nasiona marihuany

Brak bocznych łodyżek

Wyszukiwarka Forumowa:

Matilda

Well-known member
Rejestracja
Kwi 15, 2017
Postów
88
Buchów
93
Witam, mam już za sobą sporo upraw (koło 20) ale czegoś takiego jeszcze nie doświadczyłem i raczej problemów z wegiem nie miałem. Fakt wcześniej większość rosło w innym miejscu zamieszkania i woda inna i warunki też inne ale ostatnie 2 już na nowym jakoś do końca doprowadziłem. Tym razem zabrałem się i kompletna klapa. Nasionka kupiłem w sprawdzonym sklepie jak zawsze na dwa sezony. Pierwsza partia 4-5 szt feminizowanych wcale mi nie wykiełkowała, co też chyba nigdy mi się nie przydarzyło. Druga partia już poszła bez problemu na początku ale po około 2 tyg wszystko stanęło i tak się już buja grubo ponad miesiąc i nie wyrastają boczne łodyżki. Na początku myślałem że złe ph więc skalibrowałem ph metr - po prawie 2 tyg nie polepszyło, następny trop to że woda z kranu którą mam leci przez zmiękczacz więc zmieniłem na zwykłą nie zmiękczoną i kolejne 2 tyg zero poprawy. Tak się zastanawiam może jakieś felerne pestki mi się trafiły. Nawozu jeszcze żadnego nie lałem, ziemia zwykła kwiatowa z perlitem, lampa CFL 125 barwa zimna, temp. około 25st.







 

straszydło

Janusz Nosaczewski
Rejestracja
Lis 16, 2015
Postów
86
Buchów
0
Z pustego to i Salomon nie naleje mordo. Pomyśl czy jeśli masz dziecko i go nie karmisz to czy będzie rosnąć? ja tu na wstępie diagnozuję niedobory fosforu. Dalej widać, że z azotem też mają ciężko niewykluczony brak potasu - słowem niedobrór podstawowych składników. Polej pan to jakim nawozem jak biohumus to forte i nie oszczędzaj to ruszą. Te rośliny są zagłodzone jak w niemieckich kampach. Jak na flaszce nawozu pisze "jedna nakrętka" wlej dwie.
 

DevineTheDude

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 22, 2013
Postów
1,797
Buchów
1,998
Mało światła, to po pierwsze. Po drugie gleba widać że jakaś lipna, pH musi być złe bo na tym etapie lejąc samą wodę o odpowiednim pH i twardości były by o niebo lepsze i zdrowsze.
 

straszydło

Janusz Nosaczewski
Rejestracja
Lis 16, 2015
Postów
86
Buchów
0
Mało światła, to po pierwsze. Po drugie gleba widać że jakaś lipna, pH musi być złe bo na tym etapie lejąc samą wodę o odpowiednim pH i twardości były by o niebo lepsze i zdrowsze.

Faktycznie ciemno ma w tym boksie. No i + to niedożywienie.

Zrób gościu jak mówimy - LST + nie żałuj nawozu + domontuj lampy. W ogóle jaki wymiar tam masz i czemu tak kiepsko?
 

TechnikPasjonat

Well-known member
Rejestracja
Lis 16, 2018
Postów
103
Buchów
5
Tylko z tym nawozem nie poleć w drugą skrajność paląc roślinę.
Daj z umiarem może z połowa zalecanej dawki przez producenta na początek
 

blantapaltera

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 17, 2014
Postów
517
Buchów
199
Teoretycznie na tyle plantów ta cfl na wega powinna śmigać, ale wydaje mi się żę masz za duży metraż na taką ilość lumenów jaką zapewnia ta lampa, bo widzę sporo miejsca koło doniczek. Jaka jest powierzchnia tego pomieszczenia? Nawet jakby było za słabe światło to powinny rosnąć w górę, tymbardziej że wegujesz je już przez miecha, dobrze zrozumiałem?
Nie wiem jak możesz mieć 20 upraw na karku i nie widzieć że brakuje im w zasadzie wszystkiego, lej jakiś nawóz npk z naciskiem na azot bo niedługo będą nie do odratowania.
Nie trafiły się felerne pestki, tylko felerny grower bo wegować planty przez ponad miesiąc czasu, mieć takie patyczki i nie reagować to trzeba być serio mocnym optymistą :D Pomijam fakt, że ziemia chu**wa, nawozów też nie lałeś nie wiedzieć czemu, ogólnie polecam przypomnieć sobie jeszcze raz podstawy podstaw, bo coś tu jednak poszło nie tak. Jakie ma ph woda którą podlewasz? (Nie pytam o wodę prosto z kranu tylko roztwór po regulacji) Głodne są na pewno, pytanie tylko czy nie poblokowały się bo wtedy podlanie nawozem chu*a pomoże :smokee: ja bym przepłukał medium, i zaczął je nawozić - sugerują po takich zabiegach zaczynać od 50 lub nawet 25% dawki, tu jednak nie ma na co czekać i lałbym odrazu 100%.
Kuźwa, 20 upraw a dawno nie widziałem takiej kiszki :D - nie mam zamiaru Cię urazić, po prostu brzmi to jak jakiś film science fiction :D
 

TALIB

افتح العين الثالثة
Rejestracja
Mar 16, 2019
Postów
524
Buchów
1,338
Odznaki
3
Weź przesadź te rośliny do porządnej ziemi, podlej, zmień oświetlenie na takie jak się należy i jeszcze to uratujesz.
 

Matilda

Well-known member
Rejestracja
Kwi 15, 2017
Postów
88
Buchów
93
Dzięki za odpowiedzi, dla mnie to też jest jakiś science fiction, fakt że zajawka już nie ta co kiedyś się siedziało na forum całymi dniami. Zamówiłem już nowe pechy ale będę walczył o nie jeszcze troche.
Mimo tych niedoborów nikogo nie dziwi że boczne łodyżki w ogóle nie wyrosły?
 

TALIB

افتح العين الثالثة
Rejestracja
Mar 16, 2019
Postów
524
Buchów
1,338
Odznaki
3
Mimo tych niedoborów nikogo nie dziwi że boczne łodyżki w ogóle nie wyrosły?

Nie wyrosły, Bo masz jałową ziemię i słabe światło. Jak roślina ma się rozwijać, skoro nie dajesz jej warunków do tego. Zrób jak mówiłem, A odbiją bankowo.
 

GRUZ

Morda
Rejestracja
Gru 4, 2017
Postów
472
Buchów
11
Mi też zdarzyło się kilka razy,

Około 40dni. Nie dość, że cfl to jeszcze zasłonięta przez inne rośliny. Zdjęcie po pierwszym łamaniu, odrosty nieco urosły, drugi raz połamałem konkretnie.

taki zdych urus
 

Matilda

Well-known member
Rejestracja
Kwi 15, 2017
Postów
88
Buchów
93
Witam ponownie, wyszedłem z moimi panienkami na dobrą drogę, okazało się że zbijałem za mocno ph do 6,0 - bo na opakowaniu CANA było info o ph 5,8-6,2 nie wiem czemu. Podniosłem ph roztworu do 6,5-6,8 i panienki ładnie ruszyły:odlot: wyprowadziłem sobie je na weg do końca roku i teraz są z 4-5 tyg na flo. Ładnie idzie ale jednak można dostrzec na niektórych szczytach takie brązowe plamki na liściach. Na jednej wcale , na jednej delikatnie, i na dwóch troszkę więcej.
Podlewam co dwa dni roztworem Cana tera Flores zgodnie z instrukcja i od niedawna PK 13/14 tez CANA.
Może mi ktoś powiedzieć czy to jest przenawożenie czy niedobór ? To są te same rośliny?







A tak wyglada w całości




Pozdro :)
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,600
Buchów
2,366
Odznaki
1
Przelej wodą, odpuść chwilowo nawozy
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,555
Odznaki
11
pewnie za dużo nawozu..dodawaj foty bez hps bo nic nie widać
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
Co drugie podlanie nawozem to masz medium zasolone na maxa
Przelej i sprawdz ph i ec metrem co masz z przelewu ale ec bedzie wywalone w kosmos
A jak nie masz miernków to kilak podlań samoa woda
chwila ty co drugi dzien podlewasz? po co? tak ci szybko ziemia wysycha?
chyba tutaj tez masz problem
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,600
Buchów
2,366
Odznaki
1
Chyba ma małe donice to i często trzeba podlewać :p
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół