nasiona marihuany

Ktoś może mi doradzić?

Wyszukiwarka Forumowa:

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
Witam. Od z powodu iż jest zima, temperatura może być różna jak na tę zimę :spalony: Chciał bym zakupić żarówkę MH oraz HPS. Tylko mam dwa pytania, do czego zmierzam. Jedno pytanie może nie z tego działu ;/ ale nie będę specjalnie zakładał osobno tematu. Przechodząc do sprawy, chcę zakupić 150w MH i 150HPS do tego nie byle jaki balast i wiem że to będzie Lumatek, pytanie moje czy jest sens kupna MH. Teraz drugie pytanie, aktualnie posiadam wentylator komputerowy ABB Cooling 12 on ma coś około 103m3/h. Z obliczeń jakie wywnioskowałem z wiki.haszysz czyli moja objętość boxa (0,288m2)x wymiana powietrza 4 razy na minutę x 60 minut = 69,12 m3/h taki optymalny wentylator bym potrzebował, mam nawet ponad to co potrzebuje(jeżeli dobrze liczę). Czy zdołam utrzymać temperaturę 25-28 z takim wentem? czy może zmienić na większego ciut wenta? Dodam że przy ledzie Marsie reflektor 48 na full mam około 20-23 stp.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
MH mozesz pominac, wyciag moze byc za slaby na hpsa, a moze wystarczy. Zamow, podlacz, przetestuj i ewentualnie dokup lepszy wentylator
 

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
MH mozesz pominac, wyciag moze byc za slaby na hpsa, a moze wystarczy. Zamow, podlacz, przetestuj i ewentualnie dokup lepszy wentylator

Dziękuję [MENTION=85529]Honza[/MENTION] za odpowiedź. Zrobię tak że zamówię większy taki co będzie mieć wyciągu ze 120-150m3/h Filter mam 75-100 m3/h myślę że chyba będzie git. A co sądzisz o żarówkach HPS 150w Dual na fazę weg i flo?Czytałem że na małe pomieszczenia są dobre. Trochę będę mieć nadwyżkę lumenów bo aż w sumie 6000 jeżeli bym miał brać, chyba że kupię 100w wtedy mam tyle ile potrzebuję 12000lm. Po szperam jeszcze po necie i forum, coś wykombinuję
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Nie mialem duala, wegowalem na zwyklym hps i jakos to szlo na wegu i flo. Co do mocy to popatrz w fotorelacje na tej powierzchni, ja bym celowal w 150w. Wyciag powinien byc slabszy niz filtr, kup hpsa i prztestuj warunki z tym co masz, jak masz chlodno w pomieszczeniu to moze nie bedzie tak grzac.
 

ceu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 4, 2015
Postów
1,143
Buchów
1,397
Kup lepsze. Uprawa uzależnia jak człowiek widzi co zrobił źle i uczy się na błędach i robi wszystko żeby było ok. Ja jestem akurat outdoorowiec bo nie mam możliwości... <dzieci >
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół