nasiona marihuany

Moje liście cały czas żółkną

Wyszukiwarka Forumowa:

Startgrow

Member
Rejestracja
Sie 21, 2019
Postów
6
Buchów
0
Witam,

Mam je w doniczkach 7l,Co drugi dzień je podlewam i za każdym razem żółkna im liscie, musze je odrywac bo ciezko na to patrzec.
Podlewam je tak czesto bo myslalam ze to woda, za kazdym razem tez dostaja nawoz.
Przy podlewaniu szybko mi sie woda przelewa wiec uzywam tylko 3 l dla 7 roslin. Moze to za malo?
Temperatura jest okolo 25 i wilgotnosc tez w normie

Nie wiem juz co robie nie tak, dlatego prosze o pomoc spojrzcie na to :

Ps . To moja pierwsza uprawa

 

LucjanOG

Tetra Hydro Cannabinol %
Rejestracja
Maj 30, 2019
Postów
3,760
Buchów
8,984
Odznaki
3
Masz odpowiedz powyzej w twoim tekscie jezeli podlewasz za kazdym razem nawozem poprostu sa przenawozone daj im podpoczac , bo nigdy nie wykorzystaja pierwiastkow zawartych w ziemi ktorych otrzebuja , a jezeli masz ich za duzo poprostu roslina obumiera z nadmiaru wszytskiego
 

Startgrow

Member
Rejestracja
Sie 21, 2019
Postów
6
Buchów
0
Tyle, że jak nie dawałam nawozu bo jeszcze nie kupiłam, to też tak sie działo.
Ciekawi mnie czemu woda od razu przelewa i czy tyle ile daje to wystarcza bo wygladaja raczej jakby wysychaly...
 

LucjanOG

Tetra Hydro Cannabinol %
Rejestracja
Maj 30, 2019
Postów
3,760
Buchów
8,984
Odznaki
3
Dam ci dobra rade kolego , nie podlewaj z butelki , a stopniowo spryskuj ziemie woda odczekaj chwile az woda sie wchlonie do srodka i wtedy podlej ponownie , i ponownie do uzyskania satysfakcjonujacego nawodnienia, ale wazne tez zebys wazyl doniczke reka przed podlaniem abys wiedzial i czul mase poczatkowa i koncowa po podlaniu.

Jakie nawozy dajesz ? w jakich ilosciach , i jak wspomniasz ze nie dawales nawozu a sie tak dzialo to moze to spowodowane jest kiepska ziemia ? jaka posiadasz jakis mix , organiczna , kompost , terra canna , biedronkowa ? przy flo ?
 

Startgrow

Member
Rejestracja
Sie 21, 2019
Postów
6
Buchów
0
Skorzystam z twojej rady ale moze lepiej wezme konewke mala bo spryskiwaczem mysle ze zajeloby to kupe czasu.
Ziemie mam Plagron growmix a nawozy uzywam 6ml Plagron terra bloom + 1,5ml plagron green sensation na na 1,5 l.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,954
Buchów
19,653
No tak, pryskac ziemię zamiast ja podlewać w takim etapie życia, Lulek Ty to masz pomysły. :D

Roalinki wyglądają całkiem zdrowo, jedynie co to wyjadą ją azot z liści, ale tego kie uzupełnisz nawozem na flo, którym popalisz rośliny jak będziesz podlewać z każdym podlaniem w takich dawkach. Wypadałoby dać trochę czegoś z odrobiną azotu. Plagronterra veg czy coś, chociaż nie przejmowalbym się tym w takim etapie kwitnienia. Który to dzień flo tak w ogóle? Co to za odmiana?

A i miło powitać koleżankę na forum! ;)
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,179
Buchów
9,518
Odznaki
11
podlej po litrze na łeb,lej powoli,jak wyleci na podstawke to zostaw żeby wchłoneło..jak wszystko wchłonie to następne podlanie jak przeschnie (sprawdz metodą "palca")

jeśli przesuszałeś to nie mają jak brać papu z suchej gleby i ciągną z siebie
 

Startgrow

Member
Rejestracja
Sie 21, 2019
Postów
6
Buchów
0
To jest 6 tydzien zycia, sa to automaty 6 white widow i 2 criticale :).
Czyli brak im azotu ? Tak myslalam od poczatku, tyle ze sadzilam ze naprawi to wlasnie nawoz taki ktory powinien byc czyli na kwitnienie...hmm
Rozumiem zeby zalac nawozem na weg ?

Drzewiec dzieki za podpowiedz tak zrobie.

Ma to w ogole wieksze znaczenie ze te liscie tak odpadaja? W zamian i tak powstaja nowe.
Te rosliny i tak sa nierownomierne niektore maja duze topy inne male, zobaczymy.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,954
Buchów
19,653
Nie, nie masz teraz lać na siłę azotu i odstawić inne nawozy, a odnowić życie w glebie poprez porządne podlaniem donic. Nie doczytałem ustępu o tym, że woda ucieka, bo spałem jeszcze. :p
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,179
Buchów
9,518
Odznaki
11
nie obrywaj żadnych liści
nie zalać ale dodać troche nawozu z N .. na razie to zalałbym samą wodą bo jak mało podlewałeś i przesuszałeś glebe to może tam być pełno nawozu i jak dobrze nawodnisz to bedzie go ful w glebie .. moim zdaniem wszystko przez przesuszanie

a więc na razie odstawił bym nawozy i obserwował a jak chcesz szybko podać N to oprysk

powodzenia
 

Czagataj

Well-known member
Rejestracja
Mar 19, 2013
Postów
225
Buchów
1
Ps. A woda się szybko przelewała przez donice, bo od podlewania jednym chlustem wydrążyła tunelik w podłożu... pamiętaj by podlewać równomiernie w paru punktach po trochu... Powodzonka
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół