nasiona marihuany

wladekMJ AF/DevilXXL/CreamCandy[DR60/MH/HPS150w] Powrot po 4 latach

Wyszukiwarka Forumowa:

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Wode destylowana uzywa się do płukania elektrody, żeby nie zanieczyscic/wymieszać r-r buforow służących do kalibracji. Przy prawidłowej pracy z nimi oraz właściwym przechowywaniu można używać ich wielokrotnie. Ale to raczej stosuje się w laboratoriach...
 

WladekMJ

Well-known member
Rejestracja
Lut 21, 2015
Postów
467
Buchów
0
[MENTION=35010]Zulisco[/MENTION] mam plyny hcl i kcl do czyszczenia i przechowywania elektrody.
[MENTION=93480]Zielony Grower[/MENTION] jak narazie u mnie kurdupel jakich malo ale mysle ze ruszy powoli sie rozkrecaja malenkie.

dzis zrobilem styro boks bo mialy troche zimno ocieplilem troche styropianem i odpalilem nawilzacz maja 23C i 56% wilgotnosci lampa poszla na 24h
 

Zielony Grower

Well-known member
Rejestracja
Sty 1, 2020
Postów
84
Buchów
0
Mi ten cream candy wyrósł bardzo niski,chyba nawet najniższy krzak mój ale topy w cholere zbite. Jak lubisz mocne indiki to będziesz zadowolony. Ja miałem po tym wręcz zawiechy hehe
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Fajnie że masz, mi chodziło o zwykle płukanie elektrody pomiędzy kalibracjami. :)
 

AngryBeards

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 26, 2013
Postów
508
Buchów
504
Odznaki
1
Zapytaj producenta dlaczego :) Pewnie chodzi o dokładność kalibracji aby potem pomiary były wiarygodne.
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Albo kup sobie bufor do kali racji firmy Hanna, ja mam 7,01. Obciołem górę folii itylko wkładam ten żółty pH metr i kręcę śrubakiem. Po czym zawijam górną krawędź i kitram na później. Oczywiście zawsze jak wkładam do zawsze płukam, jak wyjmuję to tym bardzej<sex> mam nadzieję że też tak robicie :sunny:
 

WladekMJ

Well-known member
Rejestracja
Lut 21, 2015
Postów
467
Buchów
0
UPPPPP



witam

Dzis mamy:
15 dzien Devila
13 dzien Criticala
11 dzien Cream Candy najmniejsze biedactwo

W boxie mialem problemy z temp kolezanki musza lecicec na 24/0 bo temperatura drastycznie spada
box oklejony styropianem daje mi od 20-26 C wiec ok
wilgotnosc 40-60 odpalony nawilzacz
pilnowane juz codziennie
podlane dzis 0.5 l wody z 0.5 ml bio gorow kazda
zostaja same do wtorku mysle ze im wystarczy na 3 dni wczesniejsze podlanie 250 ml starczylo na 2 dni
teraz karzdyspadek temp byl odrazu regulowany odrazu.
noi wczesniejsze podlanie bylo z atazyme


Pare fotek








Na dole Critical


Cream candy



Devil



Devil bez hpsa






Cream candy





Critical





Jeszczepytanie pryskac jak maja 24 h swiatlo ?

Dziekowa za buchy i pozdro
 
Ostatnia edycja:

elektro stas

Well-known member
Rejestracja
Gru 7, 2017
Postów
48
Buchów
0
Widzę że mamy podobny problem z temp i oświetleniem moje szły bez problemu 24/0 a po przesadzeniu i podlaniu naparem z pokrzywy od T.A. popaliły się liście dlatego wyplukalem woda i czekam na efekty na twoim miejscu też bym się wstrzymał z nawozami bo słabo ci idą te pomidorki ..

Ja bym raczej nic nie pryskał tylko pozostawił sprawy naturze przynajmniej ja tak zrobię

I nie jestem pewien bo pierwszy raz bawię się w indoor ale wydaje mi się że masz tego HPS za blisko roślin ja mam dużo wyżej a i tak się nie wyciągają... Może wypowie się ktoś bardziej doswiadczony
 

Gwalbert

#neverendingstory
Weteran
Rejestracja
Lip 23, 2017
Postów
1,712
Buchów
4,451
Odznaki
2
Za szybko z nawozami zacząłeś. Dopiero teraz po drugim tygodniu życia powinny dostać połowę dawki.
No i za wysokie pH wody raczej masz.
 

WladekMJ

Well-known member
Rejestracja
Lut 21, 2015
Postów
467
Buchów
0
Za szybko z nawozami zacząłeś. Dopiero teraz po drugim tygodniu życia powinny dostać połowę dawki.
No i za wysokie pH wody raczej masz.

mierze zawsze przed podlaniem i trzymam sie w przedziale 6-7 chyba zemnie ph metr w wuja wali
do tego jest dolomit w ziemi. Wlasnie te od [MENTION=86901]panpestka.pl[/MENTION] maja taki slaby kolor od kielka nie wiem dlaczego a critikal mocna zielen woda ta sama to samo ph i nawozy.

odpuszcze im teraz nawozyna pare dni zobaczymy

Ja bym raczej nic nie pryskał tylko pozostawił sprawy naturze przynajmniej ja tak zrobię

I nie jestem pewien bo pierwszy raz bawię się w indoor ale wydaje mi się że masz tego HPS za blisko roślin ja mam dużo wyżej a i tak się nie wyciągają... Może wypowie się ktoś bardziej doswiadczony

jak podniose wyzej hps spada mi temp boks jest dosyc wysoki bo 150 cm noi duza powieszchnia do nagrzania. jak bym wiedzial kupil bym 250 :some:
 
Ostatnia edycja:

Gwalbert

#neverendingstory
Weteran
Rejestracja
Lip 23, 2017
Postów
1,712
Buchów
4,451
Odznaki
2
Na weg to lepiej lać 5,5-6,0. Bądź co bądź mniej niż 6,0. <peace>
 

Zielony Grower

Well-known member
Rejestracja
Sty 1, 2020
Postów
84
Buchów
0
Mi sie też wydaje że 7 to za dużo,jak masz ziemię z mieszanką dolomitu to roboty Ci to raczej nie zrobi bo też na takich ziemiach miewałem problemy z ph. Żeby Ci dolomit robotę zrobił to byś musiał raczej wysypać grubszą warstwę żeby typowo przez niego woda przepływała. Są nawozy co regulują ph,ja mam np advanced nutrients grow micro bloom i możesz o ph wgl zapomnieć jak się tego używa.
Woda przelana przez filtr brita czy innych firm też daje za***iste ph tylko nie wiem czy nie zabija innych potrzebnych do rośliny składników.
 

WladekMJ

Well-known member
Rejestracja
Lut 21, 2015
Postów
467
Buchów
0
Mi sie też wydaje że 7 to za dużo,jak masz ziemię z mieszanką dolomitu to roboty Ci to raczej nie zrobi bo też na takich ziemiach miewałem problemy z ph. Żeby Ci dolomit robotę zrobił to byś musiał raczej wysypać grubszą warstwę żeby typowo przez niego woda przepływała. Są nawozy co regulują ph,ja mam np advanced nutrients grow micro bloom i możesz o ph wgl zapomnieć jak się tego używa.
Woda przelana przez filtr brita czy innych firm też daje za***iste ph tylko nie wiem czy nie zabija innych potrzebnych do rośliny składników.

dobry patent z tymi nawozami od advanced nutrients nie wiedzialem o nich.

Na weg to lepiej lać 5,5-6,0. Bądź co bądź mniej niż 6,0. <peace>

no wiec bede zbijal teraz w nieduze okolice 6 ph
 

Zielony Grower

Well-known member
Rejestracja
Sty 1, 2020
Postów
84
Buchów
0
Tanim kosztem cytryną to ogarniesz i dość precyzyjnie. Ph down trza mieć cierpliwość i najlepiej rozrabiać w dużej ilości wody. Ph downy są raczej pewnym rozwiązaniem,przy cytrynie obczaj sobie jak długo to ph jest zmienione bo nie wiem czy za jakiś czas się nie dzwignie ale na szybko używałem czasem cytryny. Najlepiej mierzyć to co się z doniczki dołem wylewa ale takich młodych raczej nie możesz przelać. Czemu takie doniczki duże dałeś ? Ja zawsze daje 5.7 i korzeń przy kosie jeszcze nie miał ścisku a miałbyś więcej miejsca na roślinki.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół