nasiona marihuany

Żółknące liście, po nocy poskręcane - pomocy!

Wyszukiwarka Forumowa:

eternit

Member
Rejestracja
Paź 28, 2019
Postów
7
Buchów
0
Witam!
Mam 3x Auto Ak Passion XL w boxie. Wszystko było super i pięknie, zaczęła odzyskiwać siły po przesadzeniu do większej doniczki 3 tygodnie wcześniej, aż kilka dni temu jedna roślinka zaczęła oklapywać i żółknąć. Wyglądało to, wg. schematu, na niedobór siarki. Podlałem wodą z 1/4 dawki nawozu z ogrodniczego do roślin kwitnących. Wieczorem było jeszcze w miarę, wyglądała dużo lepiej niż dzień wcześniej, a dzisiaj rano poskręcało liście, tak jak to widać na zdjęciu poniżej. Dodatkowo roślinki są dręczone przez ziemiorki, które zwalczam rzadszym podlewaniem i żóltymi kartkami pokrytymi wazeliną. Poza tym warunki się nie zmieniały.
Temperatura 27-28 stopni cały czas, naświetlenie 18/6, wylot z wentylatorem 12x12 cm komputerowym, wlot pasywny. Wilgotności nie znam. Oświetlenie led ok 10000 lumenów.

Szukałem na forum, ale takiego zestawu objawów nie znalazłem, jedyne podejrzenie to przelanie (a podlana była w piątek 8.11, i teraz w środę 13.11) i niedobór siarki.

Bardzo proszę o porady i łagodny wymiar kary za zaniedbania, bo to pierwsza uprawa a chciałbym ją uratować.
Pozdrawiam!

 

Śmigacz

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 8, 2015
Postów
667
Buchów
759
Podlałes nawozem, przesuszyles glebe i przez to popaliło korzen. Ot to tylko moje zdanie. Podlewaj sama woda o dobrym ph i powinno odbic joł

Ps.
jezeli bedzie postepowac mocniej flush..
 

eternit

Member
Rejestracja
Paź 28, 2019
Postów
7
Buchów
0
Dzięki za szybką odpowiedź!
Mam nadzieje, że to jest to i odżyje. Staram się zawsze podlać jedną miarką czystej wody (o dobrym ph) i dopiero drugą miarkę z 1/4 dawki nawozu. Ale może była wrażliwsza po ostatnim przesuszaniu przy próbie zwalczania ziemiórek.
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,197
Buchów
9,611
Odznaki
11
a ile mają l. donice i ile lejesz wody w jedną?
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
Gdzies czytalem, ze te cholerne ziemiorki biora sie za korzenie w momencie gdy gleba jest sucha. Szukaja zarcia i wody, gdy traca wode w glebie naturalnie biora sie za korzenie ktore je zawieraja. Nie wiem ile w tym prawdy, ale ja jak te gnidy znalazlem u siebie trzymam ziemie stale wilgotną i jakos dotrwalem do konca grow bez wiekszego spustoszenia. Czytajac inne posty uzytkownikiw ktorzy z nimi walczyli nie wiem czy jest jakis skuteczny sposob na pozbycie sie ich bez szkody dla rosliny
Nadmieniam jeszcze raz ze moge sie mylic.
 

eternit

Member
Rejestracja
Paź 28, 2019
Postów
7
Buchów
0
Donice mają 6 l. Ale ziemi nie dawałem do samych brzegów więc może 5-5.5 litra ziemi jest. Podlewam miarką, która ma 320 ml. Daje dwie miarki, nadmiar wylewa się dołem.
 

Arcy Hultaj

Member
Rejestracja
Lis 13, 2019
Postów
15
Buchów
0
Ziemiórki w większym nasileniu uszkazają korzenie i mogą uśmiercić roślinę albo całkowicie zachamować wzrost.
Mospilan 20sp 0,5g na 1l wody roztworem opryskaj rośliny i podlej.
Następnego dnia opryskaj rośliny
asahi sl 1ml na 0,5l wody zmieszane z nawozem w proporcji odpowiedniej do ilości wody. Powinno postawić ją na nogi?
 

eternit

Member
Rejestracja
Paź 28, 2019
Postów
7
Buchów
0
Panie i panowie, moja najdogodniejsza roślinka też zaczęła cierpieć na skręcanie liści,nie tak jak pierwsza ale zaczyna to nieładnie wyglądać.



Ta pierwsza ciężko chora ale dzielnie walczy o życie. Zrobiłem flushing I chyba się zaczęło poprawiać. A dzisiaj ta druga zaczęła chorować. Proszę o rady.
 
O

OdcieńZieleni

Guest
podnieś leda troche wyżej, moze za duza moc przy takiej wysokosci ktora teraz masz ...
 

eternit

Member
Rejestracja
Paź 28, 2019
Postów
7
Buchów
0
Pomocy! Zrobiłem flushing pierwszej roślinki, powoli chyba się poprawia, chociaż większość liści uschła. Zaczęło brać drugą, tę najdorodoniejszą. Końce niektórych włosków zaczęły brązowieć. Jej też zrobiłem flushing.
Okazało się, że elektroniczny miernik pH był wadliwy i musiałem na szybko kupić papierki lakmusowe. pH ziemi w tej drugiej to było coś pomiędzy 5 a 6. Przelałem 15 litrami wody o pH 6-7. Ale się nie poprawia. Dzisiaj rano więcej suchych liści.
Ziemiorki zniknęły, więc to chyba nie to. Ziemia wypłukana. pH właściwe.
Co mogę zrobić by je ratować?





 

Arcy Hultaj

Member
Rejestracja
Lis 13, 2019
Postów
15
Buchów
0
Pryska asahi albo improver + i może się zregeneruje.
Wentylator nie wieje prosto w roślinę?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół