nasiona marihuany

Nawóz ze skórki banana

Wyszukiwarka Forumowa:
Rejestracja
Paź 6, 2019
Postów
11
Buchów
0
Witam, chciałbym zrobić nawóz na kwitnienie.:tiphat:

A mianowicie czy jest sens zblendowania skórek od banana i rozrobienia z wodą i podlania od razu rośliny?

Czy może efektywniej będzie pokroić na kawałki i zalać wodą i odczekać tydzień albo dwa? Jeśli tak to naczynie ze skórkami ma być zamknięte czy otwarte i w jakiej temperaturze takie coś trzymać? Można dodatkowo wlać trochę biohumusa?

I czy jest sens dodania do tego pomidora? I jakie warzywa nadają się jeszcze na nawóz na kwitnienie
<wodna>
 

szermi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 22, 2013
Postów
694
Buchów
165
same skórki starczą, można dodać skrzyp polny też dobry na kwitnienie. najlepiej zalać ciepłą wodą i zostawić na parę dni, otwarte i mieszać żeby napowietrzyć ten wywar, jeśli będzie zamknięte bez tlenu mogą zachodzić procesy gnilne a chodzi o to żeby to nie gniło.
 

DevineTheDude

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 22, 2013
Postów
1,797
Buchów
1,998
Dobrym naturalnym nawozem na kwitnięcie jest popiół.
Więcej info na forum w wyszukiwarce znajdziesz.
 

Nazir

Well-known member
Rejestracja
Cze 18, 2019
Postów
286
Buchów
196
Ja bym jeszcze dodał fusy od kawy. Poprawia smak palenia i uzupełnia roślinie potrzebne składniki.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,766
https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?126610-Nawozy-organiczne-cz-1&highlight=banan%F3w napisał:
Sproszkowana skórka bananowa
Jeden z najbardziej dostępnych, a przy tym niezwykle bogatych w substancje odżywcze nawozów organicznych. Skórka bananowa zawiera gigantyczne ilości potasu i pewną ilość fosforu, które szybko rozkładają się w glebie. Aby sproszkować skórkę bananową należy ją przesuszyć przez kilka dni, a potem piec w piekarniku nastawionym na 200°C przez około 20 minut na suchy wiór, który należy następnie zmiksować na drobny proszek. Ten można również stosować jako odżywkę po częściowym rozpuszczeniu w wodzie.



A tu masz z dupeczkami:


 

Hazik85

Member
Rejestracja
Sty 3, 2020
Postów
15
Buchów
0
Witam,
Ile gram tego proszku na powiedzmy litr wody?
Czy lepiej lac nasaczona woda prosto z butelki?
Metoda wydaje sie prosta i tania, lece po banany:)
:mar:
 

Nazir

Well-known member
Rejestracja
Cze 18, 2019
Postów
286
Buchów
196
A ciekawy jestem jak by się z fusów od kawy zrobiło popiół i wtedy by dodało jako nawóz do MJ
 

GreenWitcher

Lambert lambert ty ch**u
Rejestracja
Lut 12, 2020
Postów
152
Buchów
9
Zacząłem robić nawóz ze skorek bananów -jak z pierwszego filmiku [MENTION=35010]Zulisco[/MENTION] lecz po którymś mieszaniu - nie zauważyłem, że skórki z bananów wyszły ponad poziom wody i spleśniało, a takiego krzakom nie podam, wieko niedokręcone leżało po prostu na słoiku.

Zrobiłem też suszki, myślę, że ta metoda jest o wiele lepsza i też się zastanawiam ile proszku rozrobić i kiedy zapodać roślinom ?
 

L.a.m.a.

KEBABA BYM ZJADŁ
Weteran
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
923
Buchów
942
Odznaki
3
Ja chyba też trzymałem za długo w wodzie te skórki albo za ciepło miały, nie wiem ale zdjąłem pleśń z wierzchu łyżeczką a normalnie dodawałem do wody podlewając i było dobrze.
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
Suszycie skorki bananow na wior, zmielic na pył. Zalac czystą wodą zostawic bez zamkniecia na kilka dni.
 

dru

Well-known member
Rejestracja
Lis 16, 2020
Postów
125
Buchów
19
Pytanie retoryczne: Da się wysuszyć te skórki w temperaturze pokojowej? Czy tylko w piekarniku lub w lato na słońcu?
[Próbowałem wysuszyć w temperaturze pokojowej, to nie chciały się suszyć tylko gniły].
?
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
Ja klade po prostu na kaloryfer i w ciagu 24h sa suche. Jak masz zabudowany czy cokolwiek to na bank znajdziesz w domu jakas rure z goraca woda, chociazby w lazience. Zeby tak polozyć gdzies po prostu to chyba zadnym sposobem nie idzie tej plesni uniknac
 
U

Usunięty 81741

Guest
Najlepiej chyba jest, napowietrzać taką miksturę i dodać do tego kompostu i rozmnożyć bakterie. Gęsta piana mmm ?
Albo rozłożyc na czynniki pierwsze sucha skórkę i podawać tylko to dżdżownicą, wtedy można uzyskać wermikompost na kwitnienie? (dobrej jakości)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół