nasiona marihuany

Wino z MJ

Wyszukiwarka Forumowa:

siewca dobra

Member
Rejestracja
Lip 24, 2017
Postów
5
Buchów
0
Witam
Od dłuższego czasu nurtuje mnie pewne pytanie: Czy dało by radę stworzyć własnoręcznie wino z THC?
Przepis wyglądał by mniej więcej tak że dajemy jakiś płyn na bazę np: sok NFC jabłkowy dosładzamy go cukrem dodajemy jakieś silne drożdże np: takie które przerabiają do 18% lub gorzelnicze które potrafią dociągnąć nawet do 20%. Na koniec dorzucamy pewną ilość tematu, załóżmy że na 5l bazy damy 25g topów, po tygodniu dosładzamy, a topów pozbywamy się po miesiącu.
W końcowym efekcie wyszło by nam wino jabłkowe o zawartości alko~18% i posmaku trawy ale czy 'efekt' przeszedł by z palenia na trunek? Czy zawartość alkoholu nie jest zbyt mała? Jestem ciekaw co o tym sądzicie może już ktoś próbował.
Jeżeli sezon 2020 dopisze mogę eksperymentalnie spróbować podziałać coś w tym temacie :harvest:

Jeżeli dział jest nie właściwy proszę o wybaczenie.
 

rapson92

Well-known member
Rejestracja
Mar 15, 2019
Postów
359
Buchów
173
Odznaki
2
to ja myśle że lepiej by było zrobić słabsze lecz bardzo intynsywne winko tak z 8-10% i osobno zrobic "green dragona" ze spirytu i zmieszać z tym winkiem:mar:
wtedy chyba jest większa pewność że związki THC przenikną do trunku :bounce:
pozatym niewiem czy do tak zwanego zacieru jak dodasz thc sladowe ilości plechy nie popsują smaku lub nie powstanie ocet winny tzw.kwas
jak chcesz to próbuj ja mam sprzet do wina kumple robią ja robię i ci powiem thc sie rozpuszcza w alkoholu ale wysokie procenty, 20% to wg mnie nie zadziała wystarczająco możesz spróbować wykonać dekarboksylacje może thc więcej się wydzieli ale ja bym nie ryzykował
Pozdro z fartem :tiphat:
 

Hellik

Member
Rejestracja
Wrz 24, 2019
Postów
12
Buchów
0
canna-wine jest taka stronka, wiec chyba to moze działać, ostatnio mnie fb raczy reklamami o winach konopnych reklama wyglada winogrona + konpie = canna wine :) a w sumie jestem zainteresowany, bo moja nie pali, ale moze winem by sie dała upie****ić :p
 

patriota69

New member
Rejestracja
Lut 25, 2020
Postów
2
Buchów
0
Siema, chciałem odświeżyć temat :D próbował ktoś, coś w tym kierunku ?? :D albo ma zamiar się zabrać za takie winko ? ;) Jakieś wskazówki na początek ??
Chodzi mi od dłuższego czasu po głowie taki trunek :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół