nasiona marihuany

pierwszy box i zima za pasem

Wyszukiwarka Forumowa:

newbie9

New member
Rejestracja
Gru 17, 2019
Postów
3
Buchów
0
Witam, jestem nowy na forum. Naszło mnie na złożenie growboxa niestety nie mogę go trzymać w domu a nadchodzi zima. Box ma wymiary zew: 34x58 a wysokość 104. Za oswietlenie posłuży hps 100, wentylacja wlot pasywny na dole boxa , wylot wiatrak komputera 12cm na gorze, dam jeszcze jakiś wiatrak mieszający ale narazie nie mam pomysłu jaki :) calość wyłozona kocem ratunkowym aby zmniejszyć strate temperatury, na koc nakleje mylar. Na drzwiach od boxa dam uszczelkę taka naklejana. W boxie chcę trzymać 2 automaty, wiem ze one mogą miec swiatło 24h ale wolał bym świecic 20/4, z momętem wyłączenia sie lampy chce tez wyłączac wentylator wyciągajacy aby dłużej utrzymywala sie temperatuta. Z racji tego ze idzie zima trzeba go jakoś dogrzać. Mam stara szafe wieksza od boxa, co jak bym szczelnie ocieplił tą szafe styropianem w środku i do niej wsadził boxa? Oczywiście wylot powietrza poza wieksza szafę przy pomcy jakiejś rury. Po ociepleniu szafy w środku zostaje 45x72x170 wiec nie zostaje tam duzo wolnego miejsca na boki. Da to rade?

---------- Post Zaktualizowany 23:32 ---------- Data pierwszego postu 19:27 ----------

QUOTE=newbie9;1793363]Witam, jestem nowy na forum. Naszło mnie na złożenie growboxa niestety nie mogę go trzymać w domu a nadchodzi zima. Box ma wymiary zew: 34x58 a wysokość 104. Za oswietlenie posłuży hps 100, wentylacja wlot pasywny na dole boxa , wylot wiatrak komputera 12cm na gorze, dam jeszcze jakiś wiatrak mieszający ale narazie nie mam pomysłu jaki :) calość wyłozona kocem ratunkowym aby zmniejszyć strate temperatury, na koc nakleje mylar. Na drzwiach od boxa dam uszczelkę taka naklejana. W boxie chcę trzymać 2 automaty, wiem ze one mogą miec swiatło 24h ale wolał bym świecic 20/4, z momętem wyłączenia sie lampy chce tez wyłączac wentylator wyciągajacy aby dłużej utrzymywala sie temperatura. Z racji tego ze idzie zima trzeba go jakoś dograć a box będzie stał w drewnianym pomieszczeniu gdzie temperatura jest wyższa od zewnętrznej o 2-3 stopnie. Mam stara szafe wieksza od boxa, co jak bym szczelnie ocieplił tą szafe styropianem w środku i do niej wsadził boxa? Oczywiście wylot powietrza poza wieksza szafę przy pomcy jakiejś rury. Po ociepleniu szafy w środku zostaje 45x72x170 wiec nie zostaje tam duzo wolnego miejsca na boki.
1. Czy wentylacja przez te kilka godzin może działac grawitacyjnie? Nie będzie to miało złego wpływu na planty?
2.Duża szafę chciałem wykorzystać jako ala bufor aby mały box miał cieplejsze powietrze ma to wogole sens?
3. Czy w dużej ocieplonej szafie robić pasywny wlot powietrza? Czy moze jak zrobię ten wlot to te całe ocieplanie na marne?
4. Może do małego boxa dać jakieś kamienie żeby stopniowo oddawał temperaturę w nocy?
5. Czy może cała akcja z tą duża szafa to strata czasu i lepiej ocieplic samego boxa? [/QUOTE]
 

newbie9

New member
Rejestracja
Gru 17, 2019
Postów
3
Buchów
0
projekt.png
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół