nasiona marihuany

HPS250w|0,49m2|Living Organics + KNF #1| 2x Lilac Cookies & Purple Majik x Critical HOG

Wyszukiwarka Forumowa:

judaista

Shalom aleichem
Weteran
Rejestracja
Mar 25, 2010
Postów
587
Buchów
287
- rośliny - 2 x Lilac Cookies x Critical HOG i 2x Purple Majik x Critical HOG produkcji naszego forumowego kolegi [MENTION=90782]Bortek[/MENTION]
- box - 70x70x100
- oświetlenie -
HPS 250W na weg phytolite dual, na flo gib pure bloom
- medium - Hempot 25 litrów, ziemia nówka sztuka Athena Organic + 1l kompostu i wermi i po garści dolomitu i mączki bazaltowej.
- wentylacja - wyciągający kanalak 270m3/h + filtr CAN Oryginal 250-325m3/h + mieszak

- nawozy - compost tea + nawozy ze szkoły Korean Natural Farming(opis niżej)
- warunki - dobre
- ogólne - o założeniach niżej...
- trening - topping na 12 odrostów

Nie ma co się opie****ać, lecimy dalej.
Po wg mnie całkiem udanym eksperymencie z living organics tym razem dodatkiem dla moich rośli będą nawozy z KNF. Zrobiłem już 3 uprawy na KNFie i wyniki były całkiem dobre. W połączeniu z LO liczę na jeszcze smaczniejsze topki.

Krótki opis wraz ze skrótami.

BRV - ocet z brązowego ryżu - biostymulator, ma kilka kluczowych funkcji, przede wszystkim maksymalizuje wchłaniania pozostałych nawozów z knf,
FPJ - fermented plant juice - w moim przypadku z aloesu, biostymulator, głównie na weg.
FFJ - fermented fruit juice - banan, mango, papaja, głównie źródło pk oraz cukrów.
WCA - water soluble calcium - BRV i skorupki jajek, łatwo przyswajalny wapń, do stosowania na indukcji i wczesnym flo
WCP - water soluble calcium phospate, BRV + wołowe kości, rozpuszczalny w wodzie fosforan wapnia, stosowany zamiennie z WCA w drugiej części kwitnienia.
LABS - lactic acid bacteria serum - kultury bakterii kwasu mlekowego - LABS ma szerokie zastosowanie w rolnictwie również konwencjonalnym, od poprawy napowietrzenia gleby przez dekompostowanie materii organicznej po poprawę wchłaniania pozostałych mikro i makro elementów. Poza tym jest po prostu probiotyk zarówno dla roślin jak i dla ludzi.
FFA/FH - Fish amino acid/fish hydrolysate - nawóz z ryby, myślę że wszystkim znany.

Plus zamierzam dwa razy podać nawóz z drożdży.


Rośliny kilka dni stały po CFL, dzisiaj przesadzone.
Doniczki teoretycznie są 25 litrowe, ale przez to że mają formę sześcianów i rozeszły się na boki weszło do ich 125 litrów ziemi, tyle ile miałem w domu, a jeszcze spokojnie 20 dałoby radę.







Pozdro

 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Konopi konopiami, ale co tam masz za papryczki? :D
 

niktwazny1

Active member
Rejestracja
Gru 20, 2019
Postów
33
Buchów
0
Mógłbyś przybliżyć mi cel i działanie tej słomy? (słoma mi może z butów wystaje ale tak wygląda sorry jeżeli po***ałem nazwy) Planuje zrobić pierwszy organic ponieważ wszyscy chwalą i wygląda to ciekawie. Pozdrawiam i będę oglądał
 

judaista

Shalom aleichem
Weteran
Rejestracja
Mar 25, 2010
Postów
587
Buchów
287
Mógłbyś przybliżyć mi cel i działanie tej słomy? (słoma mi może z butów wystaje ale tak wygląda sorry jeżeli po***ałem nazwy) Planuje zrobić pierwszy organic ponieważ wszyscy chwalą i wygląda to ciekawie. Pozdrawiam i będę oglądał

Siano tworzy okrywę. Okrywę można robić też z innych rzeczy. Ja wolę korę, ale teraz poza sezonem nie ma w marketach takiej jaką chcę, tylko syfy nie wiadomo czym pryskane. Okrywa spełnia kilka zadań. Utrzymuje wilgoć w wierzchniej warstwie, zapobiega też przegrzewaniu się ziemi. Dzięki temu dżdżownice mogą podchodzić bardzo blisko powierzchni. Okrywa jest też takim swoistym hubem dla mikroorganizmów. Często tworzą się w niej wykwity grzybowe i bakteryjne które później przy podlewaniu trafiają do ziemi. Dodatkowo rozkładając się uwalnia do ziemi dodatkowe składniki pokarmowe, głównie węgiel przy okrywie z drewna.
 

niktwazny1

Active member
Rejestracja
Gru 20, 2019
Postów
33
Buchów
0
Mega wiedza. Dzięki wielkie przyda się. Dałbym bucha lecz albo nie mogę albo nie umiem dać. Jeszcze raz powodzenia będę obserwował i podpytywał.
 

FakeFarmer

Well-known member
Rejestracja
Paź 4, 2017
Postów
191
Buchów
5
Lubię to :)
"Szczepiłeś" już IMO ? Skąd bierzesz drożdże, używasz zwykłych piekarniczych/gorzelniczych ?
Powodzenia!
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
Co do doniczek to materiałowych już kilka różnych używałem i najlepsze są okrągłe Plantit bo nie tracą kształtu a wszystkie kwadratowe rozłażą sie na boki i wchodzi potem do nich dużo więcej ziemi.
 

judaista

Shalom aleichem
Weteran
Rejestracja
Mar 25, 2010
Postów
587
Buchów
287
Lubię to :)
"Szczepiłeś" już IMO ? Skąd bierzesz drożdże, używasz zwykłych piekarniczych/gorzelniczych ?
Powodzenia!

Nie szczepiłem. Próbowałem zebrać kulturę na jesieni, ale nie poszło za dobrze. Już za zimno było i za wilgotno. Następne podejście zrobię późną wiosną. Drodze zwykłe piekarskie. Idealnie byłoby ogarnąć drożdże po produkcji piwa, ale nie mam skąd.

Co do doniczek to materiałowych już kilka różnych używałem i najlepsze są okrągłe Plantit bo nie tracą kształtu a wszystkie kwadratowe rozłażą sie na boki i wchodzi potem do nich dużo więcej ziemi.

Myślałem o dirtpotach 26 litrów, ale jednak są wyższe od tych hempa o prawie 10cm i to w sumie zdecydowało. Ten namiot jest dosyć niski i ten decymetr mógłby zrobić sporą różnicę. To że wszło więcej ziemi w sumie mi nie przeszkadza, tylko dobrze że miałem w domu worek compo. Na tych zakładanych 100 litrach też bym mógł polecieć, ale kłuło mnie w oczy, że trochę za nisko była powierzchnia gleby, to dosypałem to co miałem.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Te do piwa to ten sam gatunek tylko inny szczep. Bez problemu możesz kupić sobie paczkę sucharów z neta, dostępne są też płynne, nom od Fermentum Mobile. Pytanie brzmi tylko czy chcesz drożdże górnej czy dolnej fermentacji. :crazy:

Aaa i piekarskimi można zrobić piwo - jest taki gatunek piwa jak Sahti. :p
 

TALIB

افتح العين الثالثة
Rejestracja
Mar 16, 2019
Postów
524
Buchów
1,338
Odznaki
3
Z tymi drożdżami to fajna opcja, też zamierzam zastosować.
Będziesz uprzednio fermentował, czy jedynie mieszasz z wodą i podlewasz?
 

judaista

Shalom aleichem
Weteran
Rejestracja
Mar 25, 2010
Postów
587
Buchów
287
Te do piwa to ten sam gatunek tylko inny szczep. Bez problemu możesz kupić sobie paczkę sucharów z neta, dostępne są też płynne, nom od Fermentum Mobile. Pytanie brzmi tylko czy chcesz drożdże górnej czy dolnej fermentacji. :crazy:

Aaa i piekarskimi można zrobić piwo - jest taki gatunek piwa jak Sahti. :p
Nom wiem, że mogę kupić drożdże piwowarskie, ale mi chodziło o takie z odpadu po produkcji. Ponoć taki szlam z resztkami słodu świetnie wpływa na rośliny.

Z tymi drożdżami to fajna opcja, też zamierzam zastosować.
Będziesz uprzednio fermentował, czy jedynie mieszasz z wodą i podlewasz?

Tylko aktywuje ciepła woda i cukrem i podlewam. Fermentowanie trochę za długo trwa.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Aaa, o gestwe Ci chodzi? Polecam poszukać na fejsbuku, są normalne grupy gdzie ludzie dziela się gęstwami drozdzowymi, myślę że znajdzie się ktoś w Twojej okolicy. :p

GW Premium ma w składzie drozdza tak btw.
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
GW Premium ma w składzie drozdza tak btw.[/QUOTE]

Nawet zapach taki drożdżowy ma i dopiero teraz to doszło do mnie skąd znam ten zapach. A właśnie herbatkę pk nastawiałem wczoraj i przed chwilą dosypałem troche miko na godzinkę przed końcem napowietrzania.
 
Ostatnia edycja:

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Nawet zapach taki drożdżowy ma i dopiero teraz to doszło do mnie skąd znam ten zapach. A właśnie herbatkę pk nastawiałem wczoraj i przed chwilą dosypałem troche miko na godzinkę przed końcem napowietrzania.

Poszukaj na opakowaniu Saccharomyces cerevisiae. Tak swoją drogą to raczej powinno się unikać wdychania tego produktu przy dłuższej ekspozycji jest rakotworczy, sam producent o tym ostrzega. :p

Sorry Juda za offtop. :tiphat:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół