nasiona marihuany

Curring w slojach

Wyszukiwarka Forumowa:

Nren

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2019
Postów
142
Buchów
0
Witam.
Mam pytanie czy mozna robic curring w slojach z nierdzewki.
Sloik jest caly z nierdzewki z szklana pokrywa i z gruba gumka.
Bedzie mialo to wplyw na temat czy lepiej nie przechowywac w takim sloju i kupic szklany...
 
Z

z\G/esio

Guest
Nie kombinuj ziomuś i kup normalny, szklany, próżniowy słoik.
 

Nren

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2019
Postów
142
Buchów
0
O taki sloj mi chodzi



---------- Post Zaktualizowany 10:53 ---------- Data pierwszego postu 10:51 ----------

Nie kombinuj ziomuś i kup normalny, szklany, próżniowy słoik.

Dzieki za odp. Akurat mialem w posiadaniu takie sloje i je uzylem ale mialem caly czas watpliwosc co do nich.
 
Ostatnia edycja:

ceu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 4, 2015
Postów
1,143
Buchów
1,397
Ja tam zrobiłem i robię curring w pojemniku na żywność.
 

Gandi

Daddy Cool
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 17, 2009
Postów
11,136
Buchów
20,908
Odznaki
2


Witam.
Mam pytanie czy mozna robic curring w slojach z nierdzewki.
Sloik jest caly z nierdzewki z szklana pokrywa i z gruba gumka.
Bedzie mialo to wplyw na temat czy lepiej nie przechowywac w takim sloju i kupic szklany...

Uważam że jak najbardziej możesz . . .




Zdecydowanie plastikowy pojemnik nie jest dobry do przechowywania a co dopiero do curringowania suszu :jprd:

dlaczego?? co niby miałoby się stać z tematem?

przecież ludzie przechowują plony, w workach strunowych, w beczkach plastikowych, pakują próżniowo w plastikowych torbach itd. . . .
 
Z

z\G/esio

Guest
"Najodpowiedniejszymi pojemnikami do curingu i przechowywania są przede wszystkim szklane słoje z dużym otworem i uszczelką z gumy (łatwiejszy dostęp). Mniej pożądane są małe słoiki z metalowym lub plastikowym wieczkiem. Ogólnie powinno się unikać plastiku w otoczeniu trawki z uwagi na właściwości tego tworzywa. Tworzywo te jest dosyć porowate, a więc kwas fenolowy i terpeny mogą z nim reagować, natomiast nigdy ze szkłem."

"Plastikowych torebek i pojemników nigdy nie należy używać do przechowywania zioła, a są ku temu dwa powody. Pierwszym z nich jest to, że niskiej jakości tworzywa sztuczne mogą wydzielać toksyczne chemikalia. Po drugie, plastik jest naturalnie statycznym kolektorem. Będzie przylegał do każdego ładunku i utrzyma go przez długi czas. Ten ładunek elektrostatyczny jest szkodliwy dla włosków, które są wyciągane z pąka w kierunku plastiku. Chyba że chcesz zbierać kryształy, które mają być użyte z innych powodów... Inaczej złym pomysłem jest użycie dowolnego plastikowego miejsca do przechowywania. Torby plastikowe, choć wydają się szczelne, są nieco porowate. Z biegiem czasu, gdy torba taka ulega degradacji, przepuszcza ona powietrze. Większość toreb plastikowych to tworzywa sztuczne niskiej jakości, co oznacza, że mogą także wydzielać toksyny do twoich kwiatów. To ostatecznie zredukuje naturalne smaki terpenów i nada im chemiczny aromat. W workach plastikowych rozwija się również przyleganie statyczne, które odciąga wszystkie cenne kannabinoidy i terpeny z włosków."

Źródło: Soft Secrets
 

Gandi

Daddy Cool
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 17, 2009
Postów
11,136
Buchów
20,908
Odznaki
2
no dzięki za wyczerpującą odpowiedz ale mnie i tak to nie przekonuje :)

jakies tam historie o ładunkach elektrostatycznych szkodliwych dla włosków ;)

owszem jeśli mówimy tu a jakiś tanich torbach plastikowych to może cos w tym racji jest . . .

ale popatrzmy na to, 95% pojemników do przechowywania różnorakiej żywności jest plastikowa, w zasadzie większość pożywienia jest teraz pakowana w plastik . . .

porządne, doższe pojemniki do pakowania próżniowego tez są z tworzywa sztucznego


może ma tam jakiś mini wpływ ale tak jak mowie mnie to nie przekonuje :)


nawet w Amsterdamie w cofekach zioło jest sprzedawane w plastikowych torebkach


ps. metal a nierdzewka tzw. stainless steel to tez nie koniecznie to samo ;)
 

Nren

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2019
Postów
142
Buchów
0
Dzieki wielkie za odp i dyskusje.
Zostane przy moich slojach. Szkoda kasy ze by znowu nowe kupowac. To wole za 90zl kupić nasiona.
 

LucjanOG

Tetra Hydro Cannabinol %
Rejestracja
Maj 30, 2019
Postów
3,766
Buchów
9,013
Odznaki
3
Kazdy ma inny sposob na przechowywanie swoich topkow , jak susze ok 3-4 dni na linkach odwrocone do gory nogami , sciagam wycinam boby z gałęzi , rozkladam boby na naciagnieta siatke taka od prania do pralki ,i tak zostawiam na nastepne pare dni , sciagam z siatki po tygodniu , zapodaje do plastikowych pojemnikow ale ich nie zamykam dopoki nie wyschna do konca potem chlap wieko sie zamyka i curring :)
 

ceu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 4, 2015
Postów
1,143
Buchów
1,397
Całkiem podobnie wygląda u mnie. Tyle że ja trymuje boby. Wieszam aż wyschną na wiór i do pudła. A z pudła do młynka i do komory vapka.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół