nasiona marihuany

Wentylacja inkognito

Wyszukiwarka Forumowa:

pumpernikiel

Banned
Rejestracja
Lis 29, 2019
Postów
29
Buchów
0
Pierwsze grow tuż tuż. Przy testach sprzętu pojawił się problem hałasu jak i wyglądu całej aparatury. A to moje rozwiązanie problemu:



Jedynie co słychać to zasysajace powietrze ale myślę że dodanie małego tłumika przed went załatwi sprawę.
Ogólnie taki zestaw leżący na szafie nie wzbudza podejrzen, ot zwykła walizka. Drugi plus to to że wszystko jest spakowane w całość i w razie przerwy gotowe do użycia plug and play.
 

KajmanNoNWO

Well-known member
Rejestracja
Lip 3, 2012
Postów
414
Buchów
170
Zamontuj i dawaj znać jak to wygląda z hałasem bo też się borykam z takim problemem. Pamiętaj że na flo będziesz miał filtr w zależności gdzie go umieścisz któryś tłumik będziesz raczej musiał zdemontować aby pomieścić wszystko na szafie.
 

pumpernikiel

Banned
Rejestracja
Lis 29, 2019
Postów
29
Buchów
0
Sprzęt jest już od wczoraj zmontowany i chodzi i z racji że to sypialnia pierwsza noc przespana przyzwoicie. Na razie leży bezpośrednio na namiocie(nie starczyło hajsu na szafę) , i jak pisałem jedyne co słychać to zasysane powietrze. Drugi tłumik i filtr spokojnie zmieści się w namiocie(60x60x160), znalazłem na e bay tłumik fi 125/30cm i filtr też tyle ma mniej więcej . Zapomniałem dodać ze do wentylatora(pro fan Tt 125) dorzuciłem potencjometr. Obecnie chodzi na 13 watach ale chciałbym żeby docelowo smigal na 17 ( stąd też drugi tłumik bo w wtedy to już ostro słychać że ciagnie) bo nie wiem czy starczy taki przeplyw a nie mam pojęcia jak to zmierzyć.

---------- Post Zaktualizowany 17:05 ---------- Data pierwszego postu 17:04 ----------

Tzn jak zmierzyć przepływ przykreconego wentylatora.
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
Nic nie kupuj,żadnych tłumików.Najlepszy tłumik za ułamek kwoty-kawał rury z izolacją z wełny.Proste jak szczanie a efekt lepszy niż w kupnych.Estetyk.ę pies drapał.
 

pumpernikiel

Banned
Rejestracja
Lis 29, 2019
Postów
29
Buchów
0
Nic nie kupuj,żadnych tłumików.Najlepszy tłumik za ułamek kwoty-kawał rury z izolacją z wełny.Proste jak szczanie a efekt lepszy niż w kupnych.Estetyk.ę pies drapał.

Zniweluje to dźwięk zasysanego powietrza? Nic innego nie słychać tylko ciegniete powietrze z boksa. Mi nie chodzi o estetykę a żeby tego nie było widać i słychać. Wchodzisz do pokoju i widzisz tylko zwykła sypialnie i nie ma nic co by mogło przykuc uwagę.
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
Wierz mi.Miałem w sypialni szafę wiele lat.
 

pumpernikiel

Banned
Rejestracja
Lis 29, 2019
Postów
29
Buchów
0
Wierz mi.Miałem w sypialni szafę wiele lat.

W takim razie zamawiam. A znasz może jakiś dobry cichy wentylator? Pro fan to gówno straszne, przy maksymalnej mocy w rezonans wpada czy coś takiego i buczy. Dopiero skręcony potencjometrem przestaje wibrowac.
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
Większość chwali sobie TD Silent.Miałem kiedyś.No cóż mam teraz kanałowca z nalepką g-tools ale jest to primaklima 125.Jakieś ostatnich 6 lat jest ze mną.Cały czas.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół