nasiona marihuany

Sweet Cheese Fast Version [50W LED] [PC BOX]

Wyszukiwarka Forumowa:

szkodzinski

Member
Rejestracja
Paź 26, 2019
Postów
14
Buchów
1
Siema

To moja pierwsza fotorelacja. Mam trochę doświadczenia z outa jak i indoor.

- rośliny - Sweet Cheese Fast Version
- oświetlenie- 5 żyrandoli led o łącznej mocy 48.5W i 4030 lumenów
- medium - donica 5l oraz ziemia do roślin zielonych+keramzyt wymieszany z ziemią (1l) plus 1l jako drenaż
- wentylacja - wiatrak 120mm Zephyr, wlot pasywny
- nawozy - Mikoryza uniwersalna, w razie potrzeby biohumus+ na flo też bio ale jeszcze nie wiem co
-trening- LST

26.10 pestka powędrowała na na ręcznik papierowy.
Zdjęcia niebawem. Czy 2 l keramzytu to nie za dużo?
Pozdrawiam


---------- Post Zaktualizowany 20:10 ---------- Data pierwszego postu 19:53 ----------

Nie mogę edytować postu. Czy jakiś mod może dodać to zdjęcie?
 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
Na taką ilość ziemi to za dużo ale to moja opinia. Już lepiej wzbogacić ziemię o perlit niż keramzyt. Kulki dawaj na dno trochę i na powierzchnię ziemi.
 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
Weź kup sobie np. Biobizz lightmix bądź allmix

Przeczytaj sklad ziemi. Sama ziemia może być zbyt zbita "ciezka"
 

szkodzinski

Member
Rejestracja
Paź 26, 2019
Postów
14
Buchów
1
70% torf wysoki
20% kompost z kory
10% torf niski
Hydrożel 900% 1g/kg
Nawóz startowy NPK 12+11+18+(2,7+*) z mikroskładnikami pokarmowymi
Nawóz długo działający otoczkowany o 6-cio miesięcznym okresie działania NPK 15+9+12
Tak to wygląda u mnie. A czy Compo Sana będzie ok? W ostateczności zamówię którąś z tych o których pisałeś. Czasu jeszcze sporo.
 
U

Usunięty 65798

Guest
70% torf wysoki
20% kompost z kory
10% torf niski
Hydrożel 900% 1g/kg
Nawóz startowy NPK 12+11+18+(2,7+*) z mikroskładnikami pokarmowymi
Nawóz długo działający otoczkowany o 6-cio miesięcznym okresie działania NPK 15+9+12
Tak to wygląda u mnie. A czy Compo Sana będzie ok? W ostateczności zamówię którąś z tych o których pisałeś. Czasu jeszcze sporo.

kup sobie ziemie biobizz all mix to z biohumusem w małych dawkach i tą mykoryzą uniwersalna dorzucając ją do kiełka/pod korzeń/wymieszasz z ziemią, dojedziesz przy tym zestawieniu ekologicznie do końca to jakościowo będzie bardzo dobrze .
*opcjonalnie nawóz płynny sobie zrób na flow z bananów aby uzupełnić głównie fosfor i potas. Na forum wielokrotnie ten temat był poruszany poszukaj sobie jak zrobic.

pozdro i powodzenia
 

LucjanOG

Tetra Hydro Cannabinol %
Rejestracja
Maj 30, 2019
Postów
3,782
Buchów
9,042
Odznaki
3
Terra Canna Prossefional najlepsza ziemia polecam :) 4 tygodnie bez zadnej chemi i planty pieknie urosly
 

Smoke&Kebs

Well-known member
Rejestracja
Sty 6, 2018
Postów
355
Buchów
6
Lubię PC Boxy więc buszek ode mnie i z fartem :)


P.S
sporo światła, uważaj na temperature czy coś :D
 

szkodzinski

Member
Rejestracja
Paź 26, 2019
Postów
14
Buchów
1
Dzień 2





Box w całości:
Filtr z poprzedniego grow.


Temperatura nawet przy zasilaniu wentylatora z 5V nie stanowi problemu+ zyskałem z 5cm wysokości w boxie.


Obecnie lecę na 5V zasilającym wentylator+ box jest zamknięty w szafie żeby wilgotność była wysoka. Na flo 12V+ uchylone drzwi i jest ok.

Ziemia docelowo będzie inna, obecnie wrzuciłem pestkę do tej co mam.

Moje pytania do Was:
Ile wega zrobić? Sam planuję ok miesiąca+ ostre gięcie i łamanie.
Tak mała doniczka jej nie zaszkodzi przez 3-4 dni? Chciałem żeby jak najmniej było tej ziemi z nawozami mineralnymi a nie bardzo miałem opcje.
Z fartem.

---------- Post Zaktualizowany 14:10 ---------- Data pierwszego postu 12:20 ----------

Pomyłka. To dzien 3 a nie 2. Proszę moda o poprawkę
 

szkodzinski

Member
Rejestracja
Paź 26, 2019
Postów
14
Buchów
1
Dzień 7

Ziemia ją zamuliła zdecydowanie. Ząbki na liściach złapały lekki czerwony kolorek ale od przesadzenia wczoraj w Allmix poprawiło się. Przełączyłem wiatrak na 12V, termometr pokazywał 30 stopni.
A i pod korzenie sypnąłem mikoryzę uniwersalną. Czy to że pestka była bardzo mała może mieć wpływ że po tygodniu jest taka mała? Ta sama ziemia przy sadzonkach na out nie robiła problemów.
Pytajcie i komentujcie śmiało.






Z fartem!
 

usb2.0

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2011
Postów
512
Buchów
75
Moje też takie, maluchy po tygodniu. Lecz jak do tego doszło nie wiem :)
 
U

Usunięty 65798

Guest
jak to jest sezon to vega sobie sam ustalasz i przełączacz jak odpowiednich rozmiarów będzie.
All mix jest bogatą ziemią, nawozami nie karm bo popalisz, jak masz ekologicznego biohumusa to w bardzo malych dawkach możesz polać ale w bardzo małych, biohumus wspomoże wytworzenie mikroflory bakteryjnej w glebie.
Zacznij od 1ml biohumusa na litr wody.
A wodę masz odstaną minimum 24h? chlor niszczy bakterie
 

szkodzinski

Member
Rejestracja
Paź 26, 2019
Postów
14
Buchów
1
Dzięki za odpowiedzi. Z nawozów mam Try Pack i czy ten na wega lać czy biohumus? Woda z butelki i ph jest ok niby (mam tylko ten płyn do sprawdzania). Mam jeszcze melasę i suszone skórki z bananów, nada się to do czegoś?
 
U

Usunięty 65798

Guest
Dzięki za odpowiedzi. Z nawozów mam Try Pack i czy ten na wega lać czy biohumus? Woda z butelki i ph jest ok niby (mam tylko ten płyn do sprawdzania). Mam jeszcze melasę i suszone skórki z bananów, nada się to do czegoś?

nie lej nic z trypacka jeszcze, czytałeś co napisałem wyżej? All mix jest bogatą ziemią... biohumus w tych tycich dawkach nic wiecej jak wyżej.
Kontroluj temp i rh. Trening rób jak jest doniczka lekka, staraj sie nie wysuszać jakoś nadmiernie bo zabijasz wtedy mikroflore (odcinasz życie od wody). Podlewaj wolno małymi ilościami żeby dobrze nawiliżyć ziemię, a nie że od razu wlewasz np litr wody w doniczke.
Woda z butelki po co? Zwykła kranówa odstana jest ok po co kombinować ?
Napewno reguluj do PH 6.0 -6.5 wode/pożywke bo jak nie aktywowałeś ziemi w mikroflore wcześniej to nie ma kto tam robić (Pozytywne mikroorganizmy ) i tego regulowac. Wcześniej wspomniany biohumus owe bakterie posiada tylko, że Ty masz mocno nabitą nawozami ziemie, która ma w sobie na 6-8 tyg pożywki i na tym etapie co jesteś nic nie jest potrzebe temu maleństwowi co masz w pcboksie, więc tylko mini dawki Ci zostają żeby nie popalić, a jakoś troche "ożywić" ziemie. Zacznij od 1 ml biohumusa na litr wody. Odmierzaj, a nie na oko, bo na oko spierdzielisz. pozdro
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół