nasiona marihuany

Pierwszy growbox

  • Autor wątku Usunięty 77759
  • Data rozpoczęcia
Wyszukiwarka Forumowa:
U

Usunięty 77759

Guest
Witam, zamierzam złożyć swój pierwszy box i mam kilka pytań.
Docelowo chcę wyhodować jedną roślinkę, odmiany white widow auto. Pytanie, czy ta roślinka będzie wydzielać mocny zapach? głównie boje się o to, że jak już wyrośnie, to po wejściu do domu/pokoju będzie pachnieć tylko tym, a na to pozwolić nie mogę. Wszystko będzie zbudowane w PC, wentylator, którym dysponuje to ten od intela z procesora ok 10x10 cm, mogę ewentualne dodać drugi. Czy taki się nada? (wiem, trochę biednie, ale nie chcę wydawać na początek fortuny, aby finalnie coś się nie udało).
Czytałem trochę o filtrach węglowych, czy to skutecznie zniweluje zapach? tak aby po wejściu do pokoju nie było wiadomo od razu o co chodzi. Czy to jest możliwe gdzieś do kupienia? da się to zrobić w domu? Czy są jeszcze jakieś sposoby aby ten zapach chociaż zamaskować?
Jak wygląda sprawa z oświetleniem? czytałem dość sporo, to w każdym wątku każdy miał inne światło, jednemu żarówka spaliła doszczętnie kwiatki, a drugiemu praktycznie taka sama żarówka nie wystarczała i było zbyt mało światła, więc trudno tu o jakiś wybór. Jaka żarówka będzie taka najbardziej uniwersalna?
Jakie nawozy będą najlepsze, w jak najmniejszej cenie? takie najbardziej uniwersalne jakie się da.
Z góry dziękuję za pomoc, proszę też o chociaż trochę wyrozumiałości, ciężko mi się czyta niektóre posty, jak połowa jest napisana w skrótach i slangach, a w połowie wychodzi młyn. Wolę się na 100% upewnić czy wszystko będzie ok w moich warunkach.
 

DevineTheDude

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 22, 2013
Postów
1,799
Buchów
2,011
Filtr z maty węglowej do okapów sobie zbuduj pod ten wentylator 10x10, jak dasz oświetlenie led cob 50w od ledisona na przykład, to taki wentylator powinien wystarczyć i nie będzie nic czuć. Najważniejsze w tym wszystkim jest to żebyś się uczył na błędach, czerpał z tego przyjemność i nie narobił sobie kłopotów.

Jeszcze kilka wskazówek dla Ciebie. Nie wiem jakie masz warunki ale wygodniej będzie kupić sobie boxa (30x30x60cm lub większy) i wstawić go do szafy/szafki w pokoju lub kuchni. Led od ledisona ma barwę światła 4000K, lepsza by była 3000K lub full spectrum. Ale bez spiny 4000K też da radę. Jak zostaniesz przy pcboxie to zamiast jak większość początkujących wstawiać tam podłużną doniczkę wstaw dwie kwadratowe i posadź sobie dwa krzaczki, naginanie i mniejsze doniczki ograniczą wzrost dzięki czemu się łatwiej pomieścisz. I nie wycinaj liści bo to fabryka energii do budowy kwiatów. Biohumus do nawożenia uprawy Ci wystarczy przynajmniej przez większość czasu.
 
Ostatnia edycja:
U

Usunięty 77759

Guest
Ok super, dzięki. W naświetleniu może być to?: https://allegro.pl/oferta/dioda-led...hKxa465zh6vVRR1605zesyfRpoMPIBmRoCpFEQAvD_BwE wpisałem cob 50w ledison i to jest pierwszy wynik w google. Niestety zwykłego boxa kupić sobie nie mogę, to jest zbyt mocno "ciekawe" i każdy z domowników by zaczął pytać co to ja mam za pudełko dziwne... a tak z komputera, to powiem że składam jakiegoś i żeby nikt nie dotykał bo zepsuje i będzie ok. Za rady dziękuje bardzo!
Jeszcze jedno chciałbym się zapytać, czy po zbiorze takiego krzaka można go zostawić żeby rósł dalej, czy jest on "jednorazowy"? że po jedny zbiorze trzeba go wywalać?

---------- Post Zaktualizowany 14:54 ---------- Data pierwszego postu 14:42 ----------

a, wystarczy tylko biohumus? myślałem żeby jeszcze dodać do tego florovit, czy nie trzeba? Z tego co wyczytałem najczęściej się stosuje 1 dzień woda (24h odstana mineralna będzie ok?) a na drugi dzień nawóz, potem znowu woda i znowu nawóz. Wodę lać na oko, żeby ziemia była wilgotna, czy są jakieś do tego tabelki?
 

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,286
Odznaki
3
ta dioda to mi wyglada na tani chinski led. Ale jak dasz pasywny radiator do tego to bedzie git na co kombinujesz.
tu masz jak to ogarnac

https://flaminglasersword.com/active/2019/02/28/diy-led-grow-light/
Ogolnie to wygladasz mi na mlodego co z rodzicami mieszka i kombinuje jak tu przypalu nie narobic :]
Nie podlewaj roslin codziennie!
Najlepiej wazyc w rekach donice, zczasem zlapiesz o co 5.
SKUN TO ROSLINA JEDNOSEZONOWA :]
Poczytaj pierw troche
 
U

Usunięty 77759

Guest
dzięki, pasywny czyli powietrze będzie wydmuchiwane ze środka boxa, dobrze myślę?
Ogólnie mieszkam z rodzicami, nawet jak się zorientują o co chodzi to nie powinienem mieć jakiegoś mega przypału, ale wolę zachować wszystkie środki ostrożności, im mniej osób wie tym lepiej.
Co ile wlewać biohumus? tak żebym nie przesadził
Czytam dość sporo, chciałem się tylko upewnić wszystkiego na 100%, trochę szkoda będzie wywalać (jak mi urośnie) roślinki, myślałem że będzie można z niej zrobić jeszcze jakiś pożytek
Dzięki
 

maszimaszi

Well-known member
Rejestracja
Maj 6, 2019
Postów
70
Buchów
0
Przeczytaj haszyszopedie od deski do deski będziesz wszystko wiedział. Sam jestem po skręceniu pierwszego boxa
 

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,286
Odznaki
3
Dokladnie. Samodoskonalenie nie boli ;)
Pasywny to znaczy bez zintegrowanego wiatraka .
Napisalem o pasywnym bo czulem ze mlody ;) i ciszej bedzie jak dasz odpowiednio duzy radiator by nie spalic diody.
Ma byc bez przypalu;)
 

maszimaszi

Well-known member
Rejestracja
Maj 6, 2019
Postów
70
Buchów
0
Zawsze można np. szafę dodatkowo wyciszyć
U mnie 2x wiatraczek PC 12X12 + szafa oklejona matą pochłaniającą dźwięk = kompletny brak hałasu
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół