nasiona marihuany

Sweet Cheese Fast Version [50W LED] [PC BOX]

Wyszukiwarka Forumowa:

szkodzinski

Member
Rejestracja
Paź 26, 2019
Postów
14
Buchów
1
Dzień 13​


Zdjęcia robione taboretem.



A tak wyglądała dnia nr. 10




Temperatura 26-27 stopni. Wilgotność nwm, liście mogły się zawinąć do środka bo była za mała? Nie znalazłem jasnej odpowiedzi na forum.

---------- Post Zaktualizowany 12:12 ---------- Data pierwszego postu 12:08 ----------

nie lej nic z trypacka jeszcze, czytałeś co napisałem wyżej? All mix jest bogatą ziemią... biohumus w tych tycich dawkach nic wiecej jak wyżej.
Kontroluj temp i rh. Trening rób jak jest doniczka lekka, staraj sie nie wysuszać jakoś nadmiernie bo zabijasz wtedy mikroflore (odcinasz życie od wody). Podlewaj wolno małymi ilościami żeby dobrze nawiliżyć ziemię, a nie że od razu wlewasz np litr wody w doniczke.
Woda z butelki po co? Zwykła kranówa odstana jest ok po co kombinować ?
Napewno reguluj do PH 6.0 -6.5 wode/pożywke bo jak nie aktywowałeś ziemi w mikroflore wcześniej to nie ma kto tam robić (Pozytywne mikroorganizmy ) i tego regulowac. Wcześniej wspomniany biohumus owe bakterie posiada tylko, że Ty masz mocno nabitą nawozami ziemie, która ma w sobie na 6-8 tyg pożywki i na tym etapie co jesteś nic nie jest potrzebe temu maleństwowi co masz w pcboksie, więc tylko mini dawki Ci zostają żeby nie popalić, a jakoś troche "ożywić" ziemie. Zacznij od 1 ml biohumusa na litr wody. Odmierzaj, a nie na oko, bo na oko spierdzielisz. pozdro

Zrobiłem tak jak piszesz, 1ml biohumusu ma 1l wody, wody używam butelkowanej bo mam większą pewność co do ph niż przy wodzie z kranu która może mieć ph 7-7.5. Chyba że jest jakiś sposób na regulowanie na oko ale ja go nie znam.
 

usb2.0

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2011
Postów
512
Buchów
75
Jasne, że jest i to bio sposób. Kwasem cytrynowy w proszku/płynie to ph -, natomiast ph + to soda spożywcza. Ja używam w proszku do tego zoolek kropelkowy test ph do sprawdzenia i się cieszę :)

Do tego zoolek oh to 20 zł max kwasek i soda to po1 max czyli za 22 zł masz jakąś kontrolę nad ph. Lepsza na pewno niż żadna.

Ja lalem woda z biedry i okazało się, że ma ph grubo ponad 8 tak jak kranowka, która reguluje 2-2.5 szczypta i kwasku :)
 

szkodzinski

Member
Rejestracja
Paź 26, 2019
Postów
14
Buchów
1
Dzień 25

Zdjęcie jak widać, roślinka jest zglebowana maksymalnie, kilka dni temu zapodałem nakrętkę biohumusa. Warunki są Ok. Zastanawiam się w jakim momencie przełączyć ją na flo. Proszę o sugestię.


Pozdrawiam
 
U

Usunięty 65798

Guest
już ją przełączaj na 12/12 bo jeszcze troche podrosnie i bedzie za wielka na pcboxa. A na indukcji i flow jeszcze rosnie przecież.

Bardzo dobra kondycja roślinki, tak trzymaj :)

Na flow przygotuj albo tą kiszonke z bananów albo kup sobie bioblooom od biobizza i opcjonalnie pożywkę dla bakterii - biobizz topmax.
Możesz też sobie kupić trypacka od biobizza, za około 40 złoty są 3 buteleczki po 250ml (bio grow/fish mix, bio bloom i top max). Jest zestaw z bio growem lub fish mixem - ja preferuje bardziej fish mixa.
 

szkodzinski

Member
Rejestracja
Paź 26, 2019
Postów
14
Buchów
1
już ją przełączaj na 12/12 bo jeszcze troche podrosnie i bedzie za wielka na pcboxa. A na indukcji i flow jeszcze rosnie przecież.

Bardzo dobra kondycja roślinki, tak trzymaj :)

Na flow przygotuj albo tą kiszonke z bananów albo kup sobie bioblooom od biobizza i opcjonalnie pożywkę dla bakterii - biobizz topmax.
Możesz też sobie kupić trypacka od biobizza, za około 40 złoty są 3 buteleczki po 250ml (bio grow/fish mix, bio bloom i top max). Jest zestaw z bio growem lub fish mixem - ja preferuje bardziej fish mixa.

Dzięki za odpowiedź!
Mam Try Pack, skórki z bananów i melasę/miód. Myślałem ją jeszcze kilka dni potrzymać bo to indica i dużo nie urośnie a jakby co to mogę połamać. Co myślisz o takim rozwiązaniu?
 
U

Usunięty 65798

Guest
Jak chcesz łamać to łam.
Ja bym tak nie dawał żeby roślina przerastała boxa bo i tak jest mały i za bardzo nie będzie, w którą stronę łamać, ale to twoje grow, twój lot, Ty decydujesz ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół