nasiona marihuany

SPOR - Psilocybe Cubensis Z-Strain

Wyszukiwarka Forumowa:

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,079
Buchów
5,502
Odznaki
3
[MENTION=67436]Waran z Komody[/MENTION]

Sterylizowałem jakieś 12min. Dwa pozostałe są całe mętne. Pokrywki poluzowane. Dzięki ;)


EDIT:

Dzisiaj zrobiłem dwie pompki z zarodnikami b+ które dał mi Fineasz. ;)

 
Ostatnia edycja:

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,137
Buchów
3,657
Odznaki
3
Siemasz... też sterylizuje w okolicach 15 min. wiec czas ok raczej miód jakiś kiepski... możesz pomyśleć o odciskach B+ :tiphat:
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,079
Buchów
5,502
Odznaki
3
Siemasz... też sterylizuje w okolicach 15 min. wiec czas ok raczej miód jakiś kiepski... możesz pomyśleć o odciskach B+ :tiphat:

Jutro zrobię meduze jeszcze raz, tym razem na innym miodzie. Jak się uda na pewno zrobię odciski. ;)
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,079
Buchów
5,502
Odznaki
3
Dzisiaj zaszczepiłem 3 słoiki z miodem, oraz 3 ciastka zarodnikami B+. :p
Odkręcić lekko słoiki z miodem ? Ciastka sterylizowałem dwa razy, bo gdy spuszczałem parę z szybkowaru cisnienie zerwało mi folie alu ze szklanek. Mam nadzieje, że przez to nie odparowało zbyt dużo wody i kolonizacja przebiegnie pomyślnie. ;)

 

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,137
Buchów
3,657
Odznaki
3
Siemasz... Tak, tak luźno pokrywki i ze 3 warstwy alu. na to... Powodzonka... :tiphat:

Ps.

... Mam nadzieje, że przez to nie odparowało zbyt dużo wody i kolonizacja przebiegnie pomyślnie. ;)[/url]

... spoko, po pełnej kolonizacji ciacha... przed wstawieniem do mykarium możesz namoczyć ciacho na 12h, a uzupełnisz braki... :tiphat:

[MENTION=85321]spor[/MENTION] Ps.2 :freak:

... jakoś tak kiepsko to wyżej napisałem jednak... więc uzupełnię... z kolonizacją powinno być ok... problem mógłby pojawić się przy owocowaniu pierwszego rzutu... tam by mogło braknąć.
I jeszcze parę słów o ciśnieniu co zerwało folię... ciśnienie wytwarza się gdy naczynie szczelnie zamkniemy... dlatego zostawiamy poluzowane pokrywki w przypadku słoików... widocznie postarałeś się z tymi gumkami.
Podczas kolonizacji też musi być jakaś przestrzeń do wymiany gazowej...
 
Ostatnia edycja:

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,079
Buchów
5,502
Odznaki
3
Tym razem miód się udał! Powstała meduza i mamy klęskę urodzaju. Ile taka meduza może stać ? Trzymać ją w lodówce ?
Kolonizacja ciastek również przebiega pomyślnie. Mam w planie dorobić jeszcze dwa lub trzy ciastka. :p





 

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,137
Buchów
3,657
Odznaki
3
Siemasz... :tiphat:
... piękna sprawa... zacna meduza...
Meduza przetrwa tak długo jak starczy jej miodku... osobiście nie przekraczam 2 miechów... ale zawsze możesz nabrać w pompkę i zaszczepić nowy roztwór...
W kwestii dalszego przechowywania... najlepiej przy nabieraniu 1 pompki nabrać już resztę (zależnie od potrzeb) i tak przechowywać w lodówce... w zaciemnieniu... :tiphat:
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,079
Buchów
5,502
Odznaki
3
Siema, możliwe żeby B+ kolonizowały mi ciastka ponad miesiąc ? :/






Tutaj żyto zaszczepione kulturą z B+





Na dniach zaszczepie kolejne 6 słoików kulturą z A+ od Warana.
 
Ostatnia edycja:

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,137
Buchów
3,657
Odznaki
3
Siemasz... może być różnie z tym czasem kolonizacji... czasem warunki... proporcje substratu... lub jego wilgotność.
Ciacho mogło też lekko poprzyklejać się do ścianek...
Na zdjęciach wyglada ok... pozdro :tiphat:
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,079
Buchów
5,502
Odznaki
3
Elo, pie****one ciastka nadal wydają się nie do końca skolonizowane. Zaczyna mnie to wk***iać, mistrzu [MENTION=67436]Waran z Komody[/MENTION] co radzisz ? Czekać ? Moczyć ?

Słoiki z żytem zaszczepione B+ mają się dobrze, myślę, że na dniach 3-4 z nich w pełni zarosną. Teraz pytanie z czego zrobić okrywę ? Mam problem z dostaniem torfu. :p Mam jedynie wermikulik i dolomit, wystarczy ?


Dzisiaj zaszczepiłem 3 kolejny słoiki meduzą z A++.

Tak to wygląda:





B+







A+



 

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,137
Buchów
3,657
Odznaki
3
Siemasz... 1 ciacho wyglada trochę mokro... taka woda skroplona na ściankach na tym etapie kolonizacji może oznaczać zbyt dużą temperaturę... trzeba uwzględnić fakt że sama grzybnia wydziela ciepło... więc np u mnie w pudle jest 28 ale na termoregulatorze ustawione 26...
Co do okrywy... masz kokos (jeżeli tak to:10/5/1... koko/werm/dolomit)
Sam werm trochę słabo...
Jeszcze nigdy nie wysyłałem torfu pocztą... ale możemy spróbować :grz:

Ps. Żyto wygląda elegancko... jak wygląda dno 2 ciacha ?
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,079
Buchów
5,502
Odznaki
3
Siemasz... 1 ciacho wyglada trochę mokro... taka woda skroplona na ściankach na tym etapie kolonizacji może oznaczać zbyt dużą temperaturę... trzeba uwzględnić fakt że sama grzybnia wydziela ciepło... więc np u mnie w pudle jest 28 ale na termoregulatorze ustawione 26...
Co do okrywy... masz kokos (jeżeli tak to:10/5/1... koko/werm/dolomit)
Sam werm trochę słabo...
Jeszcze nigdy nie wysyłałem torfu pocztą... ale możemy spróbować :grz:

Ps. Żyto wygląda elegancko... jak wygląda dno 2 ciacha ?

Zobaczymy co będzie dalej, najwyżej wy***ie te ciastka. ;) Kupie już te 80l torfu, spokojnie. ;)

Dno ? Miejscami trochę się przykleja, ale staram się mieszać i odpada.
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,079
Buchów
5,502
Odznaki
3
Elo, zrobiłem 4 tacki z B+. Jeden słoik musiałem wyj***ć, bo pojawiła się pleśń, także został jeszcze jeden.

Będę musiał ogarnąć jeszcze jeden lub dwa boxy, bo kolonizacja żyta z A++ również dobiega końca. :D



Tacki zostały schowane do przerośnięcia.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół