nasiona marihuany

Rozterki Świeżaka

Wyszukiwarka Forumowa:

Artex

Well-known member
Rejestracja
Wrz 17, 2016
Postów
92
Buchów
1
Hey
Jestem w trakcie swojej drugiej growerskiej przygody, pierwszej na automatach, po pierwszej uprawie była przebudowa wentylacji, uzyskałem dobrą kontrolę nad warunkami bytowymi dla dziewczynek i głośność też jest jak dla mnie ok, teraz najsłabszym punktem zestawu jest światło, i tu pytanie do Was, jakie światło tam wsadzić w tej chwili światło 10X żyrandol led 1521lm+ kilka kolorowych niby growerskich żarówek.
Domek Lighthouse 70X50X90 niestety więcej niż 90 wysokości nie mogę mieć
wentyl dwu biegowy 220m3-280m3 w tej chwili na 1 skręcone na regulatorze temp 26-28 wilgotność 40%-52%
HPS 150+ cooltube
przy tej opcji zachęcająca jest cena zestawów, natomiast martwi mnie czy moja wentylacja to uciągnie no i znowu będzie hałas :(
Panel DIY COB
koszta eksploatacji i możliwość regulacji mocy na plus, ale oglądając FR na clu48 oraz clu58 widzę że u Kolegów dość wysoko to musi wisieć nad plantami
Diody monochromatyczne
mogą nisko wisieć ale nie wiem jak tam z wydajnością, no i roboty dużo
Proszę doświadczonych Userów o jakieś sugestie bo totalnie zakręcony jestem i nie wiem co robić najchętniej jednak chciałbym DIY COB
Pozdrowionka


 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
z monochromatycznymi tyle roboty co z cobami - trzeba polutowac wszystko że sobą, wydajność chyba w porządku, chłopacy lecą na Marsach i rosnie, ale te też trzeba trzymać w odpowiedniej odległości. Myślę że Quantum Board byłoby idealnym rozwiązaniem. pytanie jaki masz budżet?
 

Artex

Well-known member
Rejestracja
Wrz 17, 2016
Postów
92
Buchów
1
Hmm Quantum Board mówisz??? okolice 100$ to nie jest źle ,tylko muszę się do edukować, z wykresów widm, PAR, CRI itd. co by znowu badziewia jakiegoś nie łyknąć. ale sugestia cenna
Pozdr.
 

Artex

Well-known member
Rejestracja
Wrz 17, 2016
Postów
92
Buchów
1
Dzięki Panowie za sugestie temat ciekawy z tymi panelami tylko chinole tyle tego naprodukowali że w głowie się kręci, rozumiem że tak jak w przypadku chwalonego u nas na forum Marsa wszystkie te urządzenia mają realny pobór mocy na poziomie 50% deklarowanego. więc ja to jakie 300W musiałbym szukać
 

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
Ja tam mam Reflektor Mars Hydro 48 w budzie 60x40x120 i jest giocior. U ciebie by się przydał większy raczej, nie pokryje całości :/ Mars Hydro 98 może by był dobry do ciebie? Trochę po kosztach by pojechało, ale napewno na dłużej byś miał :D
 

Artex

Well-known member
Rejestracja
Wrz 17, 2016
Postów
92
Buchów
1
Hey
Zainspirowany Waszymi sugestiami, znalazłem coś takiego i myślę że dla mnie to będzie ok



sklep oferuje również podłoża na 20 diodek, jak również diody UV i mogą poskładać w dowolnej konfiguracji i dobiorą zasilacz
podłoże ma wymiary 15cmX10cm , myślę o dwóch może trzech takich podłożach na 20 diodek na każdym 16X hyper red 660nm 3Watt oraz 4X Royal blue 440nm 3Watt, do tego 3 radiatory i gotowe.
Jak oceniacie taką koncepcję???
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół