warunki tzn:
box 80x80x180
hps 400w lumatek
DWC 4x20L

to prosze o odezwanie sie bo mam sporo pytan :)
Dziekuje.


PYTANIE :

HPS 400w to nie za duzo na taka powierzchnie?
Kalkulator pokazuje zeby brac 250W i pasuje idealnie, zastanawiam sie czy warto bawic sie w 400w bo te ok 20000lm moze nie bedzie wykorzystane...tym bardziej ze to tylko 4 planty.
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół