nasiona marihuany

clu048 zestaw do 50x60

Wyszukiwarka Forumowa:
P

Przezroczysty

Guest
Ciekaw jestem czy oparcie zestawu na tej diodzie którą podlinkowałem nie byłoby lepszym rozwiązaniem, ale to musi się wypowiedzieć ktoś bardziej doświadczony, o co proszę ;)

Mam parę pytań:
Rozumiem, że mocą diód [W] steruje się za pomocą wbudowanego potencjometru który steruje prądem [A] a napięcie [V] się dostosowuje samo ?
Gdzie się podpiąć, aby sprawdzić jaką moc akutalnie będę używać ?
W twoim zestawie zakres regulacji będzie od 0 do 150W ?
W jakiej odległości od roślin trzymać takie oświetlenie ?

Porównując to do przykładowo gotowego Phytolite 120W Naked COB, który według producenta wystarcza na 60x60, taki zestaw wypada znacznie lepiej. A kasa podobna.
 

KajmanNoNWO

Well-known member
Rejestracja
Lip 3, 2012
Postów
414
Buchów
170
[MENTION=92784]Przezroczysty[/MENTION]

1. Fizyka !!! Poczytaj będziesz wiedział.
2. ja używam Smart gniazdka zamiast timera a przy okazji mam pomiar prądu
3. odnajdź datasheet tych ledowe ,sprawdź ile volt pobierają przy najniższym prądzie wyjściowym poleć wzorem z poprzedniego postu i się dowiesz.
4. Metoda prób i błędów, jeśli rośliny "wyciągają liście do światła" obniżać do momentu aż będą płasko wtedy delikatnie podnieść lampę. Lub kupić urządzenie do pomiaru natężenia światła i sprawdzić.
5. By porównać trzeba by było robić na klonach w dwóch namiotach w tych samych warunkach, a tak to wróżenie z fusów. Poza tym producent będzie zachwal swój produkt tak jak breeder pisze że nasionka dojrzewają w 8tyg.
 
P

Przezroczysty

Guest
[MENTION=53050]cooper0221[/MENTION]
Lubię fizykę, jak mogłem zapomnieć o podstawowym równianiu P=U*I :jprd: i całym tym rozdziale. Czas leci, wiedza ucieka.
Smart gniazdko dobra opcja, nie trzeba się bawić w obliczenia i pomiary - wszystko podane na tacy. do tego opcja zdalnego sterowania gdy komuś zależy.
Na pewno skorzystam z tego pomysłu. Dzięki za odpowiedź.

---------- Post Zaktualizowany 23:31 ---------- Data pierwszego postu 21:53 ----------

Ja celowałbym w clu048-1212c4-353m2m2-f1 barwa 3500k. Do tych diod holder nie jest konieczny, ale będziesz musiał przylutować kable.
Smarujesz diode pastą termo od spodu i przykręcasz do radiatora. ;)

Zasilacz ELG-150-C2100B
Ustawiony na maxa da Ci ok 150 W z dwóch diod.
Wersja B to tak do której trzeba przylutować potencjometr 100k. Wersja A ma ch***wy ten potencjometr i łatwo go roz***ać. :D
Ustawisz go sobie na 100W i będzie git. Ja mimo wszystko dałbym wentylatory 120mm AAB SUPER SILENT R12, nie będzie to głośne i będziesz mógł spokojnie ustawić panel na full. ;)

Podoba mi się ten zestaw, mam pod ręką wentylator PURE WINGS 2 140mm high-speed, który mogę wykorzystać do chłodzenia. Nie będzie całość za mocna na 0,16m2 ?
Zastanawia mnie, dlaczego nie CXB3590 3500K ? Przez ich cenę ?
Dla pewności wolę zapytać czy mogę do tego zasilacza użyć tego potencjometru ? 16PMI-100K
To o tego Jerrego chodzi co większość z forum od niego zamawia ? https://www.alibaba.com/product-detail/Citizen-CLU048-1212C4-3500k-3000k-80CRI_60725471007.html

Wybaczcie, że tak dużo zadaję pytań, chcę się dobrze przygotować do złożenia.
 
Ostatnia edycja:

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,079
Buchów
5,502
Odznaki
3
[MENTION=92784]Przezroczysty[/MENTION] tak, cxb 3590 są za drogie, chociaż sam mam panel właśnie na nich...
Ten potencjometr będzie git.
To trochę inny model diody, poszukaj ich na aliexpress, bodajże " hot red" je mają, 5 sztuk za 200 zł. Sklep polecam, bralem od nich cree photo red.
 
P

Przezroczysty

Guest
W akucji można wybrać pomiędzy 303 a 353, więc raczej dobrze trafiłem.
 
P

Przezroczysty

Guest
No to git, to bierz i testuj.

Na AliExpress wychodzi lepiej.

---------- Post Zaktualizowany 00:35 ---------- Data pierwszego postu 00:21 ----------
[MENTION=85321]spor[/MENTION]

Minimalna moc twojego panelu to 100W ? Nie ogarniam jak to dobrze przeliczyć.
Oglądałem twoje FR i jestem pod wrażeniem wyników, a masz boxa 20cm niższego.
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,079
Buchów
5,502
Odznaki
3
Na AliExpress wychodzi lepiej.

---------- Post Zaktualizowany 00:35 ---------- Data pierwszego postu 00:21 ----------
[MENTION=85321]spor[/MENTION]

Minimalna moc twojego panelu to 100W ? Nie ogarniam jak to dobrze przeliczyć.
Oglądałem twoje FR i jestem pod wrażeniem wyników, a masz boxa 20cm niższego.

Te 20 cm akurat nie robi wielkiej różnicy... Mój panel na min daje jakieś 90 W o ile dobrze pamiętam. ;)
 
P

Przezroczysty

Guest
Te 20 cm akurat nie robi wielkiej różnicy... Mój panel na min daje jakieś 90 W o ile dobrze pamiętam. ;)

Domyślam się, że będzie podobnie na clu048.
Ile tak właściwie potrzebuje Wat na 40x40 ? Skoro 100W Marsy ogarniają 0,36. Phytollite 60W ogarnia 40x40.
 
Ostatnia edycja:

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,079
Buchów
5,502
Odznaki
3
Domyślam się, że będzie podobnie na clu048.
Ile tak właściwie potrzebuje Wat na 40x40 ? Skoro 100W Marsy ogarniają 0,36. Phytollite 60W ogarnia 40x40.

Ja puszczalem na 80-100W w 40x40.
 
P

Przezroczysty

Guest
[MENTION=85321]spor[/MENTION] wrzucam też dla innych...
Wciąż kminię nad tym panelem, szukam najlepszego rozwiązania. Trochę poszperałem i myślę nad tą diodą https://www.tme.eu/pl/details/clu05...y-biale-cob/citizen/clu058-1825c4-353m2m2-f1/
LED Farm robi taki panel na 1 takiej diodzie i puszcza ją na max 150W co daje 50% mocy diody i z regulacją do 75W, ale panel kosztuje 1300zł.
Głównie chodzi mi tutaj o koszta, wszystko bym kupił na tme.eu byłoby wygodniej, 1 dioda z holderem wyjdzie mnie taniej niż paczka 5szt clu048 z ali.
Do tego potrzebowałbym pomocy aby dobrać zasilacz, radiator i potencjometr. Wygodniej i bez lutowania byłby zasilacz z regulacją. Porządny wentylator już mam.
Mógłbym wtedy odpalić panel na te minimum 75W, później w razie potrzeby podkręcać i do 0,36m2 też się nada.

Czy do tej diody potrzebne/konieczne jest robienie dopałki z czerwonych ?

Wiem, że przy 4 diodach miałbym lepszy rozkład światła, ale czy warto ?
Słyszałem też, że CLU058 trzeba trzymać wyżej...?

Jak to jest z tym CRI, czy jest tak bardzo ważne, widziałem gdzieś porównanie różnych CRI na klonach i były spore różnice z korzyścią dla wyższych CRI, ale nie mogę tego odnaleźć.

---------- Post Zaktualizowany 14:18 ---------- Data pierwszego postu 13:36 ----------

Dzięki za odpowiedź, nie będę mógł Ci odpisać, od razu pojawiła się blokada na 1500minut, czekam na twoją wiadomość lub posta tutaj, innym też może się to przydać.
Dlaczego akurat ten zasilacz HLG-150H-54B ? Czy jest możliwe dobrać tańszy ? Myślę nad takim modułem chłodzącym SUNON LM310-001A99DN, warto inwestować ? Czy może radiator do procesorów ? Mam wydajny wentyl jak wspominałem 140mm ~160m3/h. Gdzie zaopatrujecie się w radiatory poza alledrogo ? Jaki rozmiar byłby rozsądny ? Chciałbym całość zamknąć w okolicach 500zł.
 
Ostatnia edycja:

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,079
Buchów
5,502
Odznaki
3
Więc tak, clu058 to będzie najlepsza opcja w Twoim wypadku. Czerwonego nie musisz dokładać, ja dołożyłem bo chciałem, z tego co czytałem skraca to trochę czas kwitnienia. Ogólnie im więcej czerwonego tym lepiej - ofc na flo. Czy różnica jest duża ? Nie wiem, trzeba by było sprawdzić to na klonach, co i tak byłoby trudne... Zasilacz może być ELG-150-54B, jest trochę tańszy. Jeśli już tak bardzo nie chcesz lutować to kup wersje z końcówką "A" chociaż osobiście nie polecam, po jednym grow u***ałem ten potencjometr, bo to plastikowe gówno schowane głęboko w zalanym żywicą zasilaczu.... Co do tego modułu, to się nie wypowiem, taniej na pewno będzie kupić kawałek radiatora i założyć went. Jaki masz ten went ? W zupełności wystarczy "AAB SUPER SILENT FAN 14" do tego zasilacz "ZASILACZ LED SUPER MINI 5W 12V DC IP20 415mA". Radiator im większy tym lepszy np. "Radiator aluminiowy A6023 192x50x200mm"

Na pewno zainwestowałbym w soczewkę 120 stopni od Spectrolight, możną ją kupić w growshopach.
CRI to współczynnik oddawania barw - może teraz będzie Ci łatwiej o tym poczytać. W skrócie - im więcej tym lepiej.
 
P

Przezroczysty

Guest
Dzięki za rzeczową odpowiedź [MENTION=85321]spor[/MENTION]
W takim razie biorę CLU058 i narazie nie bedę dokładał czerwonych.
Wybieram jednak zasilacz ELG-150-54B + ten 16pmi-100k potencjometr o który pytałem wcześniej, będzie dobry ?
Co do radiatora to poszukam i raczej zrobię coś sam.
Wentylator to PURE WINGS 2 140mm high-speed 160m3/h, dobrze będzie chłodził solo ... zasilacz do niego mam.
Soczewkę 120° na pewno dokupię, spodziewałem się, że będzie tańsza. Jak nie teraz to dokupię później.
Jeśli chodzi o CRI to daruję sobie pakowanie kasy w współczynnik 97%.
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,079
Buchów
5,502
Odznaki
3
Ten wentylator będzie git. ;) Potencjometr też ok.
 
P

Przezroczysty

Guest
[MENTION=85321]spor[/MENTION] Zastanawia mnie sens kupowania soczewki, według specyfikacji diody ma kąt świecenia 120°, chodzi tutaj bardziej o ochronę diody + większe rozproszenie światła ?
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół