nasiona marihuany

Chlor w wodzie

Wyszukiwarka Forumowa:

michaeloangelo

New member
Rejestracja
Gru 28, 2019
Postów
4
Buchów
0
Cześć. Moja kranówa wyraźnie daje chlorem - czy jest to przeszkoda dla pomidorków? Można używać takiej wody do podlewania czy pozostaje mi dymanie z butelkami? A może jakiś filtr wody? Proszę o radę :)
 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
Jesli sadzisz organicznie to woda z chlorem kategorycznie odpada.
Kamien napowietrzajacy zalatwi sprawe, tlen wypiera chlor wiec mozesz uzywac kranowki. Mozesz równiz poprostu odstawic wode az chlor wyparuje. Lecz tlen w wodzie dobrze bedzie służył roslinkom. Badz fitr typu dafi, brita itdn zalezy ile donic bo by przelac 10l wody co 3 dzien przez filtr typu dafi to by mi sie nie chcialo
 

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,286
Odznaki
3
Te wszystkie brity sa slabe, filtruja tylko czesciowo. Mi z 600ppm z kranu zbily do 450ppm.
Sprawe zalatwia tani (30f) filtr RO i masz wode 15ppm, prawie destylat zatem a filtr masz na lata.
 

michaeloangelo

New member
Rejestracja
Gru 28, 2019
Postów
4
Buchów
0
OG Gucilla Dobrze rozumiem, że RO to odwrócona osmoza? Jest coś na co powinienem zwrócić uwagę przy doborze takiego filtra czy brać jakiś najtańszy? :)
 

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,286
Odznaki
3
Tak jest RO - reverse osmosis musi miec 3 komory i tyle. Ja kupilem najtanszy z ebaya i mam 10l/h przeplyw co mi wystarcza w zupelnosci.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół