nasiona marihuany

4-ty tydzien auto- przebarwienia, rozterki, zmartwienia

Wyszukiwarka Forumowa:

arser15

Member
Rejestracja
Lip 31, 2017
Postów
9
Buchów
0
Witam wszystkich zapalonych użytkowników :headbanger:

Chciałbym zwrócić się z pytaniem do ludzi mających większą wiedzę w temacie uprawy w indoor, gdyż przyznam jest to moje pierwsze doświadczenie. Do meritum:

1x white widow auto, fem
2x ak 47 auto, fem
box 60x60x140
światło 17h on 5h off

Roślinki są w 4-tym tygodniu swojego pięknego żywotu, i na szczęście jak dotąd dzięki poradom jakie znalazłem na tym forum wszystko od momentu kiełkowania szło eleganckooooooo, ale od kilku dni zaobserwowałem na każdej z nich brązowe przebarwienia części lub całości pierwszych liści. Znalazłem informację, że powodem może być brak wapnia, chociaż co do tego chciałem się tu upewnić, bo nie wygląda to podręcznikowo.

Druga rzecz która już poważnie mnie martwi dotyczy wyglądu całej roślinki white widow. Wszystkie liście pokryły się jakby białym przebarwiającym szronem. Roślina widocznie jest dużo bielsza od swoich koleżanek, które nie mają takich przebarwień. To normalne dla tej odmiany czy może występuje jakiś niedobór?
Poniżej podsyłam fotki

WHITE WIDOW(białe przebarwienia-lewa)+AK 47 (prawa)




AK-47 PRZEBARWIONE RUDE LIŚCIE





WHITE Z BIAŁYMI PRZEBARWIENIAMI LIŚCI, ZNACZĄCO WIDAĆ RÓŻNICE​





ORAZ PREPARAT



Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś z dobrą radą albo wyjaśnieniem. WESOŁYCH ZIELONYCH SWIĄT ESSA :):dancee:
 

Eustachy

Trawą Palę Stresy
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2015
Postów
1,953
Buchów
956
Odznaki
3
Napisz więcej szczegółów, ile podlewasz, z czym i jakie PH wody, medium, światło...
 

Punk

Banned
Rejestracja
Paź 4, 2018
Postów
411
Buchów
14
Coś ci się doba skurczyła może dlatego hu*a rosną ??
Jaka ziemia czym podlewasz ?
 

HollyWeed

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2019
Postów
206
Buchów
69
u mnie white window wychodzi dużo ciemniejsza niż inne roślinki ;> jak chłopaki wyżej mówią - napisz jaka ziemia i jakie pH wody.
 

arser15

Member
Rejestracja
Lip 31, 2017
Postów
9
Buchów
0
ku**a rzeczywiście, mała pomyłeczka, już uzupełniam :D

-światło 19h na dobę

-podłoże uniwersalne bogate w próchnice+mieszanina torfów

-podlewam ok raz na 2 doby. od dwóch dni tym preparatem, wcześniej tym samym odpowiednikiem ale do fazy wzrostu



---------- Post Zaktualizowany 12:36 ---------- Data pierwszego postu 12:32 ----------

PH 5 więc powinno być ok

Co do white to miałem jeszcze jedną ale wyszła jakaś upośledzona i od dłuższego czasu nie daje oznak życia, aborcja w drodze

 

Eustachy

Trawą Palę Stresy
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2015
Postów
1,953
Buchów
956
Odznaki
3
To 17h czy 19h? A czemu nie 18h jak wszyscy świecą? Po co tak wcześnie lać nawozy? Raz na dwie doby, ale ile? 5 pH jest ok?

http://www.wiki.haszysz.com/index.php/Jak_bardzo_jest_ważne_ph_przy_uprawie_konopi_w_glebie

Konopie rosnące w glebie do prawidłowego wzrostu potrzebują odpowiedniego pH, pH to musi mieścić się w przedziale pomiędzy 6,5-7,0. Nie przestrzeganie tej zasady powoduje między innymi wstrzymanie wzrostu rośliny a w późniejszym czasie nawet śmierć rośliny. Złe pH u sadzonek objawia się niedoborami pierwiastków. Wielu początkujących growerów próbuje te problemy rozwiązywać uzupełniając brakujące pierwiastki, nie zdając sobie sprawy że roślina przy złym pH nie jest w stanie ich przyswoić.
 

Punk

Banned
Rejestracja
Paź 4, 2018
Postów
411
Buchów
14
Lejesz co 2 dni ale jak potrzebuje wody czy lejesz co 2 dni bo lejesz co 2 dni ???
Jak kolega pisze ph 5 to na pewno nie jest dobrze .
19/5 sam świeciłem ale to raczej szkoda prądu daj 18/6.
Jeśli mają miesiąc w ziemi zwykłej to czas juz dawno na nawozy.
Podnieś ph daj azotu, witamin, charnij do wiadra , podlewaj jak potrzebuje i czekaj:zab:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół