nasiona marihuany

Durban-Thai x C99

Wyszukiwarka Forumowa:

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
Ahoj załogo!!!

Trochu mnie nie było ale wracamy do gry.
W skrócie...
Świecimy HPS, na początek jest 100W, pózniej powieszę 250W.
W podłodze mamy w okolicach 80x50cm więc jest jakieś 0,4 m2.
System to hempy buckets i do znudzenia lucas formula na GHE.
Pestki to Durban-Thai x C99 od braci Grimm.
Panie mają 20-kilka dni i są topnięte. Na dniach lecą pod v-siatkę.
Planuje povegować je trochę bo siata ma mały kąt więc miejsca będzie sporo.

 
Ostatnia edycja:

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,997
Buchów
20,013
Zawsze się czailem na ten cross, ciekawe co Ci tam porośnie. Powodzenia! ;)
 

Zacier

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Sie 1, 2010
Postów
5,547
Rozwiązań
2
Buchów
15,671
Eligancko, no trochę Cię nie było :tiphat: :) Zawsze podobało mi się te twoje V.
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,090
Buchów
4,305
Odznaki
2
Fajnie że działasz.Dawaj z tymi wiadrami...
 

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
Dzień 1 12/12

Troche czasu się z paniami nie widziałem. Zostawiłem je pod dobrą opieką ale i tak miałem sporo pracy przy zakładaniu siatki i układaniu pod nią roślin. Widać że idealnego rozłożenia na powierzchni nie ma i są miejscami dziury w poszyciu. Będę się starał to jakoś naprawić przy indukcji. Roślina w środku zdaje się mieć mniejsze internody i dlatego tam wylądowała, zobaczymy czy zda to egzamin.
Od dziś lecę 12/12. Zmieniłem żarówkę i ją opuściłem, przełączyłem balast na 175W.
Dziś dostały też pożywkę na flo 2/4ml micro/bloom na litr plus sól epsom na oko. Do tej pory leciały 2/2 micro/bloom.







 

BOOM

Stary ale jary
Weteran
Rejestracja
Gru 11, 2012
Postów
1,697
Buchów
466
Odznaki
4
Jak tam Izaku rozwiązujesz problem z wylewaniem "wycieku" z donic do tej skrzynki, czy może zostawiasz i się tym nie przejmujesz- pewnie coś tam wyparuje, ale czy wszystko?
 

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
BOOM w związku z tym że to hempy to zawsze staram się żeby ten przelew był do 20%. Dlatego zmontowałem takie cuś...



Przy takiej ilości płynu to ważne żeby się tego pozbyć. Na tym etapie to może i było by ok jak by sobie to parowało ale w późniejszym okresie i z siatką pełną topów to proszenie się o pleche.

Dla przykładu teraz wlewam w nie 4l pożywki co daje przelew do 800ml, czasem więcej, czasem mniej. Jest to jednak sporo. Opróżniam ten pojemnik co 3-4 podlania więc tragedii nie ma.
Dodatkowo mogę mierzyć odczyn przelewu co daje mi większe pojęcie o faktycznym stanie podłoża i pozwala na dostosowanie PH przy kolejnym podaniu pożywki. Leje kranówkę która mimo ustawienia na 5,8 leci w górę. Więc żeby przelew był 5,8 to wlew ustawiam zazwyczaj na 5,5-5,6 ale to i tak lata w ciągu całego cyklu i zależy chyba od tego co rośliny ciągną w danym momencie najbardziej.
 
Ostatnia edycja:

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
Kozacko to wyglada, mega schludnie. Ciekawe jak bedzie wygladac kwitnienie, kibicuje !
 

Eustachy

Trawą Palę Stresy
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2015
Postów
1,963
Buchów
969
Odznaki
3
[MENTION=41540]Izak[/MENTION] czy mógłbyś swoim zdaniem opisać, jakie twoim zdaniem są różnice między ziemią a hempami i innymi znanymi podłożami/systemami? Co ma plusy i minusy względem siebie, co wyróżnia hempy?

Twoim zdaniem hempy nadają się na komercyjne grow? (tak wiem, google i te sprawy, wszystko znajdę - ale jestem ciekawy jak ktoś kto jest tu w ścisłym top potrafi ocenić hempy)
 

J0Di

Well-known member
Rejestracja
Paź 19, 2019
Postów
242
Buchów
349
Odznaki
3
Kurde, jednak co inżynier to inżynier XD
 

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
Eustachy... hempy buckets to właściwie hydro... tyle że bez pompek, rurek i innych gadżetów które się lubią zepsuć. Ja wybrałem ten system bo jest prosty, jak muszę to mogę to zostawić na kilka dni bez opieki. W skrajnych przypadkach, jak wiedziałem że nie będzie się miał kto nimi zająć przez dłuższy czas, zdarzało mi się zatykać dziury w wiadrach i zalewać świeżą pożywką. Jak już są ładne, duże, rozpędzone krzaki to piły wszystko grzecznie, czekały aż wrócę i nie narzekały. Nie polecam oczywiście takich zabiegów na dłuższą metę.
Kiedyś leciałem w ziemi i też mi się podobało. W sumie jak masz ogarnięty w miarę cały cykl to nie ważne w czym uprawiasz.
Ja wybrałem hempy bo mam większą kontrolę nad podłożem niż w ziemi i mniej ***ania z aparaturą jak w klasycznym hydro no i mogę to zostawić na parę dni, czego nie mógł bym zrobić lecąc normalnie w coco.
W ziemi masz prosto bo właściwie lejesz przez większość czasu wodę i patrzysz jak rośnie. Z tym że jak trafisz jakieś chu**we podłoże albo z robactwem to właściwie lepiej zaczynać od nowa... Rzadko się zdarza ale jednak.

Twoim zdaniem hempy nadają się na komercyjne grow?

Jasne że się nadaję... jak każde hydro ;) ale żeby się je**ć z dużą ilością roślin i codziennym ich podlewaniem w hempy to trza być albo pasjonatem albo zdrowo ***niętym ;)
Wszystko zależy co kto ma opanowane i z czym się polubił. Niektórzy jadą duże komercyjne growy w ziemi, inni mają w pełni zautomatyzowane hydro.



.... z nowości to żarówka mi ***ła. Nówka sztuka. Nawet doby nie popracowała.
 
Ostatnia edycja:

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
903
Buchów
714
Odznaki
6
Hempy za***ista sprawa, takjakpisze przedmówca wygody dużo, wlewasz wodę od góry tak żeby poleciał wypływ i badasz jego parametry po czym wiesz co się dzieje. Teraz lecę w easy2grow i są pro lemy bo nie wiem jak jest z pH i EC, a tak to badałem z wypływu. Ustalasz tylko wielkość donicy w stosunku do tego co ile dni będziesz podlewał, oczywiśvie w granicach rozsądku
 

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
dzień 10

Szybki Upik...
Mam wrażenie że mam 3 różne strainy. Lewa strona, jak zwykle, leci najlepiej. Dobry strecz, ładnie reaguje na trening, fajnie wypełniła siate i cały czas zwiększam ilość pożywki bo wszystko grzecznie pije skubana. Środek w tyle cały czas i pije najmniej. Na prawo krzak nie wypełnił siaty tak fajnie jak po drugiej stronie ale ładnie pije i w miarę podobny do lepszej siory.
Generalnie spodziewałem się po tym krosie o wiele większego streczu i tera się zastanawiam czy nie przełączyłem za wcześnie... nie wiem do końca bo nie miałem takiego kąta siatki i nie jestem w stanie przewidzieć jak to się wyciągnie końcowo.
Poczekamy zobaczymy.

... a i z pod siatki musiałem wyciąć sporo liści. Nie lubię tego robić, szczególnie na tym etapie, wole jak samo wszystko opada ale był tam taki gąszcz i bałagan że blokowało to szczyty przed dostępem do poszycia.









 
Ostatnia edycja:

BOOM

Stary ale jary
Weteran
Rejestracja
Gru 11, 2012
Postów
1,697
Buchów
466
Odznaki
4
Gdybym tylko nie był tak leniwy to z chęcią bym się pobawił w scroga, ale trochę roboty przy tym jest.
Kiedyś miałem pseudo scroga, ale po przerastało mi siatkę i tyle.
Chyba nie długo nie długo przełączasz co Izak ?
Czymś mocujesz gałązki do siatki czy tylko przeplatasz ?
 

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
Gdybym tylko nie był tak leniwy to z chęcią bym się pobawił w scroga, ale trochę roboty przy tym jest.

BOOM z siatką jest mniejsza lub porównywalna ilość pracy co z ostrym LST które teraz stosujesz. Poza tym tak na prawdę roboty przy tym jest tylko ze 2-3 tygodnie. Jak już jest krzak osadzony i rozłożony to tylko pilnujesz żeby w miarę równo topy wystawały.

Czymś mocujesz gałązki do siatki czy tylko przeplatasz ?

Tylko przeplatam.


Chyba nie długo nie długo przełączasz co Izak ?

One przełączone są od 2 stycznia ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół