nasiona marihuany

Dylemat z oświetleniem LED. Box 1x3m ... Wasza subtelna pomoc i rada ?

Wyszukiwarka Forumowa:

LolekPięćG

Member
Rejestracja
Lis 14, 2019
Postów
7
Buchów
0
Siemano !

Ogrodnicy i ogrodniczki, mam wielki dylemat w co iść do oświetlenia swojego boxika o wymiarach 1x3m.

Klasyka hps, musiałbym wrzucić minimum 2 lampy 400wat .. tutaj już się zrobią koszta prądu po 18h/dzień dodatkowo inne urządzenia jak wiatraki itd.

Więc wole zainwestować w panele led, nie wyrzucę też od razu 2k na panel.

Miałem kilka upraw out, przyszedł czas żeby spróbować sił w indoor ..

Może podpowiedzcie czy warto iść w ilość przy takim boxie tzn 1x3m ewentualnie mógłbym powiększyć go do 1,5x3 aczkolwiek, lepszym rozwiązaniem dla mnie będzie to 1m szerokości.

Chciałbym wrzucić tam ok 20 roślinek, przypuśćmy 2 rzędy po 10 doniczek
Warto iść w ilość gdzie mam tyle miejsca ? czy zrobić 10 dziewczyn i bardziej się do nich przyłożyć ?
Wiadomo chodzi o ilość, myślę że przy 20 panienkach osiągnął bym suchego towaru w granicach 1.5kg .. :good:

Tylko pojawia się problem oświetlenia, nie mogę sobie pozwolić na duże koszta prądu, więc chciałbym wyeliminować HPS, gdzie on jest najlepszym rozwiązaniem bo dodatkowo produkuje ciepło, ale coś kosztem czegoś.

Znalazłem taki panel, koszt 500 zł :jprd:

[]

Co powiecie jakbym wrzucił 3 takie obok siebie na boxa 1x3m ?

Czy polecicie kompletnie coś innego, chciałbym z całym sprzętem zamknąć się w ok 2k pln
1.5k odchodzi na panele, do tego muszę ogarnąć wiatrak , filtr i sterowniki czasowe. :oczy:

Nie chce zakładać dodatkowego tematu, więc pozwolę sobie zapytać tutaj.

Czy wiatrak musi chodzić cały czas ? Czy mogę go zaprogramować żeby włączał się np na 1h co 5h albo jakiś inny system który wpłynie na korzyści finansowe względem prądu.

Jakieś wasze przemyślenia, opinie, podpowiedzi i porady dla mojego pomysłu. ?

Dzięki, piątka !

---------- Post Zaktualizowany 00:48 ---------- Data pierwszego postu 00:26 ----------

Nie mogę edytować, więc dodaje.

Ewentualnie jeśli nie głupim pomysłem by było wrzucenie kilku mniejszych lamp led ale też iść i ilość i np wsadzić z 10 lamp 50wat i rozrzucić je po całym boxie.

Kolejnym pomysłem jest może jakieś połączenie LEDów z CFL..

Nie wiem, mam mnóstwo pomysł ale nic konkretnego nie mogę wykminić.. liczę na ciekawe podpowiedzi !
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

KajmanNoNWO

Well-known member
Rejestracja
Lip 3, 2012
Postów
414
Buchów
170
Witam przy tej powierzchni z takim budżetem będzie ciężko z samymi ledami(lampami) juz nie mówiąc o reszcie. Tyle to ja wydałem na 0.5m2 żeby to w miarę hulało.
 

LolekPięćG

Member
Rejestracja
Lis 14, 2019
Postów
7
Buchów
0
Trzeba od czegoś zacząć, jeśli będzie taki mus, a efekty będą znacząco większe, będę w stanie dorzucić 1k, na sprzęt ..
Zwracam się z pomocą tutaj, bo chodzi o to żeby nie wpaść w błoto ;)

Zawszę mogę zacząć od 1x2m zapas zawsze się przyda na późniejsze etapy. Ewentualnie na kolejny sezon będę mógł wystartować z większym boxem.

Zależy mi żeby iść w ilość, mogę wrzucić tyle krzaków ile wejdzie, oczywiście bez treningów się nie obejdzie. Ale biorę pod uwagę co za dużo to nie zdrowo.
 

LolekPięćG

Member
Rejestracja
Lis 14, 2019
Postów
7
Buchów
0
zmieniam plan na 1x1 będzie lepiej.

Czym różnią się te 2 Panele LED ?

[]
225 sztuk LED 45watt

[]
289 sztuk LED 150watt

Obydwa panele są z LED SMD2835
Więc na tym drugim jest o 64 ledy więcej, za to nie ma 2x IR i 2x UV ...

Oświećcie mnie jaka jest różnica między 45w a 150w skoro są to te same LEDy SMD2835 ..

Wrzuciłbym na 1m2 4 takie panele, tylko czy jest sens dopłacać do tego 150w, skoro różnicy w diodach LED nie ma bo są te same ..
Jest możliwe że ten drugi mocniejszy, będzie wgl w jakimś stopniu wydajniejszy od tego 45w ? Chociażby 20% ?

Na 4 panele zmieszczę 9 krzaków więc proporcja byłaby spoko, nawet jeśli są to made in china...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
na 3m2 to ci potrzeba że 3x400w hps. 1.2k to niezbyt duże koszta prądu, jeżeli obawiasz się o jakiś przypał że strony sprzedawcy prądu. jak szkoda ci świecić 18/6 to polecam 12/1...
 

LolekPięćG

Member
Rejestracja
Lis 14, 2019
Postów
7
Buchów
0
Nie mogę pozwolić sobie na takie koszta i zużycie prądu, ponieważ box nie będzie u mnie, gdyby to było u mnie to bez problemu bym sobie wrzucił 3 hps i miał z głowy i światło i ciepło ...
dlatego chce wykminić coś innego..

na sam początek mogę w indoor wystartować z 1m2

myślę o ledach ewentualnie o jakimś połączeniu.
np na 1m2
1x hps 100
i np 4 Żarówki led 100w chinczyki które realnie ciągną ok 30-40w.

ale najbardziej przekonuje mnie ten panel led ponieważ jak wrzuce 4 obok siebie na 1m2 to każdy obok siebie bedzie pomagać doświetlać ..

linki zostały usunięte, chciałbym po prostu info od osób bardziej w temacie, czym się różnią te 2 panele gdzie diody są te same, wrzucę na dole specyfikacje tych dwóch paneli może ktoś coś podpowie.

1 panel 45wat cena 24 USD
Specifications:
Input Voltage: AC85-265V
Max. Watts: 45W
Avg. Watts: 15W
LEDs: SMD2835 x225PCS
Spectrum: UV: 390-395nm, IR: 730-735nm, Red: 620-630nm, Blue: 450-460nm
Max. Footprint: 3.0’ x 3.0’ @ 2’ height
Suggested Set-up Height: 1’ – 2’
Dimension: 12.2''x12.2''x1.4"
N.W.: 1.8lbs G.W.: 2.4lbs
Lifespan: 50000 hours


2 panel 150wat cena 49 USD
Specification:
LED Type: High efficiency SMD2835 LEDs
Spectrum of Light: 460~465nm 620~630nm
LED QTY: 289pcs
Power Consumption : 45wattÂą5%
Input Voltage: AC100-240V
Frequency: 50/60Hz
Adapter output: DC24V 3A
Dimension: 11.8''x11.8''x0.4''
N.W.: 2.65lbs
G.W.: 3.53lbs
Lifespan: 50000 hours
View Angle of leds: 90° Square
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Nie sądzę że przy takim oświetleniu wyciągniesz to swoje wymarzone 1,5kg.

Gdziekolwiek by to nie było to 1.2kw to średnio ponadprzecietne zużycie gospodarstwa domowego.

Z takim podejściem i budżetem to słabo widzę. Czasem trzeba wsadzić troch e, żeby coś wyciągnąć.

Te chińskie panele to raczej furrory nie robią. Samemu też nic kie zlozysz.

Przy ledach potrzebna też jest wentylacja, dodatkowo przydałby się osuszacz powietrza który też swoje prądu je.
 

LolekPięćG

Member
Rejestracja
Lis 14, 2019
Postów
7
Buchów
0
1.5kg mowa była o 1x3...
Skoro wychodzi na to ze trzeba na to 3xhps 400, co przewyższa moje wymagania napisałem już 2 krotnie że zmniejsze sobie do 1x1

Na 1x1m 3 diody clu048 zdadzą egzamin puszczone na ok 50-60w ?
Mógłbym juz wrzucić hps 250, ale 3 diody led będą lepiej rozmieszczone co da lepsze oswietlenie na całego boksa.

Wentylacja będzie odwrotna, góra wlot dół wylot żeby bylo też ciepło..
Jakis wiatrak też wrzucę..

Osuszacz ? A nie nawilżacz powietrza ktory zapewni odpowiednią wilgotność?

Clu058 jest wydajniejsza od clu048 ale czy jest sens na tak malym prądzie wrzucać clu058 ?
Oczywiście wyposażyłbym każdą w soczewke.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Na 1m2 w dalszym ciągu potrzebujesz 300W w dobrych ledach albo 400W w HPSie.
 

LolekPięćG

Member
Rejestracja
Lis 14, 2019
Postów
7
Buchów
0
Czyli idąc w ledy najlepszym rozwiązaniem będzie 2xclu058 puszczone na 150w ..
Tylko zastanawiam sie nad tym ciepłem, starczy na 1x1m.
Box w garażu. W garażu palone, ale raczej nie codziennie a kiedy potrzeba. Chciałbym wystartować od lutego/marca. Wiec temperatura na chociaż 2 miesiące musi być w środku, później pogoda w okresie letnim nadrobi..

Jeszcze pytanie odnośnie nasion, ile przeciętnie bedzie z auto ? Ok 50g na krzaka ? Zastanawiam się czy wrzucić 9 fem i je dopieścic czy dac na sezon 2x9 auto, chodzi mi o wyniki finalne suchego towaru.

---------- Post Zaktualizowany 16:38 ---------- Data pierwszego postu 15:51 ----------

A co się podzialo z mitem 90w led = 400hps ?
Idąc tą teorią robiąc zapas na 150w led powinien dorównać 400hps ..

Chyba ze błędnie myślę i 300wat led w praktyce bedzie pobierało z 200wat pradu...
 
J

ja72

Guest
Przy dwóch Clu058 chcesz mieć z AFów 50 g ? Powodzenia, sukcesem będzie 5 .
 

LolekPięćG

Member
Rejestracja
Lis 14, 2019
Postów
7
Buchów
0
Widzę wszyscy po kolei nie czytacie do końca ale rozumiecie to co tylko chcecie ;D

Przecież napisałem w ostatnim poście pierwsze zdanie

Czyli idąc w ledy najlepszym rozwiązaniem będzie 2xclu058 puszczone na 150w ..

I to było pytanie do tej kombinacji..

Czy na 2x 150wat clu058 CO DA ŁĄCZNIE 300WAT,
będzie coś koło 50g suchego z AF?
Oczywiście w boxie 1x1 bo zaraz z tematu będzie że cały czas 1x3 :lol3:
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Z automatu będzie tyle ile Ci wyrośnie. Im masz lepsza rękę do roślin tym więcej wyjdzie.

300w realnego poboru w dobrych diodach...
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół