nasiona marihuany

Lampa HPS / Zasilacz / odbłyśnik. JAK PODŁĄCZYĆ

Wyszukiwarka Forumowa:
U

Usunięty 77155

Guest
Witam Cześć. Posiadam HPS SunMasterDual 250w
Zasilacz GIB PRO-V-T 2.0 I ODBŁYŚNIK Z WBUDOWANYM GNIAZDEM. Mam kable trzy-żyłowe od zasilania komputera nwm czy to sa 1mm(Mam nadzieje ze starcza).
Kompletnie nie wiem jak podłączyć aby nie zepsuć.
Tu mam zasilacz:

PS: czy masa to ta śrubka obok po prawej czy z boku zasilacza z tym znakiem:

Tu mam instr na odbłyśniku zaraz sb przetlumacze:

Noi kable gniazdka na odbłyśniku:

Przepraszam za obrocone zdj w razie jakiś niedoskonałości prosze mówić czego trzeba a wrzuce migiem.
Dziekuję za wszelką pomoc.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Masz wszystko na obrazkach narysowane, wystarczy je odczytać. A jak nie Ci się nie chce/nie umiesz to leć metodą prób i błedów. Jak źle podłączysz to nie odpali. :tiphat:

A i zdejmij tę niebieską folię z odbłyśnika, strasznie śmierdzi gdy zaczyna się topić i smażyć, ponadto ciężko ją później zeskrobać.
 
J

ja72

Guest
Brązowy i niebieski do pierwszych dwóch otworów od góry , dwukolorowy do tego gniazda "masa" dwa dolne do podpięcia lampy.
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
Od wtyczki Niebieski i brazowy do zasilacza.
Żolto/zielony do obudowy (tak do tego odwroconego drzewka, śrubka po prawej)

Od lamy do zasilacza , analogicznie kolorami, wszystko narysowane :)

Ocynuj koncowki przewodow lutownica, albo zaloz tulejki. Przy dokrecaniu nie zniszczysz tak linki i nie zmniejszysz przekroju.
 
U

Usunięty 77155

Guest
ZULISCO ->> Wolałem spytać gdyż bałem sie bo myslałem że ten sprzet nie wybacza błedów troche mnie uspokoiłeś.;p. Spokojnie zdejmie jak wszystko rozkminie xd.
Dzieki za odp

Ja72 ->> Dziekoweczka tylko teraz pytanie ktory do ktorego, ale jak sie nicnie stanie jak sie pomyle to sb zaraz sprawdze.

ZKapelusznik ->>. Dzieki Za ODP i rade z lutowaniem.

Rzeczywiście przepraszam na odbłyśniku wszystko jest na tacy. Już wiem gdzie mase na zasilaczu doczepić.

Jeśli chodzi o 4 wejscia w zasilaczu to jezeli nie wybuchnie jak sie pomyle to sobie sprawdze osobiscie.

Wyjaśnione. Pozdrawiam.

Tylko teraz jeśli naprawde nic sie nie stanie jak sie pomyle to sprawdze na zasilaczu który plus który minus metodą prób i błedów
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
Nie ma plus/minus, to napiecie przemienne... Jest 0 i 230 :)
Jezeli chodzi o te 4 wejscia to niestety ma znaczenie, bo jesli podasz napiecie z gniazdka tam gdzie powinna byc lampa to yebnie...
Postepoj zgodnie z rysunkami i bedzie git.
 
U

Usunięty 77155

Guest
Nie ma plus/minus, to napiecie przemienne... Jest 0 i 230 :)
Jezeli chodzi o te 4 wejscia to niestety ma znaczenie, bo jesli podasz napiecie z gniazdka tam gdzie powinna byc lampa to yebnie...
Postepoj zgodnie z rysunkami i bedzie git.

Czyli jeżeli chodzi o te 4 wejścia z których dwa są od lampy dwa od wtyczki to wazne zeby ich nie pomieszac a czy od lampy kable od lampy dam tak czy na odwrót to nie ma znaczenia.
Jeżeli tak to rzeczywiście wszystko jest opisane i na tacy. Dziękuje za sprostowanie.

Ok ale jeśli chodzi o kabel trzy-żyłowy. Na odbłyśniku mamy wejścia na trzy żyły, a co zrobić z uziemieniem lampy od strony zasilacza? Zaizolowac??. Bo uziemienie które oznaczone jest odwróconym drzewkiem na zasilaczu jest od gniazdka ma sie rozumieć.
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
Zolto/zielone obydwa przykrecasz do tej srubki uziemiającej (zapobiegnie to ewentualnemu pojawieniu sie napiecia na metalowym odblysniku)
Oile masz uziemienie w gniazdkach, ale tak czy siak polącz to w ten sposob.
 

Rush B

cyka blyat!
Rejestracja
Gru 17, 2016
Postów
282
Buchów
821
Dej znać ziom o ile masz jakiś gadżet do pomiaru poboru energii ile ciągnie ci ta lampa <lol>
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,600
Buchów
2,366
Odznaki
1
Kabel dałbym grubszy chociaż 1,5mm :p
 
U

Usunięty 77155

Guest
RushB ->> Mam jakiś multimetr. Nie ma problemu

BlackMen ->> Myślisz? Ciekawe jaki ten jest pewnie 1mm. W takim razie pewnie wymienie przed złożeniem.

---------- Post Zaktualizowany 08:57 ---------- Data pierwszego postu 08:55 ----------

ZKapelusznik ->> Dzięki. Tak zrobie. Tym bardziej że podwieszenie i wszystko robie z metalowych części (chaczyki, łańcuch).
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół