nasiona marihuany

klapnięte liście - Big Princess Auto

Wyszukiwarka Forumowa:

three_sixxes

Well-known member
Rejestracja
Kwi 16, 2019
Postów
62
Buchów
4
Hej,
jedna z dwóch roślinek, które obecnie prowadzę ma drobne kłopoty. Nowe liście są oklapłe jak na załączonych fotach. Czy wynika to z tego, że zbyt rzadką ją podlewam? Ostatnie kilka nawodnień było w odstępie 4-5 dni, leję po 1l odstanej wody z dodatkiem obecnie BioBizz Top Max i Bloom, ale w ilościach mniejszych niż zalecanych na ulotce.

Moja odmiana to Big Princess auto od Monks Seeds. Nadmieniam, ze prowadzę Amsterdam Star (również od Monks), podlewam tak samo i nie widzę tego rodzaju objawów, rośnie całkiem nieźle jak na warunki (CFL 250w).

Big princess z kolei ma nieco inną składową podłoża: ziemia od ogrodnika, perlit, mikoryza (AS jest bez mikoryzy), niedługo kończy trzeci tydzień kwitnienia. Czy podlewanie częściej ale mniejszą ilością wody powinno rozwiązać problem? Dzięki za info!



 

GRUZ

Morda
Rejestracja
Gru 4, 2017
Postów
472
Buchów
11
Jak podlejszej to podnoszą się?
Litr wody to doniczka 10l wsysa w 2-3 dni
 

three_sixxes

Well-known member
Rejestracja
Kwi 16, 2019
Postów
62
Buchów
4
Obie są w doniczkach po 5l, temperatura 20-25°C, wilgotność 40%.
Ostatni raz trzymałem bez podlewania pięć dni, dlatego wydawało mi się, że tyle wystarczy. Potrzebę podlania mierzyłem i paluchem, i poprzez podniesienie doniczki, wydawało mi się że już czas. Ostatnim razem po podlaniu miałem wrażenie, że podniosły się, ale znów są "smutne". Też myślę że jednak przelane. No ale trochę dziwię się bo druga podlewana jest tyle samo i nie ma problemu z nią. Ale podsumowując, zakładając że przelałem, czy poczekać kilka dni i wrócić do podlewania Big Princess mniejszą ilością wody co 3-4 dni? Czy pozostać z 1l i robić to, powiedzmy, raz w tygodniu? Jeszcze raz dzięki za rady!
 

Nunuhny

Well-known member
Rejestracja
Wrz 1, 2018
Postów
396
Buchów
182
Odznaki
2
Tak przeczekać wysusz ziemię , sprawdź czy masz ciężka doniczke jeśli tak, to nie podlewaj jeżeli jest leciutka trzeba ją podlać.
 

three_sixxes

Well-known member
Rejestracja
Kwi 16, 2019
Postów
62
Buchów
4
Dzięki. Skoro roślinka niezbyt dobrze znosi rzadsze i obfitsze podlewanie, zmniejszę ilość wody też dla niej. Pozdrawiam!
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół