nasiona marihuany

[4x cxb3590 200w] [0,36m2] [autopot + Biotabs] 2x incredible bulk, bruce banner, amnesia lemon

Wyszukiwarka Forumowa:

Ile będzie suchego ?

  • 100 gram

    Głosów: 1 11.1%
  • więcej niż 100 gram

    Głosów: 6 66.7%
  • mniej niż 100 gram

    Głosów: 2 22.2%

  • Łącznie głosujących
    9

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,286
Odznaki
3
Dzieki :)
Jeszcze nie wiem jaki bedzie ostateczny koszt bo to zależy ile policzą sobie znajomi tokarze za robote.
4szt takich gotowców na alibabie kosztuj z przesyłką prawie 100funtów. Postaram się to zrobić za ułąmek tej ceny tym bardziej że lubie prace techniczne :)
Materiał mam, tylko muszę pociąc na plastry tak by powstała podstawa na pręciki (piny)
Plan jest taki by dać wytoczyc baze i powiercić w niej otwory później powbijać w nie piny tworząc radiator :)
Walec ma 144mm srednicy
20200106_105556.jpg

20200106_105610.jpg
 

pumpernickel

Well-known member
Rejestracja
Gru 27, 2019
Postów
153
Buchów
2
Dzieki :)
Jeszcze nie wiem jaki bedzie ostateczny koszt bo to zależy ile policzą sobie znajomi tokarze za robote.
4szt takich gotowców na alibabie kosztuj z przesyłką prawie 100funtów. Postaram się to zrobić za ułąmek tej ceny tym bardziej że lubie prace techniczne :)
Materiał mam, tylko muszę pociąc na plastry tak by powstała podstawa na pręciki (piny)
Plan jest taki by dać wytoczyc baze i powiercić w niej otwory później powbijać w nie piny tworząc radiator :)
Walec ma 144mm srednicy

To rzeczywiście drogo. Mnie cały zestaw wyszedł jakieś 300 euro. Ciekaw jestem jak Ci to wyjdzie i czy będzie działać jak należy. I jak Ty to powbijasz ? :p Mi od samego trzymania w rękach się powyginały :p
 

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,286
Odznaki
3
No taka cena to standard za gotowca :) 100za diody, 100za radiatory, kolejne 50 za driver plus kilka dyszek za pozostałe komponenty i robocizne i masz 300.

Ja skanuje ebaya w poszukiwaniu okazji na zakup zasilacza. Wyrwalem HGL-185H-36A za 20funtów i znalazłem schemat oparty o ten zasilacz pod 4 cree cxb 3590

https://www.forum.haszysz.com/showt...85H-36A-4x-CREE-CXB3590-Czy-to-bedzie-działać [MENTION=85321]spor[/MENTION] ogarnia prąd i potwierdził sensowność konstrukcji.

Co do samego wykonania radiatora to zamierzem użyć nieco grubszych pinów (jakieś 4mm) bo faktycznie 2mm cieżko by mogło być :)
Po wytoczeniu podstawy bedę wiercić otwory wiertarką stołowa. A później na wcisk wstawie piny. Bedzie zabawy co niemaira :)
 

pumpernickel

Well-known member
Rejestracja
Gru 27, 2019
Postów
153
Buchów
2
No taka cena to standard za gotowca :) 100za diody, 100za radiatory, kolejne 50 za driver plus kilka dyszek za pozostałe komponenty i robocizne i masz 300.

Pod warunkiem że z chin zamawiasz. Lokalnie jak bym chciał kupić to ceny wszystkiego razy 2-3, poza zasilaczem, tu ceny podobne.
 

pumpernickel

Well-known member
Rejestracja
Gru 27, 2019
Postów
153
Buchów
2
Dzień 16 weg

:headbanger: Dziś znów na szybko. Pod nożyczki i druciki poszła reszta dziewczyn. Ma nadzieje że poprawnie.
Przed nocą dostaną po 0,5l wody a jak ziemia przeschnie odpalam autopot. I na koniec tygodnia odpalamy 12/12.

Bulk#1





Bulk#2





Bruce Banner





Amnesia Lemon: Twarda sztuka, na moje oko trening nie zrobił na niej większego wrażenia, musiałem ją trochę poprawić bo się pozrywała.







Do końca tygodnia mam czas żeby się nimi pobawić, także myślę że trochę odbiją przed przełączeniem, no i mam nadzieję że uda mi się je również powyginać jak należy bo niestety od poniedziałku powrót do rzeczywistości i brak czasu na wszystko.
 

pumpernickel

Well-known member
Rejestracja
Gru 27, 2019
Postów
153
Buchów
2
Dzień 19 weg

:yeahh::yeahh:
3 dni po Fim i Lst. Nie mam pojęcia czy mi to wyszło ale dziewczyny prą na przód. Jeden Bulk i Bruce strasznie ssałaciały, skręciłem lampę do 75w, możne się trochę wyciągną bo nie mam jak ich drutować. Amnesia bardzo ładnie się rozłożyła. Drugi Bulk, ten wolniejszy, podgonił ładnie.

Od poniedziałku lecą 12 na 12.

Dziś rano założyłem filtr bo ***ało w całej sypialni i trochę na korytarzu.

Zacząłem testować Autopot ale chyba jeszcze nie ma co odpalać bo nie piją jeszcze aż tak dużo,pochodził wczoraj może ze 2h a ziemia do teraz mocno mokra. Czy może tak ma być?

Mam nadzieję że uda się doprowadzić do końca tą uprawę bo na horyzoncie pojawił się mały problem w postaci wymiany licznika, ale o tym w innym wątku już pisałem.


Bulk#1




Bulk#2




Bruce Banner




Amnesia Lemon





Bruce Banner.............................................................................Amnesia Lemon



Bulk#1.................................................................................................Bulk#2
 

pumpernickel

Well-known member
Rejestracja
Gru 27, 2019
Postów
153
Buchów
2
Mam pytanie, czy jak przełączyłem światło na 12/12 to od razu do***ać mocy na lampie czy poczekać?
 

pumpernickel

Well-known member
Rejestracja
Gru 27, 2019
Postów
153
Buchów
2
Dzień 25 / 4 flo

:tiphat: Taki szybki up.
W sumie nic się nie dzieje ciekawego. Amnesia Lemon zapie****a jak szalona. Bulk#2 również. Bulk#1 troche mulił ale ruszył. Jedynie ten Bruce strasznie zamula(ale też najładniej pachnie), niby 65% genów sativy, może jeszcze wytrzeli.
Rośliny troche pokaleczone przeze mnie i moje nieudolne LST. FIM wyszedł tak sobie, o ile w ogóle.

Autopota jeszcze nie odpaliłem, gnój się robił, coś białego zaczynało rosnąć, zdjąłem resztę kermazytu i przysuszyłem trochę wiatrakiem. Odpalam na pół godziny, godzinę żeby podlać i finito.

Lampę ustawiłem na 150w, koło 70-80cm od szczytów.

Warunki: 24-28st, 50-60% dzień, 20-24st, 50-70% noc
Na bank będzie problem z wilgotnością jak już zaczną kwitnąć, mam Bio Bizz Acti Vera, ATAMI Take Care i Canna Cure, dawać coś zapobiegawczo na pleche czy martwić się potem?

Bulk#1





Bulk#2





Bruce Banner



Amnesia Lemon





Przypominam również że jest to moje pierwsze grow, także wszelki rady jak i słowa krytyki mile widziane.
 

pumpernickel

Well-known member
Rejestracja
Gru 27, 2019
Postów
153
Buchów
2
Witam. Problem z białą ku**ą na ziemi powraca, tym razem jedynie pod roślinami. Jest tam na tyle gęsto że mieszak nie daje rady dmuchać.
Jutro planuje znów zebrać trochę ziemii i podsypać nowej. Z***ałem z lst I rośliny (może poza amnesia lemon) rosną zbyt blisko ziemi ale z tym już nic nie poradzę.
Mogę wyciąć liście wiatrakowe wychodzące z głównej łodygi żeby zrobić tam trochę miejsca?
 

pumpernickel

Well-known member
Rejestracja
Gru 27, 2019
Postów
153
Buchów
2
Dzień 31/10 flo

Cześć i czołem. Chyba się zaczyna, ale to zaraz. :freak::freak::freak:

Plecha na ziemi na razie nie wraca, wyciąłem po kilka liści z dołu (oszczędziłem Bruca, i tak marnie rośnie), ale znów się robi gęsto. Po wszystkim dałem oprysk z Acti Vera. Autopot na razie jeszcze nie odpalony, tylko wyrywkowo żeby podlać.

Wydaje mi się że zaczynają kwitnąć, pojawiają się dzyndzelki w miejscu łączenia się liścia i odgałezienia. Mam nadzieje że będzie widać na foto, bo raz że sprzęt ch***wy to i operator...

Dziś takie ogólne zdjęcia, nie robiłem po kolei i nie chce mi się dochodzić co jest które.









Pod Bruca ciężko się dostać to olałem. Wydaję mi się że fim na Amnesi wyszedł całkiem dobrze, 6 szczytów plus główny który puszczam wolno, Bulki i Bruce też coś takiego. Ten ostatni to wogóle sałata. Ręki się wsadzić nie da.

Amnesia Lemon...........................................................................Bruce Banner

Bulk#1......................................................................................Bulk#2


Jakoś to idzie. Poczekam aż już wyjdą włochy i chciałbym coś liści podgolić bo za gęsto się robi. Znalazł by się ktoś tak dobry i pomógł ogarnąć jak to najlepiej zrobić? Lepiej najpierw podgolić doły do 2 piętra (i jak to liczyć na leżącej roślinie, każde piętro równo czy im bliżej szczytu to przeliczać jakoś), czy najpierw zdjąć troche liści z góry potem dół?

Następna rzecz to jak ostudzić zapał tej Amnesi? Rośnie najszybciej, szczyty które idą szybciej do góry walę na glebę ale miejsca już nie ma. Zacząć ją łamać? Podgolić?
 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
Ladnie rosna, mialem amnesie lemon i spora urosla jesli cie to pocieszy :crazy:
Jak juz rosliny sie wyciagaja przy indukcji to podcinam 1-2 pietra. Nie ktorym i 3 to zalezy co mi tam w nozyczki wjedzie. Chcesz odslonic, wycinaj najwieksze wiatraki. Najstarsze i w najgorszej kondycji liscie tez. Poczytaj sobie o defoliacji.
 

pumpernickel

Well-known member
Rejestracja
Gru 27, 2019
Postów
153
Buchów
2
Oby plon był adekwatny do rozmiaru :D ale powoli zaczyna się zachowywać jakby sama byla w namiocie. Odliczając miejsce na sprzęty zostaję 90 cm, także średnio
Przeczytałem 3 razy artykuł z haszpedii i trochę po fr kolegów poptrzylem i dalej jestem zielony. Przy następnym grow trochę poeksperymentuje, pierwsze wolę bez ekscesów.
 

pumpernickel

Well-known member
Rejestracja
Gru 27, 2019
Postów
153
Buchów
2
Dzień 37/16 flo

:dancee::dancee::dancee: Kolejna porcja chujowych zdjęć. Jak pstrykam to wszystko ładnie wygląda, jak przeglądam to nie ma co wrzucić :jprd::jprd:

Ostatnio zawitały u mnie lekkie mrozy więc temp. w boxie troche spadła, dzień 20-24, noc koło 18 st. Problem jest z wilgotnością, nie spada poniżej 50%, głównie 60-65% nawet jak odpale wyciąg na max (~220m3/h). W pomieszczeniu mam koło 50%. Chyba bede musiał pomyśleć nad jakimś małym osuszaczem.

Obniżyłem lampę, do***ałem mocy(wcześniej koło 80cm i 120w, teraz 60cm i 150w) i dałem mały komputerowy pod spodem żeby trochę ciepła w dół rozprowadzał.

Myślę żeby pod koniec tygodnia odpalić autopot, na razie dalej włączam tylko żeby podlać.

Wszystkie dziewczyny wypuściły ładnie włochy (czego pewnie nie będzie widać na zdjęciach) poza Bulkiem #1.
Najwięcej Bruce, potem Amnesia , na koniec Bulk#2.

W tamtym tygodniu podgoliłem delikatnie doły, głównie z odrostów niedorostów. Dodatkowo Amnesia przeszła 3 razy łamanie(nieudolne). ***ana sobie nic z tego nie robi. Po 2 godzinach już potrafi się wyprostować, normalnie jak wąż się wije suka.

To tyle, czas na kaleczne zdjęcia.


Bulk#1





Bulk#2





Bruce Banner





Amnesia Lemon




Amnesia Lemon..........................................................Bulk#2




Bruce Banner..............................................................Bulk#1





Mała aktualizacja. Odbyła się zapowiadana wcześniej wymiana licznika. Stety niestety na razie tylko głównego od całego budynku wraz z zasilaniem. Ponad 6h nie było prądu, z czego dziewczyny miały 4h dłużej noc. Mam nadzieję że bez negatywnych konsekwencji. Ponadto w pokoju konkretnie smierdziało i na szczęście tylko tam. Teraz czekać aż na kwadracie będą wymieniac.
 
Ostatnia edycja:

pumpernickel

Well-known member
Rejestracja
Gru 27, 2019
Postów
153
Buchów
2
Dzień 47/26 flo

:snoop: Siema wszystkim. Jak do tej pory wszystko idzie w dobrym kierunku :harvest::harvest:

W końcu Bruce się chyba obudził bo zaczął doganiać inne, Amnesia za to trochę się uspokoiła i przez moje nieudolne łamania wygląda jak pokraka. Poszło parę liści, jakieś małe odrosty. Boję się mocniej nożyczkami w nie wjechać, jeszcze co z***ie.

Odpaliłem ostatnio Autopot na dłużej, najpierw sama noc, 2-3 dni przerwy, noc-dzień, znów chwila przerwy i ze 4 dni temu jak odpaliłem na 2,5 dnia gdzieś to wczoraj zaobserwowałem lekko popalone końcówki, dziś jak robiłem zdjęcia to już tego tak nie widać aczkolwiek są żółte końcówki, wczoraj były też ząbki. Z tego co patrzyłem to może być przenawożenie w co wątpię bo nic nie dawałem, jedynie po jednym biotabsie na początku albo przelanie.

Ostatnio też dostały solidny oprysk z soli epsom i dopiero później zobaczyłem że jest do kąpieli ale jedyny składnik to sól epsom więc chyba nic im nie będzie.

Bulk#1







Bulk#2






Bruce Banner






Amnesia Lemon (ta to nie ma łatwego życia, nie mam dla niej litości)








Amnesia Lemon...........................................................Bulk#2



Bruce Banner..............................................................Bulk#1







Powie ktoś od czego to może być? Chodzi mi o same końcówki, wszelkie rany na liściach to moja sprawka :p







Dodam że wystąpiło to na każdej bez wyjątku.
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,252
Rozwiązań
1
Buchów
16,050
Odznaki
4
Ostatnio też dostały solidny oprysk z soli epsom i dopiero później zobaczyłem że jest do kąpieli ale jedyny składnik to sól epsom więc chyba nic im nie będzie.

Nic nie będzie. Siarczan magnezu, pot. sól gorzka (epsom)... nazw wiele i do kąpieli, cudów wianków ale cały czas chodzi o MgSO4 :)

Może delikutaśne przenawożenie ale w ogóle nie przejmowałbym się tym. BioTabsy mają sporo azotu, a zresztą na pierwszych fotkach widać, że rośliny są ciemne.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół