nasiona marihuany

triacontanol

Wyszukiwarka Forumowa:

gigit

Active member
Rejestracja
Mar 15, 2014
Postów
36
Buchów
0
Bryy wieczór.
Mam pytanie odnośnie triacontanolu, trochę grzebałem ale ciężko znaleźć coś konkretnego. Chciałbym dowiedzieć się jakie propozycje tegoż specyfiku stosować.
To co udało mi się znaleźć to;
0.2g triacontanol
2 ml tween
1l wody
Powstała w ten sposób mikstura do rozcieńczenia w proporcji 5ml na litr wody. Oczywiście do oprysku.
Stosował ktoś to cudo?
 

FakeFarmer

Well-known member
Rejestracja
Paź 4, 2017
Postów
191
Buchów
5
Witam,
doszedł mi Tria w tym tygodniu.
Do probówki wsypałem 25mg Tria i 2ml Polysorbate 20. Podgrzałem nad palnikiem ciągle mieszając. Po rozpuszczeniu (i delikatnym przestudzeniu) dodałem kilka ml wody i znowu podgrzałem mieszając. Po wyklarowaniu wlałem roztwór do 1 litra wody demineralizowanej. Jak dobrze liczę to mam roztwór ~25 ppm. I tym pryskam.
Efekty na roślinkach ? Jeszcze nie wiem. Pierwszy oprysk chyba dwa dni temu.

Oprysk dostał też storczyk. Roślina zabiedzona, miesiąc temu prawie utopiona. Liście miękkie itd. Po zastosowaniu Tria, już na drugi dzień liście odzyskały jędrność. Czy efekt się utrzyma ... pożyjemy - zobaczymy.

Tak na marginesie. Ciekawe czemu tak mało ludzi używa Tria.... Gdyby Sub był aktywny tak jak kilka lat temu... ?
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Ja używałem, ale nie takiego "chemicznego" a w postaci herbatek aktywowanych z ziela lucerny i jej kiełków. Porównania na klonach nie robiłem, ale widziałem efekty. Na pewno ładnie się zbijają topy po nim. Teraz mam próbkę preparatu o nazwie Alfa boost, jakiś organiczny stymulator właśnie z triacontanolem. Jak tylko coś posadzę na pewno będę używał...
 
Ostatnia edycja:

gigit

Active member
Rejestracja
Mar 15, 2014
Postów
36
Buchów
0
Z tego co znalazłem to zalecana dawka była 1mg na litr roztworu do oprysku, na razie zrobiłem dwa opryski i ciężko coś powiedzieć. Wydaje mi sie ze jakby ruszyły i jakby trochę więcej sie krzewią ... ale może mi się tylko wydawać. Nawóz z lucerny jest bardzo dobry i można go zrobić samemu.
 

gigit

Active member
Rejestracja
Mar 15, 2014
Postów
36
Buchów
0
Tak na marginesie. Ciekawe czemu tak mało ludzi używa Tria.... Gdyby Sub był aktywny tak jak kilka lat temu...



Bo większość to idioci niestety. Sub zostawił trochę informacji i na podstawie tego zrobiłem sobie pk boost. Teraz tylko ożywić temat i z kumatymi można sobie podziałać wspólnie nad specyfikami .

przepis na tria.
0.2g triacontanol
2 ml tween
1l wody (możne być destylowana, ja użyłem z filtra brita)

bierzemy jakieś naczynie szklane najlepsza będzie probówka laboratoryjna, wlewamy tam 2ml tween i podgrzewamy. następnie dodajemy 0.2g tria i mieszamy energicznym ruchem, następnie dodajemy odrobinę wody, znowu podgrzewamy i mieszamy aż do uzyskania klarownej cieczy. wlewamy to do litra wody i cieszymy się gotowym specyfikiem. Stosujemy jako oprysk 5ml na litr wody. Stosujemy tak co 2 tygodnie.

opcja 2

bierzemy szklankę, dajemy 2-5 ml tween i dodajemy z 10ml wody, mieszamy. Wkładamy do mikry i podgrzewamy, mieszamy aż uzyska się klarowna ciecz i wlewamy do litra wody. gdy sa problemy z mieszaniem to podgrzewamy do skutku.

Duża zawartość tria powoduje zahamowanie wzrostu roślin, z tego co piszą powinno sie stosować 1mg na litr wody.
dopiero zacząłem zabawę z nim także na efekty trzeba poczekać jednak mam wrażenie ze bardziej się krzewią
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół