nasiona marihuany

Growbox w piwnicy

Wyszukiwarka Forumowa:

JimMorris

Well-known member
Rejestracja
Sty 18, 2019
Postów
812
Buchów
4,293
Odznaki
2
Witam

Chciałbym się podzielić projektem, który działa, został sprawdzony poprzez narazie dwie uprawy i będzie w przyszłości jeszcze udoskonalony. Do projektu został wykorzystany kanał doprowadzajacy powietrze z zewnątrz budynku do kominka, który jest wykorzystywany podwójnie. Mianowicie podczas korzystania z kominka odprowadza powietrze z growboxa poprzez komin, w przypadku zamkniętego kominka, przez ten sam kanał zostaje wyprowadzone powietrze z growboxa. Może to niezrozumiałe, ale działa, dla zainteresowanych opisze dokładniej. Z powodu nieogrzewanej piwnicy i wysokiej wilgotności, powietrze do growboxa jest doprowadzone z części mieszkalnej, a dokladnie z rury umieszczonej w szaafie ubraniowej zakonczonej wentylatorkiem komputerowym. Może i dziwne, ale działa, nikomu nie przeszkadza, bo nie widać i nie słychać.



Zalety instalacji są następujące;
!. Growbox w miejscu ogólnie nie dostępnym.
2. Wykorzystanie cieplego powietrza z części mieszkalnej, przy czym dodatkowo jest ogrzewane w growboxie
3. Wylot powietrza z growboxu przez komin wraz ze spalinami, ale także przez kanał doprowadzający powietrze do kominka

Jeżeli komuś się spodobał pomysł, ma pytania to pisać odpowiem, obecnie prowadze fr wykorzystując powyższą instalacje;
https://www.forum.haszysz.com/showt...OB-3590-130W-8x(white-widow-x-big-bud)-0-45m2

W planach jest dobudówka z przeznaczeniem na suszarnie i bezpośrednie podłączenie growboxa z kominem, pomijajac kominek.

Pozdrawiam wszystkich wariatów:tiphat:
 
Ostatnia edycja:

JimMorris

Well-known member
Rejestracja
Sty 18, 2019
Postów
812
Buchów
4,293
Odznaki
2
Hej

Może to pomoże. Tak jak napisałem, tak zrobiłem. Dobudowałem do szafoboxa suszarnię, w której jest 20-22*C i ok RH 49%.
Kolejny szkic techniczny i dla niedowiarków real.









Pozdrawiam wariatów:zab:
 

JimMorris

Well-known member
Rejestracja
Sty 18, 2019
Postów
812
Buchów
4,293
Odznaki
2
Modernizacja szafy.

Powiększenie o drugą 8)





ciąg dalszy nastąpi

:tiphat:
 

Piżmak

Well-known member
Rejestracja
Kwi 12, 2020
Postów
72
Buchów
11
No na patencie, fajnie. To ile teraz masz powierzchni pod grow jak scaliłeś te dwie szafy?
 
U

Usunięty 79633

Guest
Jakie masz temperatury aktualnie w sąsiedztwie boxa? frontu nie izolowales? Planuje podobnie zasilić ciepłym powietrzem uprawę, a wyciąg przez filtr do komina. Jak z temperaturami w zimę? Dużo dogrzewasz?
 

JimMorris

Well-known member
Rejestracja
Sty 18, 2019
Postów
812
Buchów
4,293
Odznaki
2
[MENTION=95515]Mleko1986[/MENTION] Temeratura otaczajaca box to ok.18*C. Front izolowany styropianem od srodka. Z tym kolego, że ja mam podciagnięte powietrze z czesci mieszkalnej. W boxie grzejnik 600w sprawdza sie na dogrzewanie.
Łączny koszt z 2 lampami 130W w jednym cyklu ok 300pln./energia elektryczna.:ako:
 
U

Usunięty 79633

Guest
Podobny patent kombinuję i zastanawiam się czy będę potrzebować jeszcze dodatkowo grzejnika, ale i tak wszystko wyjdzie w praniu.
Jakoś strasznie dużo nie ciągnie to prądu u Ciebie widać izolacja się sprawdza.
 

JimMorris

Well-known member
Rejestracja
Sty 18, 2019
Postów
812
Buchów
4,293
Odznaki
2
[MENTION=95515]Mleko1986[/MENTION] Moc grzejnika jest wystarczająca, to jest grzejnik do łazienki, taki miałem to założyłem:D
Patent jest w doprowadzeniu ciepłego powietrza z części mieszkalnej, przy wlocie zamontowany jest wentylatorek komputerowy, który wtłacza powiettrze do szafy, stąd niskie zużycie prądu:dance:
Zielona rura na schemacie w pierwszym poście wątku.
Powodzenia w projekcie, pozdr:tiphat:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół