nasiona marihuany

AK 470 80X80 480W Początkujący

Wyszukiwarka Forumowa:

ostr007

Well-known member
Rejestracja
Sty 2, 2020
Postów
345
Buchów
24
Witam
Box 80x80x160
Lampa Mars Hydro 480W
Wentylacja airRoxy 104m3 + Filtr Croco
Doniczki 7.5l
Medium: tutaj jest problem i
ziemia jest uniwersalna o ph 6.0​

Rośliny mają 9dni. Są problemy z temperaturą.. na zewnątrz 22° w boksie min 20° max 32°. Wilgotnosc na poziomie okolo 40%
Od 2 dni w dwuch donicach zaczeły dziwnie skręcać liście.. jak do tej pory podlane 2 razy wodą o ph6. Pierwsze kilka dni byly tylko spryskiwane wodą demiralizowaną.. czwartego dnia zycia podlane po 200ml, szóstego dnia 500ml, dziewiątego podlane 1l.
Myślę że problem leży w medium poniewaz w mojej okolicy lepszej ziemi nie dostane. Mialem do wyboru 2 rozne ziemie wiec w trzech z donic jest uniwersalna i ma dotatek jakby dolomitu (3 donice z tyłu) natomiast dwie z przodu inna uniwersalna jakby bardzo torfowa. We wszystkich donicach na dnie wysypana warstwa kermazytu i jedna z przodu po prawej wymieszana z kermazytem. Wiem ze to nie jest w porzadku miec chu**we medium do tego kazde inne ale robie to na przyszlosc zeby sprawdzic ktora ziemia i jakie zestawienie bedzie najlepsze.. a nizej zdjecia







 
Ostatnia edycja:

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Ta zielona lampka to Mars? jak przy ledzie możesz mieć 32*c w boxie?
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,078
Buchów
5,500
Odznaki
3
Czym masz zamiar je karmić ? Następnym razem zamów sobie ziemie od biobizz konkretnie light mix. Te mokre ręczniki możesz wyj***ć, to niewiele daje, ogólnie możesz wyj***ć się na wilgotność. ;)
 

ostr007

Well-known member
Rejestracja
Sty 2, 2020
Postów
345
Buchów
24
No właśnie dziwna sprawa co do temperatury niby led miał nie robić problemów z temp a jednak. Karmić będe zestawem od advanced nutriens (micro grow bloom)
1577969237334.png


---------- Post Zaktualizowany 19:39 ---------- Data pierwszego postu 19:18 ----------

Niestety niemam dostępu aby zamówić lepszą ziemie.. jeszcze myślałem nad hydroponiką właśnie ze względu na brak dobrej ziemi... na tą chwile się ucze to mój pierwszy projekt
 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
Jak masz dany ten wyciag, to nie mozliwe z ta temperatura. Cos nie tak masz, jest tam doplyw powietrza czy jaka kolwiek cyrkulacja? Donice lekkie gdy podlewasz? Masz w wiaderkach odplywy?
 

ostr007

Well-known member
Rejestracja
Sty 2, 2020
Postów
345
Buchów
24
Wlot na dole boksa dość duży. Wentylacja chodzi non stop. Mam również mieszający W doniczkach sporo otworow na dole do tego wysypane dno kermazytem. Podlewam jak sucho.. no robię tak jak powinno byc.. niewiem gdzie problem..
 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
Wlot na dole boksa dość duży. Wentylacja chodzi non stop. Mam również mieszający

Wlot na dole pasywny czy jakis wentylator tam masz? A co z wylotem?

Edit. Takiej temperatury to ja przy 400w hps nie mam.
 

ostr007

Well-known member
Rejestracja
Sty 2, 2020
Postów
345
Buchów
24
Wlot dolny z siatką 25x35 a gorny wyciaga airRoxy z filtrem. Mieszajacy pomiedzy lampą a krzakami

---------- Post Zaktualizowany 22:37 ---------- Data pierwszego postu 22:32 ----------

Tylko teraz tak rozkminiam bo.. na wlocie dociąłem i przykleiłem gąbke taka grubosci 2cm zeby swiatla nie bylo widac.. wywalam ją na noc i zobaczymy jaka bedzie temp jutro
 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
Wyglada na to ze wszystko ok, po za ta gąbka nie dawaj jej tam.
 

bananowysong

Well-known member
Rejestracja
Paź 5, 2012
Postów
50
Buchów
0
Zainwestuj kolego w najtańszy nawilżacz. Ja też na początku myślałem, że automaty i krótki weg to pies drapał wilgotność. Mokry ręcznik pomagał na 2-3h a roślinki dostały w du*ę na sam start. Kupiłem nawilżacz-żabę za ok. 80 PLN i sprawdził się znakomicie. Dodatkowo wyższa wilgotność względna obniża temperaturę.
BTW, mam taką samą lampę jak Ty. Musisz już teraz zacząć suplementować magnez i wapń, bo pod Ledami panny żrą je jak po***ane. Ja stosuję CalMag 1ml na litr do każdego podlania i co kilka dni w oprysku. Rzuć okiem na moją fotorelkę, mamy bardzo podobne zestawy, uda Ci się uniknąć błędów, które ja popełniłem
 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
Do przedmowcy, jesli nie ma problemu ze zbyt niska wilgotnoscia, nie ma sensu go tam wkladac. Jade teraz drugi grow bez nawilzacza i stwierdzam ze jest to zbedny wydatek.
 

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,285
Odznaki
3
Do przedmowcy, jesli nie ma problemu ze zbyt niska wilgotnoscia, nie ma sensu go tam wkladac. Jade teraz drugi grow bez nawilzacza i stwierdzam ze jest to zbedny wydatek.

Prawde prawi! :)
A pie****enia z tym ustrojstwem tez co nie miara. Wiatraczek mi padl w tym bardzo szybko.
zkoda ze nie zrobilem zdjecia prowizorycznej proby ratowania tego stuffu, wygladalo komicznie ale przeszczep sie przyjal i dzialalo bez problemu :)
I tak to pozniej w smieci wrzycilem bo cieklo mi to tylko i podstawke spora trzeba bylo dawac.
Zbedny grat.
 

bananowysong

Well-known member
Rejestracja
Paź 5, 2012
Postów
50
Buchów
0
Z jakiegoś powodu mu się te listki zwijają. Z tego co wiem 40 % wilg. na wegu to ciut za mało. Kupiłem najtańszy z możliwych nawilżacz bez wiatraczka i problem zwijających się liści zniknął. A cały ambaras z obsługą ograniczał się do dodania wody co 36 godzin.
 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
Chcesz to sie sprzeczaj, dalej twierdze ze nawilzacz to kicz nie warty wydania kasy. Sam kupilem, mam, ale przestalem uzywac. Za to osuszacz lepiej miec pod reka ;)

Edit. Niech ogarnie ta temperaturę to i liscie nie będą sie zawijac.
Ogarnie wentylacje, i po samym podlewaniu bedzie mial 50%+.
 

ostr007

Well-known member
Rejestracja
Sty 2, 2020
Postów
345
Buchów
24
Słuchaj moj nawilzacz powinien dojść za 4 dni także o to już sie nie martwimy? co do nawozów to nie za szybko? Za kilka dni zaczynam lst tylko aby liscie wyzdrowialy.. jutro rano zdam relacje co do temperatury.. a co do lisci to niemam pomyslow.. ewentualnie ziemia albo za wysoka temperatura.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół