nasiona marihuany

Pierwszy INDOOR, pytania.

Wyszukiwarka Forumowa:

emfor

Member
Rejestracja
Cze 15, 2015
Postów
16
Buchów
0
Przymierzam się do pierwszego indoora. Jestem w tym kompletnie zielony dlatego potrzebuje paru porad od doświadczonych growerów. Nie mam pojęcia jakiego konkretnie boxa kupić, oświetlenie i tak dalej. Box ma stać na strychu, najlepiej aby był w miare ekonomiczny i mieścił 2-6 roślin. Skąd najlepiej zamawiać? Jaka lampa do tego? Co jeszcze będzie mi niezbędne? Jaką odmiane najlepiej posadzić? A może dwie, trzy różne? Czym się kierować przy doniczkach lub które według was będą najlepsze? Z góry dzięki za porady.
 
Ostatnia edycja:

chcezajarac

Member
Rejestracja
Wrz 26, 2019
Postów
12
Buchów
0
Skoro zależy Ci na niskich kosztach sam box można by było zrobić z jakiejś starej i sporej szafy ubraniowej (powiedzmy aby miała przynajmniej ok 0,5 m^2), albo z regipsów i metalowych stelaży. Jeżeli nie jest problemem, że światło będzie Ci świecić po całym strychu to na dobrą sprawę możesz nawet boxa nie robić(jeśli oczywiście temperatura na strychu nie będzie zbyt niska w zimę - w przeciwnym wypadku lepiej robić boxa). Lampę najtaniej kupisz używaną na alledrogo, ale to będzie taka jednoczłonowa(balast razem z odbłyśnikiem 8kg). Co do wyboru odmian to zależy czy chcesz to dla siebie do jarania, czy gdzieś opchnąć. Nie wiem też jakie warunki pod względem temperatury panują na tym strychu.
 

LucjanOG

Tetra Hydro Cannabinol %
Rejestracja
Maj 30, 2019
Postów
3,766
Buchów
9,012
Odznaki
3
Jak ekonomicznie to najlepiej jakas szafke wystarczajacych rozmiarow od wewnatrz pomalowac bialym mattem albo swiecacym bialym zapodac CFL-a i jazda masz po kosztach , nie raz ludzie inwestowali z namioty przyzady itd i hu*a z tego wychodzilo , na poczatku po kosztach a jak sie uda to na przyszlosc juz masz wiedza jakas z pierwszego growa i mozesz wtedy pomyslec o czyms wiekszym ....pozdrawiam

Tutaj masz moja aktualna foto relacje , podejrzyj zobacz i pomysl

https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?142805-CFL-150W-0-3m2-4x-Femki
 

emfor

Member
Rejestracja
Cze 15, 2015
Postów
16
Buchów
0
nie no bez przesady. boxa kupie bez majsterkowania z szafek itpnw miarę żeby to wyglądało i spełniało warunki w których wyrośnie coś eleganckiego
 

chcezajarac

Member
Rejestracja
Wrz 26, 2019
Postów
12
Buchów
0
Jest taka szansa, za 500-600 zł kupisz boxa 120x120x200 na e-bayu. Za ok 300 zł hps 600w.

---------- Post Zaktualizowany 14:32 ---------- Data pierwszego postu 14:24 ----------

Co do wentylacji to nie wiem co Ci doradzić, bo jeśli w pomieszczenniu będzie chłodno to nie potrzebyjesz aż tak mocnej, jeśli będzie ciepło to musisz kupić też w miarę mocną wentylację, na takiego boxa bym dał 4-5 roślin i duże doniczki (20-30l)
 

emfor

Member
Rejestracja
Cze 15, 2015
Postów
16
Buchów
0
mógłbym prosić o jakieś linki pomocnicze do tego boxa i lampy? co z reszta sprzętu i pytań?
 

chcezajarac

Member
Rejestracja
Wrz 26, 2019
Postów
12
Buchów
0
Na ebayu wpisujesz grow tent 120 i patrzysz która oferta Ci odpowiada, to np jedna z pierwszych:
W przypadku lampy wpisujesz na ebayu, lub alledrogo hps 600 i sobie wybierasz.
Tak, jak wcześniej pisałem, potrzebujesz jeszcze wentylacji.
Nawozów masz bardzo dużo do wyboru, ale np zestawik canna terra grow, terra flores, stymulator kwitnienia i pk 13/14, ewentualnie stymulator wzrostu korzeni. Możesz też wybrać jakieś inne naturalne, ale lepiej nie bierz tych od atami. Opcjonalnie możesz kupić też ph metr i ec metr, pozwoli Ci to na kontrolę ph i ec mieszanki którą podajesz roślinom, jednak przy zakupie tych urządzeń możesz nie zmieścić się w budżecie. Woda z kranu ma ph ok 8 i jak podajesz taką mieszankę rośliny mogą od tego zachorować chociaż zwykle tak nie jest. Filtr węglowy dobierasz do wentylacji. Jak robisz krzaki dla siebie to weź sobie różne odmiany. Na stronie quakemind kiedyś można było kupować pestki pojedyńczo, a teraz nie wiem jak to tam jest, ale pewnie istnieje jakaś strona o takiej ofercie. Odmiany, ja bardzo polubiłem to OG Kush i Critical. Reserva Privada ma również ciekawe odmiany i można by wziąć coś stamtąd. Najlepiej zamawiać na oficjalnych stronach seedbanku, ale nie zawsze sie tak da i nie koniecznie jest tak najtaniej. Na forum masz wymienionych sporo sklepów internetowych. Ja już długo nic nie zamawiam i nie pamiętam url.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

emfor

Member
Rejestracja
Cze 15, 2015
Postów
16
Buchów
0
a koszt lamp ledowych na 4-6 roślin jaki mniej więcej by był?


edit
dodam ze mam zamiar sadzić jedynie automaty
 
Ostatnia edycja:
J

ja72

Guest
Do tego namiotu?? Idealna byłaby lapka Gavita Pro Led , ale budżetowo żeby to mało sens to do 1,2 x 1,2 trzeba wydać 1200 zł
W kwestii nawozów pomyśl o Biotabs odpada mierzenie PH, obawy że za dużo dasz nawozu...itd.
 

chcezajarac

Member
Rejestracja
Wrz 26, 2019
Postów
12
Buchów
0
Jeśli chcesz leda tylko ze względu na temperaturę, to możesz kupić cooltube do hpsa wyjdzie taniej niż led.
 

emfor

Member
Rejestracja
Cze 15, 2015
Postów
16
Buchów
0
Ale on chce LEDa, widzisz co się dzieje w fotorelacjach- każdy modny grower musi jechać na Ledach.

ale ja tylko zapytałem o cenę leda. nie musisz się zgrywać. w fotorelacjach nie byłem.
 
J

ja72

Guest
ale ja tylko zapytałem o cenę leda. nie musisz się zgrywać. w fotorelacjach nie byłem.

ależ się nie zgrywam, na Twoim przykładzie wspomniałem o modzie...każdy chce LEDa, najlepiej za 500 zł
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół