nasiona marihuany

[AF] [8000lm] [Northern Light Auto] - Pierwszy raz

Wyszukiwarka Forumowa:

Mila_96

Well-known member
Rejestracja
Lis 10, 2019
Postów
54
Buchów
0
Cześć,to mój pierwszy post tutaj, także witam wszystkich forumowiczów :tiphat:

To również moja pierwsza roślinka, wybaczcie więc jeśli pomylę jakieś pojęcia, dla świeżaka to sporo nowych informacji do przyswojenia



Przechodząc do tematu, parę info:

Nasionko: Northern Light Auto

Growbox: karton wyklejony folią aluminiową

Doniczki: najpierw malutka, później 11l

Ziemia: zwykła, uniwersalna + perlit

Oświetlenie: lampa LED, różowe światło, 8tys lumenów

Nawozy: przeciw żółknięciu liści (Florovit) i Biohumus (Humvit-Eco)

Warunki: temp. w pokoju 22-25 stopni.


Obecnie moja panienka ma 59 dni, ale fotografuję od początku :D

Dzień 1:

normal_dzien_1.jpg
[/url]

Dzień 3:

normal_dzien_1.jpg
[/url]


Dość późno roślinka się pokazała, aż się bałam czy nasionko nie jest trefne, ale na szczęście w końcu wyszła z ziemi :oczy:

Dzień 4:

normal_dzien_4.jpg
[/url]

Dzień 7:

normal_dzien_7.jpg
[/url]
 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
Karton wyklejony folia aluminiowa? Lepiej ogarnij chociażby pawlacz, witryne cokolwiek ale nie karton xD zamiast foli użyj białej farby.
 

Mila_96

Well-known member
Rejestracja
Lis 10, 2019
Postów
54
Buchów
0
Dzień 10:

normal_dzien_10.jpg

Dojechała do mnie lampa, krawędzie liści zaczęły się lekko wykręcać w górę.

Dzień 13:

normal_dzien_13.jpg

Dzień 17:

normal_dzien_17.jpg

Przesadzenie do większej dnicy, liście trochę opadły, ale to chyba sprawka wody.

Dzień 21:


normal_dzien_21.jpg


Niestety na niektórych liściach zaczęły pojawiać się plamki. Jakoś wtedy zaczęłam podlewać pannę nawozem Florovit.

normal_dzien_21a.jpg

Dzień 25:

normal_dzien_25.jpg

Dzień 28:

normal_dzien_28.jpg

Dzień 31:

normal_dzien_31.jpg

Dzień 35:


normal_35_liscie.jpg

Trzy listki dostały takich brzydkich końcówek :pl:

Dzień 38:

normal_dzien_38_pre.jpg


Pojawienie się preflowerów, panienka ogólnie, zaczęło rosnąć jak głupia, potrafiła mi przez jedną dobę urosnąć po 4cm i więcej. Musiałam pierwszy karton połączyć z kolejnym bo wyrosła :crazy: Dostała też biohumus.

Dzień 42:

normal_dzien_42.jpg

Dzień 49:

normal_dzien_49.jpg


Niestety niektóre końcówki liści są wyschnięte, inne jasnozielone/jasnożółte. Nie wiem dlaczego, ale nie jest to sprawka ani przenawożenia ani przelania.

Dzień 52:

normal_dzien_52.jpg

Dzień 55:


normal_dzien_55_lisc.jpg


Kilka liści znów dostało plamek.

Dzień 57:


normal_dzien_57_lodygi.jpg


Zauważyłam, że niektóre części łodyg przybrały czerwony/purpurowy kolor. Roślinka została podlana oboma nawozami.

normal_dzien_57_lodygi2.jpg

Dzień 58:

normal_dzien_58_lisc.jpg


Choć cała roslinka wygląda nieźle, to wciąż co niektóre liście dostają jakiś przebarwień. Generalnie zawsze szukam w necie co to i staram się dopasować, ale czasami bywa ciężko...

normal_dzien_58.jpg

normal_dzien_58a.jpg


Dzisiaj próbowałam zrobić jak najbardziej przybliżone zdjęci topów, ale mój aparat było stać tylko na tyle:

normal_dzien_59_zoom.jpg

normal_dzien_59_zoom3.jpg


Co myślicie o mojej roślince, czy jak na pierwszy raz i 59 dzień wypada bardzo słabo?







---------- Post Zaktualizowany 21:27 ---------- Data pierwszego postu 21:25 ----------

Karton wyklejony folia aluminiowa? Lepiej ogarnij chociażby pawlacz, witryne cokolwiek ale nie karton xD zamiast foli użyj białej farby.

A dlaczego karton i folia są złe? O ścianach boxa trochę się naczytałam i w sumie stwierdziłam, że jeden pies. Tyle różnych opinii w tym temacie....
 

.Organic

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 29, 2007
Postów
873
Buchów
2
Spoko roślinka, ale musisz jak najszybciej zacząć podawać jej nawóz na kwitnienie.
 

Mila_96

Well-known member
Rejestracja
Lis 10, 2019
Postów
54
Buchów
0
A biohumus nie jest na kwitninie? Co polecasz?
 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
A dlaczego karton i folia są złe? O ścianach boxa trochę się naczytałam i w sumie stwierdziłam, że jeden pies. Tyle różnych opinii w tym temacie....

Porównaj odbijanie światła przez folię aluminiową, a chociażby jakiś mylar. Więc chyba ma jakiś wpływ, by dzidy nie rosły. A sam karton może i się sprawdza Ale dla mnie to mało stabilne, gorzej jak spierdzieli ci się panel czy coś na krzaki bo karton nie wytrzyma. Szkoda plantow.

Drzewko ładne ;) powodzenia życzę nie bym się czepiał. Łap buszka
 

Mila_96

Well-known member
Rejestracja
Lis 10, 2019
Postów
54
Buchów
0
Porównaj odbijanie światła przez folię aluminiową, a chociażby jakiś mylar. Więc chyba ma jakiś wpływ, by dzidy nie rosły. A sam karton może i się sprawdza Ale dla mnie to mało stabilne, gorzej jak spierdzieli ci się panel czy coś na krzaki bo karton nie wytrzyma. Szkoda plantow.

Drzewko ładne ;) powodzenia życzę nie bym się czepiał. Łap buszka


Dzięki za rady, myślę, że następną roślinką zajmę się już bardziej profesjonalnie ;)
A co polecasz zamiast kartona jako growbox? Ta panna co teraz mam ma jakieś 115cm wyskości...

Również dzielę się buszkiem, właśnie odpalam vapo ;D ahh nie mogę się doczekać już własnego palenia...
 

.Organic

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 29, 2007
Postów
873
Buchów
2
A biohumus nie jest na kwitninie? Co polecasz?

Te wszystkie plamy na liściach i przebarwienia zrobiły się w wyniku dobrania złych nawozów. Potrzebujesz coś z przewagą PK. Azocik na początku na wzrost, reszta (edit bo się zakręciłem ) na kwitnienie. Możesz kupić coś nawet w ogrodniczym, nie musi być dla konopi. Jest tego mnóstwo. Roślina nawet nieźle sobie radzi, ale radzę znaleźć kilka wolnych godzin i poczytać na forum o warunkach jakie trzeba zapewnić roślinom - nie jest tego dużo, to podstawy. Jeśli chcesz mieć od czasu do czasu swoje palenie to wygodniej będzie kupić gotowy box na dwie roślinki czy cztery. Wydasz kilka stówek na box, filtr węglowy zapewniający całkowita dyskrecję od strony zapachów, jakiś nieduży panel led i masz na lata. Powodzenia.
 
Ostatnia edycja:

Mila_96

Well-known member
Rejestracja
Lis 10, 2019
Postów
54
Buchów
0
Te wszystkie plamy na liściach i przebarwienia zrobiły się w wyniku dobrania złych nawozów. Potrzebujesz coś z przewagą PK. Azocik na początku na wzrost, Potas i Magnez na kwitnienie. Możesz kupić coś nawet w ogrodniczym, nie musi być dla konopi. Jest tego mnóstwo. Roślina nawet nieźle sobie radzi, ale radzę znaleźć kilka wolnych godzin i poczytać na forum o warunkach jakie trzeba zapewnić roślinom - nie jest tego dużo, to podstawy. Jeśli chcesz mieć od czasu do czasu swoje palenie to wygodniej będzie kupić gotowy box na dwie roślinki czy cztery. Wydasz kilka stówek na box, filtr węglowy zapewniający całkowita dyskrecję od strony zapachów, jakiś nieduży panel led i masz na lata. Powodzenia.

Dzięki za rady, myślę że w taki box zainwestuję. Czytam i czytam o tych nawozach, ale niektóre objawy są tak podobne że nawet po zdjęciach ciężko nie raz określić niedobory.

Nawozy kupowałam w markecie, i właśnie początkowo miała nawóz z przewagą N, potem jak zaczynała kwitnąć dostała ten Biohumus do tego...
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Potrzebujesz coś z przewagą PK. Azocik na początku na wzrost, Potas i Magnez na kwitnienie.

Pewnie sie walnales z tym magnezem, ale pozwolisz, ze troche sprostuje ;)
Azot bardziej na wegetacje, Potas na kwitnienie... ale Fosfor to w obu etapach potrzebny, w duzych ilosciach. Co do magnezu, o ktorym wspomniales, dobrze suplementowac przez cala uprawe (razem z wapniem) - tyle w teorii
 

Mila_96

Well-known member
Rejestracja
Lis 10, 2019
Postów
54
Buchów
0
Pewnie sie walnales z tym magnezem, ale pozwolisz, ze troche sprostuje ;)
Azot bardziej na wegetacje, Potas na kwitnienie... ale Fosfor to w obu etapach potrzebny, w duzych ilosciach. Co do magnezu, o ktorym wspomniales, dobrze suplementowac przez cala uprawe (razem z wapniem) - tyle w teorii

Ok, dziękuję. Na wege podlewałam florovitem, kóry właśnie miał przewagę azotu, a potem magnez i żelazo. Na kwitnienie doszedł Humvit, ktory ma azot, fospor i potas... Niestety nie znalzłam w markecie niczego co by miało potas, fosfor, ale nie było z azotem...
 

bananowysong

Well-known member
Rejestracja
Paź 5, 2012
Postów
50
Buchów
0
Substral Burza kwiatów do pelargonii znajdziesz w każdym markecie.Trochę azotu jest potrzebne nawet na flo. Ja go leję od momentu zawiązywania się kwiatów do chwili pojawienia się sporej ilości trichomów. Potem już do końca PK13/14+melasa i sama melasa 2 tyg przed ścianką.
 

.Organic

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 29, 2007
Postów
873
Buchów
2
Pewnie sie walnales z tym magnezem, ale pozwolisz, ze troche sprostuje ;)
Azot bardziej na wegetacje, Potas na kwitnienie... ale Fosfor to w obu etapach potrzebny, w duzych ilosciach. Co do magnezu, o ktorym wspomniales, dobrze suplementowac przez cala uprawe (razem z wapniem) - tyle w teorii

Chyba się na lodówke zagapiłem pisząc i stąd ten Magnez(s) . Dzięki za poprawienie.
 

Mila_96

Well-known member
Rejestracja
Lis 10, 2019
Postów
54
Buchów
0
Dzień 61

normal_IMG_20191112_103040.jpg

Generalnie nie patrzcie na to, że te niższe liście są opadnięcie, to niestety wina boxa, który jest już sporo za mały... :(


[CENTER/]
normal_IMG_20191112_103321.jpg
[/CENTER]
 

Mila_96

Well-known member
Rejestracja
Lis 10, 2019
Postów
54
Buchów
0
Dzień 65

normal_IMG_20191116_123249.jpg


normal_IMG_20191116_123301.jpg

Jeden jedyny, dolny liść wygląda tak i jest dużo jaśniejsz od pozostałych. Obciąć go czy dać mu spokój?

normal_IMG_20191116_123421.jpg

A tak z bliska...

normal_IMG_20191116_123637.jpg

 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół