nasiona marihuany

SPOR - Psilocybe Cubensis Z-Strain

Wyszukiwarka Forumowa:

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,078
Buchów
5,500
Odznaki
3
Witam w moim pierwszym grzybowym grow. :D Wielki dzięki za odcisk [MENTION=75024]delavega[/MENTION]

Wczoraj przygotowałem strzykawkę z zarodnikami we wcześniej zrobionym gloveboxie.
Udało mi się dzisiaj zaszczepić 4 ciastka, które pozostały w boxie, następnie wsadziłem wszystko do kartonu i zostawiłem w ciepłym miejscu. Mam nadzieję, że niczego nie z***ałem i kolonizacja się uda. ;)







Ciastka były sterylizowane przez 45 min.




Teraz pozostaje tylko czekać. :p





pozdro!
 

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,285
Odznaki
3
Za***iśćie :)
Będę zaglądać bo ni huhu nie wiem jak się to robi a chciałbym wiedzieć :) just for fun :)
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,078
Buchów
5,500
Odznaki
3
Za***iśćie :)
Będę zaglądać bo ni huhu nie wiem jak się to robi a chciałbym wiedzieć :) just for fun :)

Też robię to dla tu funu. Dzisiaj spotkała mnie miła niespodzianka, zaczęła się kolonizacja. Jutro postaram się zrobić upa.
 

.Organic

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 29, 2007
Postów
873
Buchów
2
Za***iście fajna sprawa. Zdarzyło mi się trzy razy, wiele lat temu zjeść naturalne grzybki z łąki i było fajnie. Od dawna myślę nad grzybkami NL ( nie wiem jak to inaczej nazwać ), ale moja Pani ukręciłaby mi oba łby za coś takiego <palacz> Powodzenia. Będę zaglądał na pewno nie raz.
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,078
Buchów
5,500
Odznaki
3
Yooo, dziś mija dokładnie tydzień od momentu zaszczepienia ciastek. :p
Wczoraj jak już pisałem miło mnie zaskoczyły, bo byłem niemal pewien, że coś z***ałem i w ogóle nie ruszą, a tu proszę. :D
Tylko w jednej ze szklanek przebiega to wolniej, pewnie dlatego że szczepiłem te ciastko jako ostatnie i było już dość mało zarodników.


[MENTION=7961].Organic[/MENTION] jak uda mi się zrobić printy to się z Tobą podzielę i sobie wypróbujesz. ;)

Patrzcie:







 
U

Usunięty 11382

Guest
Ładnie idzie, nie myślałeś żeby zaszczepić więcej ciastek od razu ? Ja zawsze min 8 - 10 słoików szczepie, tak w razie wuja, co prawda zawsze jade na monotubie. Zasiadam w pierwszym rzędzie i życze powodzonka ! :D
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,078
Buchów
5,500
Odznaki
3
Ładnie idzie, nie myślałeś żeby zaszczepić więcej ciastek od razu ? Ja zawsze min 8 - 10 słoików szczepie, tak w razie wuja, co prawda zawsze jade na monotubie. Zasiadam w pierwszym rzędzie i życze powodzonka ! :D

Był taki plan, ale miałem dość mało zarodników. Wiem, mogłem zrobić kulturę na miodzie. :p Jestem trochę w gorącej wodzie kąpany i zrobiłem jak zrobiłem. ;) Dzięki!
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,078
Buchów
5,500
Odznaki
3
Elo, po ponad 3 tygodniach wsadziłem do boxa dwa skolonizowane ciastka, kolejne dwa myślę że wrzucę za 2-3 dni.

W boxie zrobiłem dziury przy pomocy lutownicy, nie polecam wiertarki, pękła mi jedna ścianka pod wpływem nacisku. :D
Dziury zatkałem watą. :p Wermikulit zlałem trochę wodą. Na koniec spryskałem wszystko delikatnie wodą.







Do następnego.
 

Phnom

#support
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2012
Postów
1,162
Buchów
1,682
Odznaki
3
Smacznie to wygląda i schludnie to zrobiłeś. Sam o takim grzybie myślałem ale na tą chwile mnie to przerasta jeszcze :freak: Powodzenia no i smacznego za niedługo <peace>
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,078
Buchów
5,500
Odznaki
3
Smacznie to wygląda i schludnie to zrobiłeś. Sam o takim grzybie myślałem ale na tą chwile mnie to przerasta jeszcze :freak: Powodzenia no i smacznego za niedługo <peace>

Czy ja wiem, ten wermikulit na folii alu mogłem zebrać, ale luta jest trochę i nie chcę tego ruszać. heeeeeeeee

EDIT:

Mała aktualizacja. Wszystkie ciastka w boxie!

 
Ostatnia edycja:

tomekk

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 30, 2011
Postów
944
Buchów
1,258
Odznaki
3
to teraz czekać alienów xD
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,078
Buchów
5,500
Odznaki
3
Jest pierwszy kosmita, ale wcale się nie cieszę, martwią mnie ciemne plamy na wszystkich ciastkach.
Wyczytałem, że może być to zwyczajny siniak, ale wcale nie musi nie dotykałem ciastek, mogłem jedynie prysnąć je wodą.

Cały czas obserwuje sytuacje i w razie w wypie****e wszystko.





Ktoś ma pomysły co to może być ?
 

DarkExpress

Głupich nie sieją, sami wschodzą.
Rejestracja
Sty 17, 2020
Postów
142
Buchów
101
Hihi ale ci śmieszne coś rośnie. Powodzenia :)
 
U

Usunięty 11382

Guest
Obeserwuj i czekaj, jeśli wychodzą piny i beda sie normalnie rozwijać, to nie masz sie czym martwić i tak jak mówisz jest to po prostu siniak, u mnie z reguły po pierwszym rzucie wychodziły od wyrywania, ale wiadomo, że każdy przypadek inaczej, trzymam kciuki i powodzonka :D
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół