nasiona marihuany

[CFL 125W] 3x White Widow Auto + 1x Speed Bud Auto [Lodówkowa kraina]

Wyszukiwarka Forumowa:

GApcioG

Active member
Rejestracja
Gru 3, 2019
Postów
37
Buchów
0
Siemanko,

Na wstępie chciałem się przywitać i przedstawić najważniejsze informacje.

-Box z lodówy o wymiarach 45x40x80 [cm]
-Oświetlenie CFL 125W marka niezapamiętana
-Pestki to White Widow auto od Black Diamound Seeds oraz Speed Bud od Female seeds
-Nawozy na weg Biohumus .na flo się zobaczy
-Temperatura dzień 32*C / Noc 18*C
-Ziemia zwyczajna do pelargonii ,keramzyt na spodzie.
-Wilgotność niska ,bliżej nie znana. Gdy odbiorę higtrometr zaktualizujemy informacje :)
-Fotoperiod 20/4 ze względu na duże spadki temperatury przy fazie nocy.
-Wiatrak na chwilę obecną jeden wtłaczający ,komputerowy oraz jeden mieszający.
W trakcie fotorelacji będą updaty sprzętowe ,którymi będę się chwałił :D
-Dodatkowo oprysk Asashi SL
-Donice, a właściwie wiadra 5l
Wpakowałem je od razu w docelowe donice aby oszczędzić stresu.


Tutaj bodajże 1 dzień



A tutaj już parę fotek z 5 dnia życia










Upy będę starał się robić co dwa dni. W tym czasie liczę na srogie z***y i małe pochwały ,cobym zapału nie stracił :D

PS
Kiedy mogę robić pierwsze opryski asashi ?
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Dziury w tych wiadrach zrobiles? Jak planujesz rozwiazac sprawe wentylacji? Ziemia wyglada ch***wo, obys sie na niej nie przejechal.
 

GApcioG

Active member
Rejestracja
Gru 3, 2019
Postów
37
Buchów
0
Dziury zrobione ,na dole i po boku. Co do wentylacji planuję na dniach zamontować wentylator kanałowy 100m3/h na wylot i do niego podłączyć filtr węglowy, wtłaczający dodać jeszcze jeden komputerowy i wymienić mieszający na jakiś kompaktowy wentylator obrotowy.
Ziemia rzeczywiście wygląda nie ciekawie ,ale to nie pierwszy mój grow w takich warunkach. Myślę ,że z fartem doprowadzę te panienki do końca.
Jedynym problemem jest tylko temperatura w pomieszczeniu. Wstawiłem tam termometr i jest 12*C teraz. Myślałem ,żeby do wiatraków wtłaczających podłączyć spiro aby zasysały z pod sufitu temperaturę, może będzie cieplej.
 
U

Usunięty 65798

Guest
trzeba było kupic hps-a 100 W i dać fp 20/4 lub 24/0 i problem temperatury przy automatach miałbyś z głowy, a masz na głowie ;)
 

Punk

Banned
Rejestracja
Paź 4, 2018
Postów
411
Buchów
14
Zimno jak to w lodówce wez ją wyłącz <rotfl>
Mój pierwszy raz był w lodówce dawno temu haha. Powodzenia Men
 

GApcioG

Active member
Rejestracja
Gru 3, 2019
Postów
37
Buchów
0
trzeba było kupic hps-a 100 W i dać fp 20/4 lub 24/0 i problem temperatury przy automatach miałbyś z głowy, a masz na głowie ;)

Benger - w dzień nie ma problemu z temperaturą. Jak nie otwierasz drzwiczek to jest 30/32*C i delikatnie spada w zależności jak długo wierzysz. :D
A ta noc dla procesów fotosyntezy chyba jednak jest potrzebna, chociaż te parę h , nie ?
 

Dziku Protagonista.

Well-known member
Rejestracja
Maj 11, 2018
Postów
427
Buchów
1,162
Odznaki
7
Benger - w dzień nie ma problemu z temperaturą. Jak nie otwierasz drzwiczek to jest 30/32*C i delikatnie spada w zależności jak długo wierzysz. :D
A ta noc dla procesów fotosyntezy chyba jednak jest potrzebna, chociaż te parę h , nie ?

Jak najbardziej, w trakcie ciemni roślina wykorzystuje energię zdobytą podczas naświetlania w dzień żeby w nocy wykonać syntezę związków organicznych zaczerpniętych z fazy świecenia, ale ty masz automaty one są foto obojętne, takie GMO :D im dasz więcej afom światła na dobę tym bardziej będą lepsze, przy automatach lepiej mieć stabilne warunki bo łatwo je zestresować co odbije się na plonie, a takto je spizga zimno jak masz lipe w "nocy" i różnie może być
 

GApcioG

Active member
Rejestracja
Gru 3, 2019
Postów
37
Buchów
0
No to jeszcze puki młode zmieniać na 24/0 i ***nąć asashi ze dwa razy czy lecieć już 20/4 ?
Poraz kolejny potwierdza się u mnie ,że nie do końca umiem czytać ze zrozumieniem?
 

GApcioG

Active member
Rejestracja
Gru 3, 2019
Postów
37
Buchów
0
UPDATE

Siemanko, przyszedł czas na pierwszy update wątku.
Na wstępie chciałem przyznać rację użytkowi Honza - Ta ziemia rzeczywiscie jest chu**wa, pluje sobię w brodę ,że wrzuciłem je od razu do docelowych.. Dzisiaj podlałem po 0.5 l wody na łeb i przeleciało jak przez sito...
Uczymy się na błędach.
Higrometr już jest ,wilgotność 20 min temu wynosiła 75% więc chyba jest gitarka.
Przestawiłem fotoperiod na 24/0 jak zaczną coś świrować panienki to dostaną asashi.
Rosną fajnie,zdrowo. Trochę są wyciągnięte, i myślę czy nie podsypać jeszcze ziemi tak do 0.5cm wysokości donic.

Aaaa i temperatura po dodaniu mokrych ścierek to 29/28*C

Wrzucam parę fotek :)

Dzień 7







 

GApcioG

Active member
Rejestracja
Gru 3, 2019
Postów
37
Buchów
0
UPDATE

Siemanko growerzy, już prawie 2 tygodnie panienki są nad powierzchnią ziemi. Od ostatniego updatu zmieniłem trochę podejście do nich i nie zaglądam po 5 razy dziennie. Jak możecie zauważyć na zdjęciach, wstawiłem większy wentylator mieszający. Co ciekawe na USB :D
Szukam jakiegoś małego nawilżacza powietrza bo ch*j mnie strzela z tymi szmatami. Jak je namoczę to jest nawet 80% wilgotności , ale wiem,że po 4 godzinach jest już tylko 50%.
Zastanawiam się również nad produkcją CO2, w boxie panuje temperatura 30/32*C i wyczytałem,że w takich warunkach ma jakiś sens taka pomoc. Nie wiem tylko jak to ma się do wentylacji, czy w takiej konfiguracji musi być zamknięty układ ?
Ponadto zostały podlane połową dawki Biohumusa, oraz podsypane gotową mieszanką Substral. Podlewam odstaną kranówą.

W 14 dniu życia planuję LST


Przełom 11 a 12 dzień wega







tutaj moja ulubienica :D WW

A to jest Speed Bud









Liczę,na opinie ,zarówno miłe jak i te mniej. Krytykę biorę na klatę ;) W mojej opinii gdyby nie ta chu**wa ziemia byłoby idealnie :D
Pozdro :spalony:
 

TALIB

افتح العين الثالثة
Rejestracja
Mar 16, 2019
Postów
524
Buchów
1,338
Odznaki
3
Te mokre szmaty możesz wywalić, bo są zbędne. Nigdy na wilgotność uwagi nie zwracałem i zawsze dobrze rosły.
 

Rajski żniwiarz

Well-known member
Rejestracja
Gru 13, 2019
Postów
325
Buchów
1,471
Odznaki
7
Widze że w końcu przewody sprzątnąłeś z pod wiaderek :crazy: dobrze bo to wbrew przepisom ByHyPy :D

Będziesz robić trening scrog ?
 

GApcioG

Active member
Rejestracja
Gru 3, 2019
Postów
37
Buchów
0
Widze że w końcu przewody sprzątnąłeś z pod wiaderek :crazy: dobrze bo to wbrew przepisom ByHyPy :D

Będziesz robić trening scrog ?

Te przewody ,to był kabel grzewczy :D Ale był tam zbędny to wywaliłem.
Automaty na scrog ponoć średnio się nadają, dziś lub jutro zacznę LST i zobaczymy.
 

GApcioG

Active member
Rejestracja
Gru 3, 2019
Postów
37
Buchów
0
SIEMANKO GROWERZY !

Trochę mnie nie było bo w sumie starałem się sam ogarnąć wszystko.
Popełniłem trochę błędów,mianowicie zacząłem LST na dwóch panienkach za szybko. Speed Bud mi się zablokował przez to, Biała Dama też trochę złapała stresu ,ale dostały Asashi i teraz jest trochę lepiej.
Od***ałem trochę z temperaturą bo w boxie było momentami 37*C a fotoperiod 24/0 ,więc to pewnie też im dało w kość.
Wentylacja już ogarnięta i jest 26-28*C ,zależy jak zawieje.
Leje im już pełną dawkę Biohumusa. Dzisiaj przy podlaniu porobię pare fotek.
Jedną WW zostawiam bez treningu,niech rośnie wolna bo coś słabsza jest od reszty. Pozostałe dwie leżą na glebie, boczne odrosty już powoli budują drugie piętro więc na dniach poprawimy.
Odnoszę wrażenie ,że przez tą temperaturę jeszcze nie zakwitły i ogólnie wydają mi się małe jak na taki wiek.
Jak to w życiu bywa ,człowiek uczy się na swoich błędach ,więc następny grow będzie lepszy.
Dziewuchy już coś tam śmierdzą,ale jeszcze nie jest to na tyle intensywne by montować filtr. Ewentualnie wrzucę te paski pochłaniające zapachy. Swoją drogą ,może ktoś mi coś o nich powiedzieć z praktycznego punktu widzenia ? Zdają egzamin ?
Zastanawiam się też,czy nie podlać ich Plantonem K by fosforem wymusić kwitnienie ?
Nasiona były od Black Diamond Seeds ,może po prostu mi wrzucili sezonówki ?

25 Dzień życia ,następne fotki dziś lub jutro,zobaczymy czy się zbiorę do podlewania .



Z fartem mordeczki :smokee:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół